Seiko 7T32B § Epson Y182B

Отговори
roca
Напреднал
Reactions:
Мнения: 298
Регистриран: 27 апр 2014 22:03

Seiko 7T32B § Epson Y182B

Мнение от roca » 14 ное 2019 21:07

Здравейте на всички, отново :)
Напоследък, без да знам защо, купих 2 часовничета с горните механизми, естествено, не работещи (иначе няма тръпка).
Та при Сейкото оказа се, че сме се давили....заминала платка (силно окислена), заминали 4 бобини...
При Епсъна, който е в Пулсар-че, заминали 2 бобини, здрава платка :D
Понеже часовничетата и циферблатите са като цяло запазени, и макар да ми е ясно че е мисия невъзможна, някой знае ли от къде може да се поръчат механизми (или части, ама май частите ще са по-скъпи от цял механизъм), който да не излизат златни...Гледах при братовчедите...има малко части, ама не което ми трябва сякаш, на други места греда. Мернах няколко места с цени по 40-50$, ама не мисля да давам чак толкова много.
В крайна сметка ако не намеря остават в графата чакащи за донори :D

Мерси за помощта на всеки включил се!

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Seiko 7T32B § Epson Y182B

Мнение от atanweb » 15 ное 2019 08:58

а това тук?
https://www.ebay.de/itm/303347044582" onclick="window.open(this.href);return false;
ако решиш по бързо мога да организирам изпращане по приятел за България през следващата седмица и след това по Еконт например. Имай в предвид, че е неработещ за части.
за Епсона бих предложил да намериш заместител със същите функции. Мисля, че отново може да е Епсон, но нещо по ново което се намира по лесно и не толкова скъпо т.е. още повече пластмаси вътре.
https://movement.epson.com.hk/Line-Up/Chronograph/h/m3" onclick="window.open(this.href);return false;
:wink:
Изображение

roca
Напреднал
Reactions:
Мнения: 298
Регистриран: 27 апр 2014 22:03

Re: Seiko 7T32B § Epson Y182B

Мнение от roca » 15 ное 2019 16:16

Мисля че и двата механизма са едно и също, или почти едно и също, ама и двата според мен са дело на Seiko Hattori, може и да греша, но факт че изглеждат аналогични. Има теми из нета за замени на Епсъна като донор на Seiko-то може би като по-евтина сглобка. Факт е обаче, че май се намира по-трудно.
Не бих искал да те занимавам, но ако няма да са много главоболия и занимавка за теб, бих го взел. Най-много да имам трети донор... При тези пари си заслужава,в предвид всичко останало което намерих в нета. Ако не, мога и аз да го поръчам, само не знам колко му е шипинга до БГ :)

Благодаря ти много за помощта!

roca
Напреднал
Reactions:
Мнения: 298
Регистриран: 27 апр 2014 22:03

Re: Seiko 7T32B § Epson Y182B

Мнение от roca » 01 дек 2019 16:31

С голямото съдействие на atanweb още едно Сейко вече работи!
https://www.flickr.com/photos/185764718 ... es-s61EKo/

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 831
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Seiko 7T32B § Epson Y182B

Мнение от Lyubo_sr » 01 дек 2019 17:21

Със здраве да му се радваш! :thumbup:
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

Отговори

Върни се в “Търся, Купувам ----- Wanted”