Инструмент за избиване ос на баланс.

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Инструмент за избиване ос на баланс.

Мнение от Liani » 12 фев 2016 16:21

Това за демагнетизатор ли служи?
Изображение

Благодаря на всички за мненията. Вече съм на ясно с какво съм се захванал, но няма да се откажа. :)
Сега остава да посъбера нужните инструменти и започвам тренировките. :)

Това с шеллака ще се наложи да почака. Още ми е рано за него. :lol:

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Инструмент за избиване ос на баланс.

Мнение от rosen_er » 12 фев 2016 16:36

Liani написа:Това за демагнетизатор ли служи?
Изображение
Преди 3-4 дни се опитах да размагнетизирам една пинцета.За по-сигурно я разходих няколко пъти през този демагнитизатор:
Изображение
Посягам към едни стрелки и ги "вдигна" от 10см разстояние :o толкова силно се беше намагнетизирала.След това пробвах само с едно прекарване на инструмента през уреда и ...... пълно размагнетизиране.

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Инструмент за избиване ос на баланс.

Мнение от Liani » 12 фев 2016 16:52

Има си начини, предполагам че ги знаеш идеално. Аз използвам един китаец и съм много доволен. Доста проби съм си правил с него и не само с часовникарски отвертки, а и с много по-големи. Работи на 100%. Правил съм си проби и с часовник и там свърши перфектна работа.
Изображение

На Bergeon би трябвало да е още по-силен.


Германците го продават на сериозна цифра, както и доста други неща. Далаверата е в китайските инструменти.
http://www.watch-tool.de/html/machines.php?id=7994am" onclick="window.open(this.href);return false;
Уж бил на ETIC, само че правен в завода в Китай. При марковите инструменти няма голяма разлика в цените, независимо от къде си го купуваш.
Последна промяна 1 на Liani, променена общо 12 пъти

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Инструмент за избиване ос на баланс.

Мнение от ivan_p_uzunov » 12 фев 2016 16:53

При мен как става ,бубината е в покой. После пъхаш в центъра пинсетата и чак тогава я включваш ,след което започваш бавно да я издърпваш докато не я отместиш на около50 -60см.чак след което изключвам бубината.

dreadx
Специалист
Reactions:
Мнения: 794
Регистриран: 20 апр 2013 16:58
Местоположение: София-Лозенец

Re: Инструмент за избиване ос на баланс.

Мнение от dreadx » 12 фев 2016 20:32

Отдалечаването е за да затихват постепенно магнитните колебания. Все пак се учудвам как се е получил ефектът при rosen_er - освен ако е спрял тока, докато пинсетата е била в обхвата на магнитното поле.

Може би има вариант и без отдалечаване - например в кинескопните монитори и телевизори също има такава бобина, но тя е монтирана неподвижно, зад кинескопа. Токът протича през един елемент, през който първоначално минава голям ток, а до една секунда токът плавно намалява - с него и променливото магнитно поле. Това води до ефективно размагнитване, без да трябва да се отдалечава бобината.

Кинескопите също подлежат на намагнитване - един телевизор само ако се завърти или премести веднага би се отразило това на цветовете, да не говорим ако минем покрай него с някой магнит. Ако имате кинескопен монитор, на който в менюто има функция DEGAUSS може да видите как работи размагнитването.

А сега ми хрумна идея, че може за размагнитване да се използва бобина от такъв монитор - ако ми попадне ще пробвам. Само не трябва да се пуска ток през нея продължително време, мисля че не е предвидена за това и ще прегрее.

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Инструмент за избиване ос на баланс.

Мнение от Liani » 12 фев 2016 21:29

И този който показах на снимката в предния си пост, ако го оставя да работи повече време се нагрява доста силно. Не съм прочел инструкциите, може и да си пише колко време може да работи.

Едно клипче за работа с демагнетизатор, ако някой не знае.
https://www.youtube.com/watch?v=ni_N9d06JD4" onclick="window.open(this.href);return false;

dreadx
Специалист
Reactions:
Мнения: 794
Регистриран: 20 апр 2013 16:58
Местоположение: София-Лозенец

Re: Инструмент за избиване ос на баланс.

Мнение от dreadx » 12 фев 2016 22:15

А за занитените оси - мисля, че не всички са занитени и някои може да се избиват без струг. Поне със сигурност си спомням, че някъде съм гледал производителят да се хвали с това.

Мисля, че няма да стане с дремел. А тук има едно цангово стругче, за съжаление не можем по снимка да преценим в какво състояние е.
viewtopic.php?f=66&t=5490" onclick="window.open(this.href);return false;

И май му липсват каквито и да било допълнителни цанги - за съжаление няма да ти свърши работа, а май не можеш сам да си произведеш такива цанги.

/* в духа на скорошните форумни дискусии би следвало да отбележа, че цангите най-вероятно са били насипани някъде по-надолу в контейнера в пункта за вторични суровини и много жалко, че продавачът не е имал възможност да го доокомплектова.

(-- ама много се надявам да се отнесете с необходимото чувство за хумор към точно този ми коментар. Естествено, че не е взето от пункт за вторични суровини, а и произходът няма никакво значение. - Надявам се да не тръгнат сега едни дискусии и по този въпрос..
Ако в някой момент има намаление на цената и тя те удовлетворява, може да се помисли за варианти - например дали не може да се закрепва баланса в наличните цанги с някоя преходна втулка, да се потърсят цанги и т.н.)

А може да си направиш нещо като стругчето на nevenbekriev, което той си е бил направил навремето - беше дал снимки някъде. Само ти трябва стругар да му направи центрите. Другите части май бяха от шевна машина. За такива неща е перфектно.

А ако имаш повече място къде да го сложиш - може да си вземеш едно малко универсално, той май ползваше китайско Einhell - върши чудесна работа.

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Инструмент за избиване ос на баланс.

Мнение от Liani » 12 фев 2016 22:29

И аз това гледах днес, че не всички са занитени. Даже всичките които видях не бяха занитени. Може би при руските е в по-голям процент със занитване.
За струг не съм мислил, нека първо посъбера другите неща, иначе място имам. Това стругче dreadx е много евтино, но прекалено ръждиво. :)
Гледам по нета за около 1500-1700лв. има много добри стругове, но аз надали някога ще мога да го използвам за по-сложни операции, а за направа на ос ми се струва като научна фантастика.

dreadx
Специалист
Reactions:
Мнения: 794
Регистриран: 20 апр 2013 16:58
Местоположение: София-Лозенец

Re: Инструмент за избиване ос на баланс.

Мнение от dreadx » 12 фев 2016 22:44

Естествено, че ще го използваш и за по-сложни операции - а и си човек, който няма да се задоволи само с развиване и завиване на винтчета. Сега ти трябва ос на баланс, утре ще ти потрябва ремонтоар и т.н.

И не мисли, че да направиш ос е някаква научна фантастика - гледам, че правят хората оси.
(абе каква е тази неувереност в собствените ти способности? - надявам се, че не говориш сериозно).

Всички тези неща могат да се изработят и nevenbekriev е показал толкова много приспособления за различните операции, които изпълнява на универсалното стругче.

На такова цангово по-не може да се правят - вързан си с размера на цангите, не можеш да захванеш каквото и да е нещо, оттам усложнения..

Иначе интересната част в изработката на детайли е точно как да създадеш необходимите условия, например чрез някакво приспособление - така че да можеш да изработиш определен детайл. Това си е като едно отделно хоби, в случая свързано с часовникарството.

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Инструмент за избиване ос на баланс.

Мнение от ivan_p_uzunov » 13 фев 2016 18:24

Liani написа:Ако всички са занитени, това означава, че с избиване излизат. Поне от това което виждам в тубата, почти навсякъде ги избиват с Bergeon Platax 2677. Струг не съм срещал, може и да има, не съм търсил.
Пустия му инструмент, то 1000лв. трябват да смениш една ос. :)
Здравейте,абе според мен този готин инструмент не струва чак толкова .Нали ти бях казал че от два месеца гледам един такъв Bergeon Platax 2677 ,от снощи и от днеска чете-чета -чета ипо едно време така ме засърбяха ръцете та станах иступах си всички джобове и отидох да си го купя .Е разбира се взех си и една голяма лупа и два от най финните ми райбери и ..... в крайна сметка го взех.

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Инструмент за избиване ос на баланс.

Мнение от ivan_p_uzunov » 13 фев 2016 18:33

Като цяло , с него не беше работено ама ИЗОБЩО! Проблема е че така го въртях и иначе той явно е само за Безкомпромисно избиване на фтулката с импулсния камък и на оста .Самото набиване на обратно става или със замбълък или с помоща на онези разпробити плочки.Пак ще се Цитирам -Който търси намира! После ще гледам да кача и малко снимки .И ще ти пратя копие ако искаш на оригиналната му брошура която беше в кутийката му.

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Инструмент за избиване ос на баланс.

Мнение от Liani » 13 фев 2016 19:05

ivan_p_uzunov, честито за инструмента, завиждам ти. :) И аз търся, ама не намирам много запазени. Ако помогнеш малко с намирането, ще черпя. :)
Чакам снимки!

Пожелавам ти и едно стругче, ако нямаш разбира се. Така нищо няма да ти се опре.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Инструмент за избиване ос на баланс.

Мнение от Pavlin » 13 фев 2016 19:12

Да, и аз чакам снимки. Чудя се обаче за какво ви е да избивате оси, баланси се намират цели?! Остава единствено удоволствието от тръпката да го направиш лично...

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Инструмент за избиване ос на баланс.

Мнение от Liani » 13 фев 2016 19:17

Павлине, точно за тръпката. То кой ще дойде при мен да си сменява ос на баланса. lol2
Знаеш, кефа цена няма. Тая нощ едни стругове сънувах...

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Инструмент за избиване ос на баланс.

Мнение от ivan_p_uzunov » 13 фев 2016 20:04

ето и обещаните снимки -това са проспекти които бяха в кутията .Има и интересни неща !
Изображение

Изображение

Отговори

Върни се в “Часовникарски инструменти. Приложение.”