Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 8 мнения ]
Автор Съобщение
 Заглавие: Orient 46941
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2018 11:08 

Здравейте,

Имам нужда от малко помощ по този Ориент, календар. Та взех един в малко окаяно състояние.
Проблемът е че не успявам да разбера защо в първо и второ положение на коронката нямаме никакви признаци на живот. Гадая че може би буренцето е за друг модел, ама, не съм сигурен. Снимките са в трите положения.

Изображение

Изображение

Изображение

В трето положение е сверяване, и там явно си работи.

Ще ми е нужно и стъкло. 38 мм поне по шублера, плексиглас.
Засега пиша тук, а ако е нужно ще пусна допълнителна тема в Търся за стъклото, че май, няма да търся само него....
Моделът е този, с малко по-различен цифер:
http://ceasuridemana.ro/orient-xl-autom ... 56559.html

Благодаря предварително за всички отговори. :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Orient 46941
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2018 12:06 

От показаните снимки си мисля че ти липсва една малка пласмасова зъбна предавка -поставя се и стои непосредствено до голямата такава -която е за прескачането на деня или датата !-Виждам само голямата ! Има много добро видео на колегата -Liani за зглобка на механизма !

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Фев 2018 13:07 

ivan_p_uzunov написа:
От показаните снимки си мисля че ти липсва една малка пласмасова зъбна предавка -поставя се и стои непосредствено до голямата такава -която е за прескачането на деня или датата !-Виждам само голямата ! Има много добро видео на колегата -Liani за зглобка на механизма !

Ванка, не мисля, че проблема с работата на часовника идва от това пластмасово колело. Той трябва да работи дори без сглобяване на задната част на механизма/ от към цифера/.Пробвай го във всички хоризонтални и вертикални положения и забележи точно кога спира. Мен ме съмнява, че проблема не е при издърпването на коронката, понеже този механизъм до колкото си спомням не е с хак функция!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Фев 2018 13:23 

До колкото го разбрах, колегата Roca има проблем -когато при издърпване на коронката на първа и втора степен -на часовника не се въртят дните и месеците !-Това ли е проблема?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Фев 2018 13:38 

https://www.youtube.com/watch?v=dZsxGEnvV18&t=1976s Това е направеното като по учебник видео на колегата Liani . -За смазване и сглобяване на такъв механизъм !

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Фев 2018 14:24 

Здравейте,

Благодаря за отзивчивостта на всички :)
46943 и 46941 имат малки разлики, но да видиото е много добро. При сглобката почвам директно с него.
Малкото пластмасово колело, което при мен си е метално, си е тук, изпадна преди снимките и е в купичката части.
Часовника си работи, и поддържа доста прилична кондиция, макар че ще следва почистване и мазане отново. Притеснявах ме положенията на коронката, но май там също всичко е наред...просто си мислех че има ръчно навиване.

Явно следва темата в Търся, за няколко неща :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Фев 2018 14:39 

Явно може би си се уплашил че си загубил нещо от частите на механизма !- При първият ми такъв механизъм и аз прибягнах до интернет , защото се чудих дали не съм загубил някъде зъбчатката стояща зад това буренце-действието на която е да навива пружинния барабан . -механизмите не се навиват с коронката а само с механично движение от ръката :b

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Фев 2018 14:43 

Да ти кажа направо се притесних, че съм купил нещо за кофата :D Само като видях че не мога да го навия, и...
Но сега съм една идея по-спокоен. Иначе ми е първият такъв определено :)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 8 мнения ]