Часовник от самолет -Чесна

Видове, профилактика, устройство, разглобяване и сглобяване
Отговори
ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Часовник от самолет -Чесна

Мнение от ivan_p_uzunov » 13 дек 2017 16:53

Часовника се оказа доста интересен и лесно го поправих . Според мен е доста скорошен модел -електро механичен.Не намерих датировка по него .Лесно се разглоби . Повредата му се състоеше в припиляването на сребърните пъпки от ел- веригата му . Просто се бяха захабили от нагар . Лошо в случая бе че не се подаде на разглобяване и се наложи да мина с арменска профилактика.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение Пружинното действие на самата пружинка се състои от придърпването и от малък електромагнит захранването е 12 в. Самото пружинно действие на самата пружина трае точно минута .Та тоя часовник не става за нощното шкафче, по простата причина че на всяка една минута се чува едно гадно щракване . Е да, разбира се ако се намирате в самолет и двигателя ви бучи по никакъв начин няма да се чува .-По късно ще кача и видео .-https://www.youtube.com/watch?v=cjDA06ClBhU и още един -https://www.youtube.com/watch?v=pxsAogJcZtw

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Часовник от самолет -Чесна

Мнение от ivan_p_uzunov » 13 дек 2017 21:00

Часовника работи от 4 -ри часа .Не вярвах ...- но не е мръднал и със секунда -тия германци ме разбиха .Ще ме накарат да си купя и самолет заради него. :b -но първо смятам да го вържа на колата и да го тествам на 3 или 4 G. :redface

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Часовник от самолет -Чесна

Мнение от ivan_p_uzunov » 14 дек 2017 06:54

-тия германци ме разбиха.
ми тя фирмата била американска! :redface

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Часовник от самолет -Чесна

Мнение от atanweb » 15 дек 2017 12:51

Имам подобен от Волга, там до колкото си спомням зарежда на всеки около 7 минути.
Тоя е с добре направена четимост. Точно авио инструмент.
Изображение

Отговори

Върни се в “Механизми”