Оптика, очила, лупи. Горелка ГАЗ, бензинова, спиртна лампа.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Оптика, очила, лупи. Горелка ГАЗ, бензинова, спиртна лам

Мнение от atanweb » 04 юли 2019 10:47

За тази цена са много изгодни. Аз имам Същите, но на тях пише Opti Visior USA, а разликата е само в страничните врътки с които пристягаш обръча около главата. Моите са черни пластмасови. Тук в обявата са алуминиеви.
Също така на моите на стъклото има цифра 10. Не знам това какво точно означава. 10X или друго. Тези които се предлагат в обявата са Vergrößerung: 1,5X, 2X, 2,5X, 3,5X
Изображение

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Оптика, очила, лупи. Горелка ГАЗ, бензинова, спиртна лам

Мнение от Liani » 04 юли 2019 10:59

Саше, цифрата 10 би трябвало да означава номер 10, което е Mag x3½. Разстоянието за гледане е 12cm.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Оптика, очила, лупи. Горелка ГАЗ, бензинова, спиртна лам

Мнение от atanweb » 04 юли 2019 11:08

Ухааа мерси! Това беше много полезно. Тези данни за разстоянието за гледане от някаква таблица ли са или се пресмятат някак?
Изображение

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Оптика, очила, лупи. Горелка ГАЗ, бензинова, спиртна лам

Мнение от ivan_p_uzunov » 04 юли 2019 14:07

Сашо , ако на твоите пише 10 -то това е най голямото увеличение и за да работиш с тях трябва да си на много малко разстояние от гледания обект . Лично аз имам номер 5 и номер 7 .-- Американските са сномера от -2,3,4,5,7 и 10 . :b Разликата от американските и китайските е в монтажа на лупите . При китайските се забелязва че лупите са сложени както им падне - да не се сърдят ама си е истина . А при американските си личи качеството на монтажа и като цяло самата изработка. Ето и какво друго имам пак е от щатите . Монтират се направо върху диоптерни очила и личното ми мнение е че са също така добри !
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Оптика, очила, лупи. Горелка ГАЗ, бензинова, спиртна лам

Мнение от Liani » 04 юли 2019 14:48

atanweb написа:Ухааа мерси! Това беше много полезно. Тези данни за разстоянието за гледане от някаква таблица ли са или се пресмятат някак?

Тяхна таблица си е.
https://doneganoptical.com/product/optivisor/" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Оптика, очила, лупи. Горелка ГАЗ, бензинова, спиртна лам

Мнение от atanweb » 04 юли 2019 21:10

Супер, гледам едни американски с 5 номер на стъклото и смятам да играя за тях. Ще имам повече място за работа.
Толкова свикнах с тези очила, че вече май не мога без тях. За лошо или добро така е, но сега виждам много повече детайли които са важни, разни микро прашинки, зацапвания или дефекти. Без очила си е направо подигравка с занаята.
слагам таблицата тук във форума, че да не я преместят някъде.

OptiVISOR Specs
Item No. Focal Length Magnification
DA-2 20″ 1.5 times
DA-3 14″ 1.75 times
DA-4 10″ 2 times
DA-5 8″ 2.5 times
DA-7 6″ 2.75 times
DA-10 4″ 3.5 times

Само да уточня, че фокусното разстояние според мен се мери от очите до обекта, а не от очилата до обекта.
т.е. последният модел 10 има фокусно разстояние 4 инча което както каза Liani по-горе, е 12см., но очилата се намират на около 5см от очите и останалото е до обектът който разглеждаме. Вярно увеличението е много добро и панорамно, но искам да пробвам нещо в средата.

Иване, като твойте до сега не бях виждал никъде сред обявите. Изглеждат много добре направени. Май голяма колекция се е оформила при теб.
Изображение

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Оптика, очила, лупи. Горелка ГАЗ, бензинова, спиртна лам

Мнение от Liani » 04 юли 2019 21:24

Аз съм с номер 5 и съм доволен, имам свобода за работа, а не да се залепя за механизма. Това е най използвания вариант.
Ясно е, че са нужни и по силни, но не и през цялото време.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Оптика, очила, лупи. Горелка ГАЗ, бензинова, спиртна лам

Мнение от atanweb » 04 юли 2019 21:30

Аз нямам база за сравнение освен с едни съветски 2Х с тях мога да гледам към механизма без да се навеждам. Но имам проблем с междуочното разстояние, малко ми малее. Ако бяха с 5 мм по раздалечени щях все тях да си нося, а и са по забавни на външен вид.
Изображение

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 831
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Оптика, очила, лупи. Горелка ГАЗ, бензинова, спиртна лам

Мнение от Lyubo_sr » 05 юли 2019 06:50

atanweb написа: Ако бяха с 5 мм по раздалечени щях все тях да си нося, а и са по забавни на външен вид.
И щеше да си ги носиш и по града? :D :yahoo
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

Отговори

Върни се в “Часовникарски инструменти. Приложение.”