Калъпи за стъкла - плексиглас.

Отговори
Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Калъпи за стъкла - плексиглас.

Мнение от atanweb » 14 ное 2018 21:10

Привет, ровейки периодично за интересни инструменти в залива попаднах на калъпи за стъкла от немската фирма STERNKREUZ *така беше в описанието.
Цял комплек капъпи от 170 до 369
т.е. това е почти цялата гама от стъкла за ръчни часовници. Разбира се не включвам модните през последните няколко години на които май вече модата им отминава, но както и да е те са с евтини стъкълца, а не с плексиглас.
ето снимка на комплекта. Всичко е както трябва. Днес го получих.

Изображение

Калъпите са алуминиеви и вероятно са част от някаква стойка или преса или друго което все още не мога да си го представя, но съм в процес на търсене на информация. Ако някой знае нещо повече нека сподели ще се постарая да се усъвършенствам и да има пл. стъкла за всички съфорумци.

В комплекта има и един чудесен инструмент за монтаж демонтаж на стъкла.
:b
Изображение

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Калъпи за стъкла - плексиглас.

Мнение от ivan_p_uzunov » 14 дек 2018 23:29

Ако мога да попитам само - това показаното на снимката дали е идентично с това което аз имам ?
Изображение
Мисля че ако му се обърнат зъбите на на вън -и то може да се ползва за поправка на улея в касата в който се монтира стъклото . А ето и нещо ретро -
Изображение :b

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Калъпи за стъкла - плексиглас.

Мнение от atanweb » 15 дек 2018 15:41

След като прочетох твоята идея разгледах инструмента. Ами мисля, че не е пригоден да се обръщат зъбите. Подвижният предполагам, че може да се преработи като се разнити тапата, но неподвижният не е предвиден за това. Въобще и зъбите им са такива, че не са за провлачване, изтъргване или нещо от рода. Ще направя по подробни снимки и ще го покажа.
Изображение

Отговори

Върни се в “Часовникарски инструменти. Приложение.”