Маяк-кукувичка

Видове, профилактика, устройство, разглобяване и сглобяване
Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Почистване и смазване на стенен часовник Маяк-кукувичка

Мнение от varban » 15 мар 2015 16:11

Заводска инструкция за ремонт на часовник с кукувица: https://yadi.sk/d/ytzVfYfC2fiqA" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Почистване и смазване на стенен часовник Маяк-кукувичка

Мнение от Liani » 15 мар 2015 20:00

Тежестта не знам от какво е, предполагам от чугун. Не е фатално ако не е точно толкова тежка, нито за кукувицата, нито за часовника. Часовника се регулира с гайките на махалото, а кукувицата може да се кланя малко по-бързо или малко по-бавно, което не е проблем. :)
Направо ще търся някой строшен часовник. Тъкмо да има части Не ми се занимава с отливки.

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1376
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Почистване и смазване на стенен часовник Маяк-кукувичка

Мнение от omegaqq » 15 мар 2015 22:38

Не се занимавай повече с кукувицата. От опит знам, че кукането омръзва много бързо. На всичкото отгоре ако часовника се намира в близост до помещение в което се спи ... Абе не е приятно, вервайте ми.

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Почистване и смазване на стенен часовник Маяк-кукувичка

Мнение от Liani » 15 мар 2015 22:44

omegaqq написа:Не се занимавай повече с кукувицата. От опит знам, че кукането омръзва много бързо. На всичкото отгоре ако часовника се намира в близост до помещение в което се спи ... Абе не е приятно, вервайте ми.
Точно така е! Кукувицата започва да дразни в един момент, при мен стана още докато я настройвах, но не я навиваш и проблема е решен.
Тук по-приятното е да се справиш с ремонта, поне за мен, като новобранец.:)

Отговори

Върни се в “Механизми”