ЗИМ 2602

Видове, профилактика, устройство, разглобяване и сглобяване
Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Сглобяване и смазване на механизъм ЗИМ 2602

Мнение от Liani » 20 мар 2015 23:41

На този му дават да е за стрелките и за карамфила.
http://www.eternaltools.com/bergeon-306 ... mover-tool" onclick="window.open(this.href);return false;

Снимките върху гърба на опаковката показват друго, че точно номер 2 си е за карамфила.

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: ЗИМ 2602

Мнение от Liani » 13 фев 2016 18:52

Малко късно, но да допълня с малко снимки почистването на баланса на ЗИМ 2602. Все пак темата колкото и грешна да е си е за този механизъм. Благодаря на atanweb за предоставения баланс! :)
Ето и снимките.

Изображение

Изображение

Изображение

Малко баня с бензинче, медицинско.
Изображение

Масълце, ама не е маргарин де.
Изображение

А сега сглобяване
Изображение

Изображение

Изображение

С малко корекции, работи задоволяващо.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: ЗИМ 2602

Мнение от Pavlin » 13 фев 2016 18:54

Поздравления за труда и страхотните снимки!

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: ЗИМ 2602

Мнение от varban » 18 фев 2016 16:12

Liani написа:Малко късно, но да допълня с малко снимки почистването на баланса на ЗИМ 2602. Все пак темата колкото и грешна да е си е за този механизъм. Благодаря на atanweb за предоставения баланс! :)
Както казва Омега - ке почнем изотзадзе ;)
Има няколко души във форума, които колкото и да ги похвалиш, все ще е малко, и един от тях е Сашо. Айде стига толкова, щото и ти си за хвалене :)

Да не мислиш, че дърто магаре като мен лесно се възпитава? Е, тази тема ми измени начина на писане. Виж viewtopic.php?f=106&t=4446#p41982" onclick="window.open(this.href);return false; и сравни с viewtopic.php?f=104&t=3402&start=180#p50983" onclick="window.open(this.href);return false; :) Ми гордей се с постижението си - няма много хора в мрежата, заради които съм променял нещо в поведението си :) И в тематиката - уставът за такива като теб и мен почнах да го пиша ;)

Дотук с офтопика :)

Сега за това, грешна ли е темата или не е.

Ми първа ти е. Най-най първа. И такава тема, и машина. Щом работи, значи е добре.
Не знам, колко хора са се справили от раз с ръчен механизъм... при теб беше кукувичка, после настолен някакъв, ама с камъни, после тази Победа, и само след няколко седмици сбори първия си дамски, една Чайка 1601, май А :) Не помня някой друг да е почвал така яко.

Има и още нещо - това е доста подробно снимана тема. Във всички случаи се вижда кое къде се слага и с какви винтчета какво се крепи.

Колкото за реда - ми и мойте доста подбъзикващи (демек - недопустими! към още непознат човек; сега бих се майтапил с теб и още по-яко :)) забележки останаха, и справедливата реакция, и заформилото се след тях напрежение - полезна отвсякъде... абе нека си стои темата.

Повече от това, предлагам да я прехвърлим в ремонти, щото е правена от човек от форума, и да се ползва за всеки един последващ ремонт на 2602, а даже и 2603, независимо кой го прави - ти, аз или някой като теб и мен, ама когато почвахме :)

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: ЗИМ 2602

Мнение от Liani » 18 фев 2016 17:51

Така ако ме хвалиш, доникъде няма да я докарам. :) Добре си беше критиката, тъкмо ме накара да се стегна поне малко. Новак си бях, точно както ме наричаше Сейкоша. Пак съм си такъв, само където мерака да разглобя нещо не ме остава на мира, а и сега съм по-смел, нали има развалени механизми в излишък. От това хоби, няма отърване.
За хвалене се знае кои са, като няма как и теб да не наредя в челните места!

Кукувичаката и до днес работи много точно, по-цял ден дърпам синджирите. Никой вкъщи не я харесва, само аз и се кефя. :lol:

Отговори

Върни се в “Механизми”