Citizen Crystron 7302 quartz 5 jewels Профилактика.

Видове, профилактика, устройство, разглобяване и сглобяване
Отговори
Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Citizen Crystron 7302 quartz 5 jewels Профилактика.

Мнение от atanweb » 18 яну 2020 23:41

Здравейте, днес с нещо лежерно. След задълбочено търсене в нета, аз не открих никакви снимки на този механизъм, така, че слагам снимки в тази тема, да са полезни на всеки който ще се захване с този механизъм. Всъщност никъде по механизма нямаше щампа на модела. Просто я погледнах от циферблата, но така или иначе нищо не открих. На задният капак е написано следното All Steinless Steel 4-068271 SMK SN90804431 44-3174 GN-4W-S
Ако някой знае как да открия някакво инфо за този механизъм ще ми бъде интересно да разгледам и други модели с него. Отново беше удоволствие да работя със такъв тип хубав ретро кварц.
Причината ясна. Беше запекъл яко. Диагностичното уредче отново много ми помогна, като то чуваше пулсациите на електрониката, а силното въртящо се магнитно поле успя да трепне секундната стрелка, което ми даде надежда, че след профилактика ще тръгне. Ей го... върви вече 24 часа. - точно. Остава да се погрижа за стоманената каса и стъклото.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Citizen Crystron 7302 quartz 5 jewels Профилактика.

Мнение от atanweb » 20 яну 2020 09:54

Мнооого много благодаря! Разгледах с интерес. Документът е датиран от 78ма. Тези дни ще се погрижа да го върна в отлична форма, както преди 40 години. Поздрави!
Изображение

Отговори

Върни се в “Механизми”