Кварцов тестер Witschi Q3000 quartz test

Отговори
Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6223
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Кварцов тестер Witschi Q3000 quartz test

Мнение от atanweb » 19 мар 2021 22:32

Здравейте,
До скоро не знаех и не се бях замислял дали съществуват подобни.
Попаднах на обява която изтървах сред многобройни надавания и цената полетя много нагоре неочаквано за мен.
След месец изпуснах още един.
Благодаряние на Иван които ми прати линк се преборих за този.
Това е швейцарски инструмент Witschi брандиран за Дугена, може би и затова имах късмета да го купя, че не го "надушиха" много хищници.
Уредчето е страхотно. Масивно и с плътна здрава изработка от дърво и алуминий.
Тежи доволно и седи стабилно на масата.
Започнах да тествам някой от часовниците които ми бяха под ръка.
Ето ви едно видео което заснех.
Цифровия дисплей показва отклонението на часовника за един месец.
Търся инструкция!
Това което ме впечатли е, че измерва дори дигиталните часовници.
С другия кварцов тестер не се чува никакво пулсиране от дигиталките. Защото вероятно микрофона е настроен да улавя чисто лектромагнитно смущение от бобина - независимо дали е скъсана или не.
В този тестер обаче явно честотата от кварца на часовника и неговото хармонично трептене се наслагва с това от уреда и увеличената амлитуда модулира по висок сигнал който се дигитализира в цифри чрез някакъв еталон.
Нещо такова си го представям.

https://youtu.be/-pgz2uQscVA


Изображение

Наздраве!

п.п. Установих, че един Стар гражданин с един кварц е по точен от двукварцовите ми Сейкота.
За сега Мидо-то е на първа позиция. Теста отговаря на реалните условия които съм засичал на часовниците т.е. не е само ала-бала.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3039
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Кварцов тестер Witschi Q3000 quartz test

Мнение от stepona555 » 20 мар 2021 01:00

Честито!
Дано да намериш инструкции.
Като дребна забележка към видеото може би трябва да ги поставяш върху уреда директно без веригата да е между датчика и часовника .
Аз даже бих свалил и задния капак , колкото по малко неща смущават измерването , сигурно ще получиш по точен резултат , това са само предположения.
Изображение

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1163
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Кварцов тестер Witschi Q3000 quartz test

Мнение от ivan_p_uzunov » 20 мар 2021 07:36

Да ,това за веригите е вярно а и за капака също .Виждал съм такива видеа - Но според мен просто хората като ги почистват или сменят батерия ,преди да затворят капака ги поставят на уреда за проверка . А за какво служи дясното гнездо ?- При мен чакам да пристигне големия му брат-Witschi Q Test 4000 :redface .Само да видя една снимка .-И другия проблем при мен е че уреда го взех неработещ.Та ще пада ремонт та и отгоре .-Страхотно е уредчето !-Да ти работи дълги години! :b
Изображение

Изображение

Изображение
Само да намеря и една снимка на чарколаците му вътре в него .https://www.watchuseek.com/threads/the- ... n.5075285/-Тук може да се види и какво има вътре в корпуса на Witschi Q Test 4100 n_sad

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6223
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Кварцов тестер Witschi Q3000 quartz test

Мнение от atanweb » 20 мар 2021 08:55

Клипчето показва първите тестове след разопаковането. Ще има и възможност за "голи" тестове.
В лявото гнездо има един пин в средата който стърчи 2мм и прилича на шапчица на кърфица.
Само когато има директен допир към корпуса на часовника тогава отчита.
В дясното гнездо за момента нямам резултат. Ако намеря инструкция ще се ориентирам по бързо.
Възможно е дясното гнездо да е за другите честоти или да отчита "голи" механизми, докато лявото с пина в средата да е за цели затворени часовници.
С времето ще разбера.
Стискаме палци мега якия уред на Иван да влезе в екслоатация.
Поздрави!
Изображение

Отговори

Върни се в “Часовникарски инструменти. Приложение.”