DG 2813(NN)

Видове, профилактика, устройство, разглобяване и сглобяване
Отговори
percusst
Напреднал
Reactions:
Мнения: 213
Регистриран: 29 окт 2013 11:36
Местоположение: София

DG 2813(NN)

Мнение от percusst » 18 фев 2016 20:26

Здравейте! Преди време simonb се похвали, че си е купил часовник с механизъм DG 2813 или както разбрах понякога го маркирали като NN и тогава му писах,че съм правил профилактика на такъв и му обещах снимки. Тогава освен 2-3 повече не успях да намеря и бях решил, че съм ги изтрил. Обаче изведнъж по неведоми пътища изскочиха и сега ще кача няколко. За съжаление бях ги правил за да покажа горе- долу механизма на моя приятел, чийто е часовника , така че не са много детайлни но мисля ,че не пречи да ги видите за малко информация. На една от тях се вижда счупената част от механизма за бърза смяна на датата.Възможно е там да му е слабото място.

Изображение
тук е със свален маховик

Изображение
когато коментирахме часовника на simonb казах ,че имам някои резерви ,а една от тях е,че
датите са залепени с лепило за ринга на датите и трябва да се разлипи за да се отвят винтчетата на ...може би се казва моста...


Изображение
тук се вижда хак лостчето

Изображение
ето го пак

Изображение

Изображение
Тук се вижда счупената част.Възможно тук да е слабо място на механизма

Изображение
Ами това е.За съжаление ,както казах не са много подробни снимките.Надявам се все пак да са ви полезни по някакъв начин.
Приятна вечер на всички! :b

simonb
Напреднал
Reactions:
Мнения: 123
Регистриран: 20 яну 2012 21:51
Местоположение: Варна

Re: DG 2813(NN)

Мнение от simonb » 19 сеп 2016 14:45

Благодаря за снимките, чак сега ги видях. Толкова съм доволен от Parnis Submariner (Rolex), че не бих го продал за двойно от това което съм платил, 100 евро. Явно моята дата не е проблемна. Часовника няма да го нося вече. Остава за децата ми.

simonb
Напреднал
Reactions:
Мнения: 123
Регистриран: 20 яну 2012 21:51
Местоположение: Варна

Re: DG 2813(NN)

Мнение от simonb » 19 сеп 2016 14:53

Изображение

Отговори

Върни се в “Механизми”