Mido OCEAN STAR Quartz ESA ETA 940.111 service. Ремонт Профилактика. Certina 729, Breitling, Rado

Видове, профилактика, устройство, разглобяване и сглобяване
Отговори
Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6223
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Mido OCEAN STAR Quartz ESA ETA 940.111 service. Ремонт Профилактика. Certina 729, Breitling, Rado

Мнение от atanweb » 01 ное 2020 16:01

Здравейте. Бързам да се похваля, че успях!
Да два дни с общо много часове над този часовник, но направо се подлудих и бях на косъм да се откажа.
Е. започнах стандартна профилактика, както на други такива готини кварцове. Този е един от първите кварцови ЕТА механизми от 1976та година. Много ми харесва, че и до днес за запазили обсолютно непроменена календарната част. В новите ЕТА е пак същото, че и при механичните-автоматични календарната част е същата както преди повече от 50 години. Всъщност харесвам тяхната система на календара. Надеждна и лесна за обслужване.
Да се върнем от другата страна при зъбните колела.
7 камъка. малък мост покриващ 4 оси. Платката и бобината са едно. Вижда се дори фабричната спойка на проводниците на бобината. Това може би е преди да започнат масово да разделят бобината от електрониката и да върви като отделна резервна част.
Защо ми отне толквоа време. Ами не предполагах, че вероятната причина ще се окаже в крив тунел на секудната ос. Може би някой някога го е отварял и е дърпал накриво стрелките. Имаше хамалски следи по циферблата и в часовника липсваше батерия. т.е. някой някога се е отказал да довърши.
Промивах механизма 4 пъти, сглобявах и разглобявах над 40 пъти. До толкова свикнах на тези малки кварцови размери при зъбните колела, че слагах моста за 10 секунди. По бързо от Олга Амфибиева от Чистополския завод. lol2 която държи рекорда и нейна снимка стой в коридора пред столовата. :mrgreen:
Да, сега ми е весело но почти се бях примирил, за загубеното време.
Е върнахме една рядка машина към тик-тик.... * те кварцовите с ротор не са тик-так. :wink:
Същият механизъм проучих, че се слага в Certina 729 , Breitling, Rado, Eterna, Jaeger, Baume&Mercier, Tudor, Longines, Omega и т.н.
Явно има защо. Механизмът е добра направен. Почти изцяло метален с изключение на Платката която пък е със солидна основа и дебели писти. Страхотен голям календар. Можеш да видиш датата от 2 метра.
Малко за часовника.
Няма почти никакъв финиш в изработката. Вярно ,че не е 100 запазен, но съдя по детайлите, циферблата и стрелките.
Някак клони към евтина гама. На ръката обаче е удобен. Касата е ергономична, оригиналния меш е много мек.
Малко снимки.. а вие докато гледате аз отивам да за виното и тирбушона.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение видео - https://imgur.com/q4Q3mhn
Изображение видео 2 - https://imgur.com/S5cdnbL

сервиз

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Наздраве!
:b
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3039
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Mido OCEAN STAR Quartz ESA ETA 940.111 service. Ремонт Профилактика. Certina 729, Breitling, Rado

Мнение от stepona555 » 01 ное 2020 19:55

Браво , радвам се че влизаш до края във води които смяташе за дълбоки преди време.
Каква да му е визията на едно кварцово МИдо , като на най евтината възможност в ония години.

А за Чистопол , отдавна подминаха дъното на гаражните китайски боклуци.
Всяка трета тема тук е защо спря или възможно ли е да избързва 5 7 минути на ден , търгашчето което им е шеф успя да го превърне в нарицателно за часовник от лотария , ако уцелиш работи , ама ако дръпнеш късите клечки , а те са много ,почва търсене на местни майстори и после по добре да не четеш какво намират вътре , голямо шоу.

Очакваме следващите възкресени!
Изображение

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Mido OCEAN STAR Quartz ESA ETA 940.111 service. Ремонт Профилактика. Certina 729, Breitling, Rado

Мнение от Liani » 01 ное 2020 21:39

stepona555 написа:
01 ное 2020 19:55
А за Чистопол , отдавна подминаха дъното на гаражните китайски боклуци.
Всяка трета тема тук е защо спря или възможно ли е да избързва 5 7 минути на ден , търгашчето което им е шеф успя да го превърне в нарицателно за часовник от лотария , ако уцелиш работи , ама ако дръпнеш късите клечки , а те са много ,почва търсене на местни майстори и после по добре да не четеш какво намират вътре , голямо шоу.
stepona555, ще се радвам да подадеш малко инфо какво намират часовникарите вътре?

Не можех да влизам тук и то от доста време и явно съм пропуснал интересни подробности.
Мисля, че щом е работата на късмет, явно една профилактика ще спаси положението с тези часовници. Може и да бъркам...

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3039
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Mido OCEAN STAR Quartz ESA ETA 940.111 service. Ремонт Профилактика. Certina 729, Breitling, Rado

Мнение от stepona555 » 01 ное 2020 23:48

Говоря за еспанския форум и за Чисто Нови часовници на бесни цени от Мераном , сам можеш да им разгледаш сайта.
Да имат гаранция , ама като го чакаш 2 месеца и на втория ден трябва да го връщаш в Чистопол , и да чакаш половин година да си го получиш ремонтиран и ако си късметлия да работи с допуск под минута .
https://www.relojes-especiales.com/foro ... ha-518801/
Ето последното което четох по диагонал , утре ще кача моите два на Бирографа и ще ти пратя снимки , какво значи да профилактираш часовник дето има няколко дни работа след като е излязъл от ОТК на фабрика.
Съжалявам че изцапахме хубавия пост на Сашо , ще отворя друга тема за тая фабрика.
Изображение

Отговори

Върни се в “Механизми”