Seiko Digital A714 Running Man

Видове, профилактика, устройство, разглобяване и сглобяване
Отговори
Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Seiko Digital A714 Running Man

Мнение от atanweb » 17 яну 2021 19:55

Здравейте,
Преди около година направих опит да оправя една дигиталка.
Още при закупуването в обявата се виждаха липси на много елементи от циферблата. Помислих, че след почистване всичко ще се оправи, но не стана. Прилагам снимки в тази тема защото когато аз търсих някакви клипове или снимки такива не открих. Все на някой може да са полезни. Аз не успях да го съживя. Проблемът мисля, че не беше в контактите към дисплея, а по скороизтънени до прекъсване писти около входа на процесора.

Изображение

ИзображениеИзображениеИзображение

ИзображениеИзображениеИзображение

ИзображениеИзображениеИзображение

ИзображениеИзображениеИзображение

ИзображениеИзображениеИзображение

ИзображениеИзображениеИзображение


Допълнителна информация.
Моделът е популярен сред колекционерите. Нарича се "малкият бягащ човек" - Running man заради анимацията с която разполага дисплеят когато е включен хронометърът. Многоредовият дисплей наистина впечатлява на пръв поглед. Цените за момента вървят от 50 до 150 евро, а на "голямият бягащ човек" D138 около 200
п.п. Въпреки, че не ползвам хронометър (никога), наличието на неработещи елементи в дисплея в часта на хронометъра ме дразнеше. Липсваше и бягащото човече. Иначе функционално часовникът работи.
При разглобяване ми направи впечатление недоброто конструктивно захващане на елементите на модула. Дисплеят буквално виси на контактните гуми към платката. Няма междини елементи които да гарантират стабилност. Модулът вероятно е много евулюционно различен от други дигиталки на Сейко които съм отварял и малко ме разочарова със своята крехкост. След няколко месеца имах късмет и придобих друг "малкият бягащ човек" който е отлично работещ и дори една идея малко по-голям и по-красив от предишният. Но, както по горе написах модулът ме притеснява и не ми дава спокойствие и сигурност да го разнасям като ежедневка.
ето го сегашният ми работещ Seiko Running man A714 - http://www.digital-watch.com/DWL/1work/seiko_a714-500a
Изображение
https://youtu.be/MX0VXdn1p_0

Поздрави!
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Seiko Digital A714 Running Man

Мнение от stepona555 » 18 яну 2021 16:35

НЕ се ядосвай , не всичко може да се съживи , скоро ще ти пратя няколко такива тежко болни , дано пък твоята вълшебна маса ги извади от комата.
Изображение

Отговори

Върни се в “Механизми”