Съвместимост на стрелките при различните видове механизми?

Видове, профилактика, устройство, разглобяване и сглобяване
Отговори
Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Съвместимост на стрелките при различните видове механизми?

Мнение от Torro » 23 яну 2016 22:44

Привет!
Питането ми е конкретно, дали часова, минутна и секундна стрелки от Восток кал. 22ХХ са съвместими с тези на Восток кал. 24ХХ и обратно?

Темата може да остане и отворена, ако има интерес, и да се разискват, и двуги съвместимости/несъвместимости в различните руски часовникови механизми.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Съвместимост на стрелките при различните видове механизм

Мнение от Seikosha » 24 яну 2016 01:37

Часовите са еднакви - 1.40мм минутните при 22хх са 0.86мм ,а при 24хх - 0.88 Секундните при 22хх са - 0.22мм ,при 24хх - 0.17мм. Някои комбинации може би ще могат да се случат.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Съвместимост на стрелките при различните видове механизм

Мнение от atanweb » 24 яну 2016 09:50

Можеш сам да правиш справка в
http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... ft&0&2uswk&" onclick="window.open(this.href);return false;
пишеш в търсачката номера на механизма който те интересува и сравняваш.
Изображение
Аз съм пробвал замяна на стрелки на механизмите за които питаш и не беше особено успешно, но всичко зависи от това дали стрелките не са поразхлабени от често монтиране и демонтиране. Спомням си, че се наложи да ги позатягам в основата с притискане на две срещуположни отвертки.
Сега не бих го направил.
Изображение

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Съвместимост на стрелките при различните видове механизм

Мнение от Torro » 24 яну 2016 11:45

Благодаря Ви много за отговорите!
А, за http://www.ranfft.de" onclick="window.open(this.href);return false; просто не се бях сетил. Вярно е , че там е невероятна база данни за всякакви механизми.

Подготвям един "котлет" за собствено удоволствие и носене. Имам чисто нови командирски стрелки за кал. 24ХХ , купих един чисто нов командирски циферблат "Заказ МО" за кал.2214 и всичко смятам да го вградя в каса тип "Бочка". Механизмът съответно в случая ще бъде 2214. Секундната ще е си е оригиналната за 22ХХ, за часовата явно няма да е проблем, но ще видя дали ще се справя с минутната стрелка. Ако не стане ще се ползват старите стрелки.

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Съвместимост на стрелките при различните видове механизм

Мнение от Torro » 24 яну 2016 17:51

Не ставам за часовникар. Затрих си цял ден. Все пак горе-долу се случиха нещата.
Изображение
Изображение
Изображение
С часовата стрелка нямах проблем, с минутната трябваше да я стисна малко, а секундната си е оригиналната стрелка за 2214. Трябваше да вмъкна всичко това в една каса тип "Бочка" и всичко изглеждаше перфектно, но , като затягах задния капак механизмът все спираше. Отхлабя го - работи отново. Накрая взех една обикновена амфибийна каса и нещата се наредиха. Стегнах здраво, а механизма си работеше. Та, за това оставих този вариант, само реших да сложа едно по-командирско безелче.
Абе трябва да мисля как да стане с касата "Бочка".

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Съвместимост на стрелките при различните видове механизм

Мнение от atanweb » 24 яну 2016 19:07

В бочката ще стане, но без календар 2209. Предполагам височината на календара идва в повече. Затова и с този циферблат ще бъде трудно.
Изображение

Отговори

Върни се в “Механизми”