Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 3 мнения ]
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2017 18:49 
Напреднал
Аватар

Рискувах и си взех една джаджа от битака , след час два експерименти мога само да кажа , ако ви изпадне стерео микроскоп на добра цена не мислете изобщо :yahoo .

Дадения модел има само един комплект окуляри 10х и обективи 1.6 общо 16
двата окуляра се регулират поотделно за диоптрите на зяпащия , много важно за мен щот сам +2 -2 .
предметно разстояние около 90мм , предостатъчно да ровиш с пинсети отверки и др
разгледах бобината на Касиото , виждат се перфектно навивките , боклуците върху тях , само скъсано не видях , взех игла да побутна навивките , а тя като кол за домати се показа , трябва да почета стари постове на Върбан за бобинките.
Всичко метално без никави луфтове .
Целия се върти , можеш да го сложиш с окулярите напред настрани , без ограничение
Горно или долно осветление на две степени с траф и 12В крушки , може да добавя няколко лед.
Като оптика не знам как да го оценя , но за моите криви очи е без забележки , перфектен образ все едно разглеждаш будилник .
Тъкмо навреме се появи , че започвам кутията с дамски , аз на повечето без лупа не им виждам марката и стрелките , камо ли отзад като махна капака.
Опитах една снимка с телефона през окуляра , мисля че ще може ако се направи стойка да го държи на нужното разстояние перпендикулярно.
Засега не съм го разглобявал да видя какво има вътре , понеже знам , но някой ден ще има снимки и на разкостен микроскоп
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

:b :b

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Фев 2017 19:52 

Браво за покупката ,аз отдавна си мисля да си купя такъв .Гледал съм през такива бинокулярни лупи -обаче бяха 20 и 30 кратно увеличение .виждаш нещо направо невероятно .Още веднъж не съжалявай че си ги взел. Поздравления.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Фев 2017 23:02 
Moderator
Аватар

Ей това е готина джаджа, но не изпадат често на добра цена. При теб явно е на късмет.
Изглежда супер.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 3 мнения ]