ултразвукова вана

Отговори
sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

ултразвукова вана

Мнение от sheretudis » 04 юни 2012 08:13

Някой чисти ли с такава и евентуално да сподели впечатления ако желае , целия съм в слух Бензина от 7 стана 28 лв и не е лошо да има алтернативен вариант, макар че не вярвам да може да се замени тотално Замислил съм се и пералня да спретна но не попадам на подходяща стъкленица с вход и изход

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: ултразвукова вана

Мнение от rosen_er » 04 юни 2012 08:37

Жена ми използваше такава вана от ТСМ ,да обезмаслява метала на мостовете преди да полага порцелан.Използват се течности(препарати ли да го кажа) които също не са евтини.Опитах да почистя верижка на мой часовник и нищо резултата не беше много забележим,но на нея и вършеше работа.Само ,че се скапа много бързо,а тя използва вече друга технология.Има професионални вани - фирма ВОП ги предлага, само че цифрите там са други.

diran
Reactions:
Мнения: 37
Регистриран: 01 апр 2012 17:33

Re: ултразвукова вана

Мнение от diran » 04 юни 2012 18:14

sheretudis написа:Някой чисти ли с такава и евентуално да сподели впечатления ако желае , целия съм в слух Бензина от 7 стана 28 лв и не е лошо да има алтернативен вариант, макар че не вярвам да може да се замени тотално Замислил съм се и пералня да спретна но не попадам на подходяща стъкленица с вход и изход
Зависи какво смяташ да чистиш и какво качество искаш.
Има няколко вида вани:
С един генератор без подгрев- пълен боклук
С един генератор с подгрев - Зависи от мощноста на генратора дава задоволителни резултати.
С два генератора или (дву-ударна) с подгрев- много добро качество за кратко време.
Машина не можеш да почистиш с ултра звук.
Ползвах я като вана за накисване насилно клеясали часовници.
Вече само за корпуси и верижки.
!!!ВНИМАНИЕ!!!
Поврежда части

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: ултразвукова вана

Мнение от sheretudis » 04 юни 2012 19:38

diran написа:
sheretudis написа:Някой чисти ли с такава и евентуално да сподели впечатления ако желае , целия съм в слух Бензина от 7 стана 28 лв и не е лошо да има алтернативен вариант, макар че не вярвам да може да се замени тотално Замислил съм се и пералня да спретна но не попадам на подходяща стъкленица с вход и изход
Зависи какво смяташ да чистиш и какво качество искаш.
Има няколко вида вани:
С един генератор без подгрев- пълен боклук
С един генератор с подгрев - Зависи от мощноста на генратора дава задоволителни резултати.
С два генератора или (дву-ударна) с подгрев- много добро качество за кратко време.
Машина не можеш да почистиш с ултра звук.
Ползвах я като вана за накисване насилно клеясали часовници.
Вече само за корпуси и верижки.
!!!ВНИМАНИЕ!!!
Поврежда части
Отпада като вариант значи Благодаря за инфото колега

Потребителски аватар
CHRONOS god
Reactions:
Мнения: 16
Регистриран: 15 окт 2014 09:01
Местоположение: София

Re: ултразвукова вана

Мнение от CHRONOS god » 15 окт 2014 10:50

Става и за части но е много важно с какъв препарта ще се ползва! За първоначално, грубо промиване върши работа. Частите трябва да се поставят обаче в кошнички и да не се опират една в друга.

Отговори

Върни се в “Часовникарски инструменти. Приложение.”