Почти като микроскоп ...

Отговори
Потребителски аватар
kokosv
Reactions:
Мнения: 79
Регистриран: 21 мар 2015 23:43

Почти като микроскоп ...

Мнение от kokosv » 17 юли 2020 18:42

Нямах си работа днес, чистих си сервиза леко и изникнаха едни дадености, а с тях и идеята бързо узря... Ето какво се получи от стойка на стар руски фотоувеличител, стара охранителна камера, стар обектив от фотоапарат Зенит, конвертор на сигнал (BNC-VGA) и монитор. Като за час и половина мисля, че се получи прилично добре...
Извинявам се за снимките, не ми е сила снимането


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Говори си, .. не ми пречиш

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Почти като микроскоп ...

Мнение от Seikosha » 17 юли 2020 20:30

Ехаааа :clap: Още един в четата на тези за които руснаците имат дума "Народних умелцев" Де да съм пазил старият Кронос.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Почти като микроскоп ...

Мнение от atanweb » 18 юли 2020 10:36

Страхотно!
Това си е направо за патент. Мащабирането е много добро и тончо каквото му трябва на човек в нашето хоби.
Поздравления! това е тотален хит!

По отношение на микроскоп моето наблюдение.
От Тодор имам един микроскоп с не лошо качество. Води се подходящ за студенти и е произведен в Германия.
Но от моите наблюдения и опити се установи, че най-ниското му увеличение *40X отново е по-голямо от нужното за часовникарите. Т.е. мога да разглеждам върхът на цапфата в детайлност на целия монитор, и ще мога да установя до колко е полирана, но за други по едромащабни цели не е много подходящ тъй като няма по ниска степен на увеличение от 40X.
Тези микроскопи са в изобилие и смятам, че са достъпни за всеки. Окулярите им са стандартни и е възможно да се постави камера каквато има в комплекта или да се сложи адаптер за DSLR. Интересно е, че могат да се правят снимки с мобилен телефон който фокусира много добре без да има нужда от адаптери.
Ето за тая марка става въпрос - https://www.bresser.de/en/Microscopes-M ... croscopes/
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Почти като микроскоп ...

Мнение от atanweb » 16 авг 2022 17:28

Ще добавя, че си взех окуляр с по ниско увеличение 5Х с най-ниската степен на микроскопа което отново е 5Х .. та става 25Х .. което вече ми позволява да имам по одбър поглед върху половината от механизма например. Чудесно е!
Искам тук да споделя и за една насдстройка за мобилен телефон от която съм много доволен.
Снимам с нея и показвам тук във форума снимки през последната година.
Сега реших да покажа снимка на самото комплектче кото купих много изгодно на търг за около 10 евро.
Увеличителните стъкла са истински стъкла вградени в метални обръчи с резби. Защипва се за телефона като щипка на простор. Става за една секунда време.
Трите обективчета са.
-Макро
-Широкоъгълен изглед
-Рибешко око.
Могат да се комбинират помежду си.
Като аз често ползвам макро+широкоъгълен изглед. Но най- често само макро *най-малкия обектив.

Изображение ИзображениеИзображение

малко снимки от обява

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

и едно ревю
https://youtu.be/MZ7hEw7wV98

разбира се има и разни други модели които помагат много.
Исках да споделя, че тея джаджи помагат много и са с добро качество.
https://youtu.be/b4xen-_7068

понякога вземам го вземам в джоба си на разходки сред природата или в големи градове.

например тези дни при разглабяне снимах косъм под капака на пружината на спийдмастър и пострадало винтче.

Изображение Изображение Изображение
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Почти като микроскоп ...

Мнение от stepona555 » 06 дек 2022 23:42

Не се вижда добре косъма рус ли е?
Изображение

Отговори

Върни се в “Часовникарски инструменти. Приложение.”