Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 4 мнения ]
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2012 21:34 
Moderator
Аватар

Вече виждам как тълпа от недоволни юзъри ме овикват с думите: "К'во ни занимашаш с тоя дамски механизъм?"
В случая механизмът наистина е поместен в дамски часовник, но някои хора много ще се изненадат, като разберат, че същия механизъм, но лишен от ден се намира в доста по-мъжкарски изглеждащите дайвъри, като този:

Изображение

На първата снимка можете да видите механизма в разглобено състояние:

Изображение

Тука вече съм го посъбрал:

Изображение

Вече мяза на часовник ама без циферблат. Нарочно съм го снимал на фона на пинсета, за да придобиете представа за големината:

Изображение

Тука механизма е поместен в кутията, но още не е поставен механизма за самонавиване:

Изображение

Естествено и последния трябва да се сложи, за да работи машината:

Изображение

Тука е мястото да спомена, че часовникът е на съпругата ми и от няколко седмици ми се "пилеше" на кратуната, че въпросния часовник спира нощем. Абе с две думи всичко е нормално - жената да ми пили и часовникът да спира, защото последният не беше профилактиран от около 3 години.
И накрая искам да кажа, че механизма е само със 17 камъка. Същата машина производство на Orient обаче е с 21:

Изображение

Кой от двата часовника е по-добър? Orient-а, ще кажат повечето. Да, ама не! Orient са с по-лоша водоустойчивост и часовника сдава багажа доста по-бързо, независимо от това, че е с по-добра машина :twisted: !!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Мар 2012 21:49 
Site Admin

Доста нерви се иска за такова нещо. Някои биха си взели нов часовник, вместо да се занимават с профилактика на това :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Мар 2012 08:50 
Напреднал

Гроб съм На никого няма да кажа че не си свалил двата инкаблока на баланса На жената може :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Мар 2012 17:36 
Moderator
Аватар

То ако се загледаш и пружината я няма извадена, ама това не значи, че не съм я вадил. Просто не ми се седеше непрекъснато с фотоапарата и да снимам.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 4 мнения ]