Препоръки за добри инструменти

Отговори
lockey
Reactions:
Мнения: 43
Регистриран: 29 дек 2017 14:09

Препоръки за добри инструменти

Мнение от lockey » 03 фев 2018 14:27

ivan_p_uzunov написа:Да ,часовника има нужната визия -не е прекалено голям нито прекалено малък ! Моля те пусни и снимка на механизма му ! А и също така след като си я показал ,можеш да покажеш и писалката за смазване ! - :b

Писалката за смазване е немска, не от най-малките. За стругче, за будилник, за стенен или за настолен часовник става. За джобен и ръчен не става - капката е много голяма.
Ето снимки, на масльонката и на други инструменти, от които съм много доволен и го препоръчвам.

Изображение

Изображение

Изображение

Пинсетата е американска ( около 80-90$ ). Но е много добра. Струва си всеки цент!

Лупите са ЦАЙС. Не им правя реклама, много видове са минали през очите ми, но тия също си струват. Имам 4х и 6х. Не си спомням цената, но не е малка.

Отверките са немски, но и добре заточени китайски, купени от конрад, вършат същата работа. Важното да им се сменят остриетата. Да са от стомана У10 или У12 с добра термообработка. ( или от иги за шиене )

Пиличките са VALLORBE, швейцарски. Имам ги много отдавна. Пилили са к'во ли не. Още пилят.

Ако вече има такава тема, нека модератора премеси нещата там. Ако няма - нека отворим, ще е полезна за всички.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Препоръки за добри инструменти

Мнение от atanweb » 03 фев 2018 19:16

Чудесна идея за нова тема.
Хубаво е да разберем кои с какви инструменти и консумативи работи.
От какво е доволен и от какво не.
Така бихме подбрали най-доброто.
Поздравления за показаните инструменти. Видно е, че се е стигнало до този избор благодарения на натрупан опит.
Изображение

watchmaking
Reactions:
Мнения: 2
Регистриран: 04 ное 2018 11:10

Re: Препоръки за добри инструменти

Мнение от watchmaking » 04 ное 2018 11:23

Здравейте, колеги :)
От моя опит като часовникар вече 9 години, мога да кажа, че инструментите на Bergeon са едни от най-добрите. Скоро закупих нови масльонки и комплект отвертки, цените не са ниски, но всеки похарчен лев си заслужава. Както казва един приятел "скъпото винаги излиза по-евтино".

Пропуснах да спомена факта, че вече имаме часовникарски магазин в България и няма нужда от чакане :banana - Тайм Гроу ЕООД

https://www.watchmaker.tools" onclick="window.open(this.href);return false;

Моля, да не приемате темата като реклама, просто искам да споделя и всички колеги да бъдат информирани.

Отговори

Върни се в “Часовникарски инструменти. Приложение.”