Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 3 мнения ]
Автор Съобщение
 Заглавие: Точкова заварка.
МнениеПубликувано на: 19 Юли 2019 11:45 
Специалист
Аватар

Изведнъж доста от инструментите ми се оказаха за смяна на батерия и се хванах да си направя апарат за заваряване.
В нета има достатъчно видео клипове как се реже трансформатор от микровълнова .
В случая аз го направих с ъглошлайфа което покри цялата тераса с фин червеникав меден прах.
Докато рязах бях сложил една ламарина между двете намотки , за всеки случай , като изскочи искра значи е готово .После следва избиване на медта от междината, доста бавна операция ако се заклещи инструмента който сте избрали , случайно видях една кръгла пила в шкафа и се оказа много подходяща , ако заклини само завърташ и тя си разширява отвора за да излезе.
Ще пробвам и с други кабели за вторична но този дава 1.7 волта и прави за секунди червено 6 мм болтче значи ми е предостатъчно за тънки ламаринки.
Като го пооправя ще премеря и тока .
Понеже не намерих медни винтове за електроди смачках медна тръба 1/4 от климатик , с керпеделите я изрязах да стане остра и накрая много тиксо.
Остава да включа таймера за който ще ви направя отделна тема (някой ден може би) и едно сср реле и това ще е всичко .
Изображение
Е по натам може и някой регулатор на тока да сложа от някоя стара прахосмукачка.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Опитите са без таймер на стара батерия като включвам и изключвам ключа на разклонителя , както се вижда понякога за част от секундата прогаря ламаринката (която е от консерва риба тон, сигурно от консерва риба скат ще пуска повече ток.)
За хора които ги е страх от тока не е лошо да си заземите трафа , то ако нямате дефектнотокова защита в таблото все тая , въпреки че фабричната намотка за 220 се ползва без промени и се надяваме на нейната добра изолация.

В заключение с материали от изгорели уреди може да си направите много полезен уред на цена под 5 лева , аз съм купил само таймера от битака за 1 - 2 евро ( ще го ползвам временно докато си направя от 0.1 до няколко секунди , тоя е от 0.1 сек до 300 часа и не заслужава да стои в такава машина)
Дано съм бил полезен на някого .
:b :b

Последна промяна stepona555 на 20 Юли 2019 10:22, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Юли 2019 12:55 
Moderator
Аватар

Хубаво е да имаш такова у-во. И аз обичам да ползвам неизползваеми вече материали. Снимки обаче и при двата варианта не успях да отворя

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Юли 2019 20:08 
Специалист
Аватар

При мен се виждат .
А линковете няма как да не работят , те нямат общо с постимижа дето пак се е ... претоварил.

Ще ти ги пратя на лично да ги качиш ти ako има проблем .

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 3 мнения ]