инструмент за развиване на капаци

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

инструмент за развиване на капаци

Мнение от the collector » 06 фев 2017 18:12

Огледах се в един инструмент за развиване на капаци, който ми се вижда смислен и стабилен.
Някой ако ползва такъв, ще съм признателен ако изрази мнение относно неговата функционалност и удобство.

Изображение
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: инструмент за развиване на капаци

Мнение от ivan_p_uzunov » 06 фев 2017 18:57

Според мен ,няма по добър от триточковия -като това
Изображение
лично аз си търся такъв само че от най старата версия .Ще потърся снимка и ще кача

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: инструмент за развиване на капаци

Мнение от Liani » 06 фев 2017 18:59

За мен двуточковия е по удобен от триточковия. Шанса да се подпишеш на капака с триточков е по-голям.

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: инструмент за развиване на капаци

Мнение от the collector » 06 фев 2017 19:03

Този ключ ми се вижда добър и е от един германски сайт за инструменти, от който съм много доволен. Нещата, които продават не са от евтините, но са качествени. Тази снимка е от този сайт.
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: инструмент за развиване на капаци

Мнение от ivan_p_uzunov » 06 фев 2017 19:23

Аз пак да кажа -нямам никакъв такъв инструмент по простата причина че тези рингове ги отварям и затварям с една стара медицинска пинсета .-Така че тука просто исках да раздвижа темата .

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: инструмент за развиване на капаци

Мнение от stepona555 » 06 фев 2017 21:42

Според мен тоя ключ с червените топки ще измята лесно , не виждам как ще го задържиш перпендикулярно на капака , а малко като се наклони ще прескочи .
Само теоретично предполагам , не съм имал такъв , засега шублера ми е достатъчен , само да не бодеше толкова с челюстите за вътрешен размер
Изображение

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: инструмент за развиване на капаци

Мнение от the collector » 06 фев 2017 21:45

Да, ако се ползва за отваряне в ръка ще е малко сложно.
Ако се отваря по моят начин със стега и менгеме ще е в пъти по-удобен от триточков. Този можеш да го хванеш в двата края, прилагаш натиск и развиваш. Така няма да има къде да отплесва.
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: инструмент за развиване на капаци

Мнение от stepona555 » 07 фев 2017 00:54

Щом смяташ че е добър , нищо не може да те спре ,всички универсални инструменти тип швейцарско ножче , в крайна сметка са компромис .
Не съм видял в автосервиз някой да ходи само с един френски ключ, гайка 10 се отвива с 10 , а ако попаднеш на американска половин цол 12.5 се отвива с 12 набит с чук.
Поздрави и да споделиш как отвива
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: инструмент за развиване на капаци

Мнение от atanweb » 11 апр 2021 12:59

Наскоро имаше въпроси относно инструменти за отвиване и завиване на капаци.
Разбира се те са различни видове и марки. Много от марките часовници са си изработели собствени стандарти които подкрепят и препоръчват, а в същото време и принуждават часовникарските ателиета да купуват специалните инструменти от тях. Това гарантира партьорство и поне по висок стандарт на ателието *часовникаря. Така предполагам аз....
По сигнал на Иван за този инструмент не се подвоумих и за минута и го купих. Не, че ще си вдигна нивото, но знам, че човек остава безсилен от една тъй елементарна на пръв поглед процедура - отвиване на капак. И дори да искаш да поправиш часовника то още в началото всичко спира.
В момента търся добър държач за корпусите на часовниците.
До тук разплагам с
двуточков елементарен китайски който използвам понякога само за "контра" при много затегнати капаци. Пъхам двата накрайника между лъговете от страна на циферблата. А от другата страна с...
Триточков.
или
Оистер отварачка
в зависимост от модела на капака.
а сега и с този разнообразен Тисо комплект.

Изображение

Изображение

Изображение

Поздрави!
Изображение

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: инструмент за развиване на капаци

Мнение от ivan_p_uzunov » 31 окт 2021 10:40

Здравейте , ще поставя още два интересни инструмента в тази тема ! Първия е на Rudolf Flume.
Изображение
Много практичен инструмент - за развиване сдвуточкови палци .
Изображение

Изображение
И другия -мисля че и той е доста старичък - но идва от малко по далече.
Изображение

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: инструмент за развиване на капаци

Мнение от ivan_p_uzunov » 31 окт 2021 10:59

Иструмента заводски и е направен от пластмаса .Доста солиден и много лесно се работи с него .
Изображение В първия момент ме хвана яд ,че няма допълнителни палци . Но след като го разгледах по подробно ,нещата се подредиха! Допълнителните палци са поставени вътре в тялото му . Вероятно поради простата причина че опаковката е картонена и може лесно да се наруши -следователно и палците да се загубят .

Изображение
уреда е снабден с двоен размер за монтажа на палците -малък и другия е доста голям .-Което разбира се го прави наистина незаменим помощник в ремонтите .
Изображение
самия държач за касите обаче е само за стандартни модели -от малките дамски, до най голям размер- според мен е на Сейко -Кинг.
Изображение

Изображение -В кутията е сложена и доста голяма ръкохватка -която явно е за всеки случай -удобна и масивна .

Изображение
Уреда е страхотен .Жалко е че наистина излиза само и единствено от щатите за продажба .
Изображение
:b

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: инструмент за развиване на капаци

Мнение от atanweb » 21 ное 2021 14:55

Поздравления към Иван за чудесните професионални държачи и отварачи на капаци.
Аз също отдавна се оглеждам за някакъв хубав и стабилен инструмент.
Преди няколко седмици изпуснах нещо хубаво, но с липсващи накрайници. Което ме притесняваше и не бях сигурен до колко е универсален уредът за да се ползват чужди накрайници.
Днес случайно попаднах на добра промоция на китайски еквивалент на Bergeon 5700, като от разгледаното ми се струва, че са се опитали да го копират напълно.
Оригиналът е на цена около 999 евро която е далеч над границата която мога да платя за такъв инструмент (сега) и мога само да си го пожелая някога като оригинал.
Предполагам оригиналът също се прави в Китай.
Нормалната цена на китайският еквивалент е около 120 до 140 евро. Днес го поръчах за 89
в комплектът има и няколко ойстер накрайника които също са добра опция и ако като качесто са близки до моят комплект китайски ойстер отварачка то значи ще е супер.

https://vevor.de/products/official-gene ... ct_reviews

Изображение Изображение

Изображение Изображение

Е като пристигне ще споделя и впечатления.
Ако някой вече е работил или виждал, че дори исамо да прочел накъде чужд отзив бих се радвал да сподели... дори и негативно да е.
Поздрави и хубав почивен ден.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: инструмент за развиване на капаци

Мнение от atanweb » 23 ное 2021 18:10

Инструмента е вече при мен.
Впечатления.
Без специална опаковка. Фабричен обикновен кафяв безцветен кашон 30*20*25
Без инструкции. Аксесоарите са опаковани в няколко отделни плика.
Малко над 2кг с аксесоарите до 3кг. тегло. Метална изработка вероятно някаква сплав - не е алуминии - тежи повече. А движещите се части са от желязо с черно покритие или полирани.
Основа - стабилна полимерна с имитация на боядисан в черно дървесен контур. Има и модел с кафяв цвят дърво - като на клипа по долу.
Лиса на финиш. Тук там остри ръбове. Някой разпробити дупки не са идеално центрирани. Боядисан е без да се стараят много. Има разливане на боя и капки.
Това води и до едно неудобство което открих.
Каналът където се придвижват челюстите на държача не са идеално чисти и оформени и по-добелият слой боя на някой места спира доброто придвижване на челюстите и се налагаше повече усилие за да се въртят регулаторите за придвижване на челюсите.
Оформих няколко отсечени 90гр. ъгли и леко ги заоблих. Сега е добре.
Имам си дори менте надпис Bergeon SWISS MADE на 4 точковият държач.
Като цяло усторйството изглежда стабилно и би поело натоварване. Не съм тествал още накрайниците, а те са не по-малко важни.
Много приятно съм изнанадан от комплекта за ойстер каси с накрайник подходящ за този отваряч.
Размерите и цялата форма са буквално свалени и копирани от швейцарския оригинал.
Аксесоарите би трябвало да са взаимозаменяеми.
Голям релефен надпис на основата ми подказа как да намеря клипче което да ви даде повече предтава.

TIANJIU 5700 KEY OF WACTH
това в клипа е китайският вариант за който пиша тук.
https://youtu.be/fuGJ0-HczBQ


Давам му оценка 7 от 10, но ако върши добра работа то липсата на финиш ще бъде пренебрегната
Поздрави!
Изображение

Georg91
Reactions:
Мнения: 20
Регистриран: 22 окт 2021 19:36

Re: инструмент за развиване на капаци

Мнение от Georg91 » 24 ное 2021 05:41

Една доста добра алтернатива и е малко вероятно да останат щети по капака или касата

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: инструмент за развиване на капаци

Мнение от atanweb » 24 ное 2021 18:39

Да тези топки са много популярни и вършат работа за отварянето на много часовници, но се случва често и да няма успех с тях.
Аз не бих затворил капака на някой чужд дайвър или някой по скъп часовик с такава топка. Ако е мой часовник може и да мине.
Изображение

Отговори

Върни се в “Часовникарски инструменти. Приложение.”