Инструменти - откъде

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1259
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Инструменти - откъде

Мнение от nevenbekriev » 17 яну 2015 12:51

Ремонтоарите обикновено са от стомана подобна на У10А, закалени и след това отвърнати до синьо. Почти няма полза от повече отвръщане. С отгряване стават меки, но е добре после пак да се закалят, а въглеродът изгаря

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Инструменти - откъде

Мнение от rosen_er » 17 яну 2015 14:26

Четох преди време някъде ,че ето такъв инструмент върши по-добра работа от винтонарезна дъска:
Изображение
Не съм виждал от този тип,а и никъде не се появяват в продажба n_sad

Maton
Reactions:
Мнения: 72
Регистриран: 22 яну 2016 21:43

Re: Инструменти - откъде

Мнение от Maton » 27 яну 2016 18:55

Pavlin написа:Ето това е ключа:
http://chasko.bg/%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1% ... D0%B8.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Но вече няма от тях.
А аз смятах да си взема за тези пари цял комплект :) :) :)

dreadx
Специалист
Reactions:
Мнения: 794
Регистриран: 20 апр 2013 16:58
Местоположение: София-Лозенец

Re: Инструменти - откъде

Мнение от dreadx » 27 яну 2016 20:00

Maton, ето такива ключове за отваряне на капаци си направих преди време:
viewtopic.php?f=104&t=1019&p=5883" onclick="window.open(this.href);return false;

Лесно е да се изработят: грубо на шмиргел и се дооформят с пила. Не са много размерите, които ти трябват.

Използвам случая да благодаря на колегата omegaqq за споделения опит! - По-добър вариант за отваряне на винтови капаци според мен няма.
И добре, че навреме попаднах на него, за да не се мъча с други - къде по-специализирани, къде подръчни инструменти (шублери, ножици..)

В темата ще видиш и добри идеи за отвертки от игли за шевна машина и др.

Maton
Reactions:
Мнения: 72
Регистриран: 22 яну 2016 21:43

Re: Инструменти - откъде

Мнение от Maton » 29 яну 2016 12:37

Ще пробвам :)

disonster
Reactions:

Re: Инструменти - откъде

Мнение от disonster » 01 мар 2016 22:33

Здравейте и от мен.
Казвам се Мартин отскоро запален по механичните часовници.

Ето от къде си набавям инструментите:

https://www.cousinsuk.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Има всичко.
Аз си ги доставям с Gabco.

Системата им (на Cousins) изисква при плащане с кредитна карта първият път да напишете адрес за доставка този който е адреса за фактуриране издаден по кредитната карта (тоест този в България). Аз си поръчах (за да минимизирам риска) една пинсета с най-евтиният вариант за доставка (която си пристигна между другото в София) след което промених адреса за доставка със склада на Gabco в UK и вече си поръчвам спокойно по-големи неща.

Надявам се да съм бил полезен.

Поздрави,

Мартин,

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Инструменти - откъде

Мнение от Liani » 01 мар 2016 22:55

То "братовчедите" всичко имат, но за дребни неща не е много на сметка. Имат доставка около 5-6 лири до Английски адрес. Иначе Габиели доставят по-евтино от Англия до България.
Може да се каже, че Cousins е един от най-евтините магазини, поне от това което съм намирал.

tosunbei
Reactions:
Мнения: 61
Регистриран: 21 мар 2012 20:40

Re: Инструменти - откъде

Мнение от tosunbei » 02 мар 2016 01:37

Ако мога да съдействам-с удоволствие ще помогна.Както стана дума в една друга тема,редовно пазарувам от тях-2-3 пъти седмично.Ако се организирате,мога да направя поръчка и чрез Габиели ги изпращам.Кеф ти части,инструменти,стъкла,консумативи .....
Може би знаете,но Габиели за пратка до 10 кг.вземат 10 паунда.От там нагоре по паунд на кило

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Инструменти - откъде

Мнение от Liani » 08 сеп 2016 10:29

За да не отварям нова тема, ще попитам тук. Някой пазарувал ли е тези дни в Cousinsuk? От няколко дена се опитвам да поръчам, но непрекъснато ми отхвърля картата.

Отговори

Върни се в “Часовникарски инструменти. Приложение.”