Сейко 5 -6119

Отговори
ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Сейко 5 -6119

Мнение от ivan_p_uzunov » 26 юли 2020 18:19

Привет на всички !- Нека и аз да пусна нещо в тази тема,че да не си помисли някой че съм спрял с ремонтите .- Когато се тръгне да се прави профилактика на даден часовник е направо задължително да се знае какво да се очаква от един стар механизъм . Първото което видях на задния капак бе дата и година на последна профилактика . -98 година.- Това е добре и май и аз ще почна да оставям такива графики за направен ремонт или профилактика .Ремонта на Сейкото бе доста интерес.
Изображение
Първо ,часовника ми бе даден защото е спирал след 30- 40 секунди работа . При отварянето му забелязах и пораздърпана спирала .
Изображение

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Сейко 5 -6119

Мнение от ivan_p_uzunov » 26 юли 2020 18:33

https://www.youtube.com/watch?v=C24EypA ... e=youtu.be Това бе центроване на спиралата . Но първо което видях при разглобяването на механизма е разкомплектования барабан.
Изображение
По външната периферия имаше спукване и не задържаше капачката върху се бе си.
Изображение
Последна промяна 2 на ivan_p_uzunov, променена общо 26 пъти

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Сейко 5 -6119

Мнение от ivan_p_uzunov » 26 юли 2020 18:44

Е да ,срам ме е че още не съм се пробвал да направя зъбно колело но и това ще стане някой ден.Радвах се че имах и донор от който да взема здрав барабан. после май ви е ясно какво последва .
Изображение

Изображение

Изображение
Пълно разглобяване и профилактиране на всички части . https://www.youtube.com/watch?v=tAo9JIDb7vQ :b
Последна промяна 1 на ivan_p_uzunov, променена общо 26 пъти

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Сейко 5 -6119

Мнение от atanweb » 26 юли 2020 18:53

Привет Иване. При съвкупност на толкова проблеми е цяло чуду, че е тръгвал да работи.
Клипчето не тръгва. Може би нещо с настройката за достъп.
Мисля, че ако имаш донор е по добре да вземеш здрава оригинална част. Не за това, че не може да се направи друга, но времето за изработка не е малко.
Трябвало е да започнеш да оставяш символите си и дата на ремонт на всичките ремонтирани от теб часовници. Това е повече от гаранция, че ще работят добре.
Изображение

Отговори

Върни се в “Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"”