м. Май

Часовник на месеца - Май 2014г.

Анкетата свършва на 07 юни 2014 20:52

plamenhar - Seiko Chronograph
1
7%
Fenna - Longines
1
7%
miroman - Восток Албатрос
0
Няма гласували
omegaqq - Zenith
0
Няма гласували
rosen_er - Ракета
0
Няма гласували
rosen_er - Победа
2
13%
atanweb - Старт
6
40%
plamenhar - Ракета
0
Няма гласували
beria - Tissot
1
7%
varban - Заря "Зорка" 1956
0
Няма гласували
Seikosha - Ракета квадратна
4
27%
Seikosha - Ракета II
0
Няма гласували
 
Общо гласове: 15

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

м. Май

Мнение от plamenhar » 07 май 2014 15:38

Нека да съм сефтето.
Часовника не е от този месец,но реставрацията беше завършена на 17 април и съответно показан.

Историята на някои е позната,но нали такива са препоръките.
Подарък от един колега в почти насипно състояние.

ИзображениеИзображениеИзображение

Механизма събран и ремонтиран от часовникар.Работи идеално.
Няма да споменавам имена,че преди имаше полемики с последствия.

Касата реставрирана от мен.Доста беше страдала.Капака също.
Стъклото надрано,надписите по безела захабени.
Безела около стъклото беше с много подбитости поради това,че часовника е доста дебел
и много удрян.Ето как го оправих:


ИзображениеИзображениеИзображение

Касата обработена и полирана на ръка.
ИзображениеИзображение

Стъкло,безел и верижка за модела от ибей.
Особено за верижката беше голям бой. :mrgreen:
ИзображениеИзображение

И ето крайния резултат:
ИзображениеИзображение
Последна промяна 4 на atanweb, променена общо 31 пъти
Причина: Добавяне на анкетата.

Потребителски аватар
Fenna
Специалист
Reactions:
Мнения: 827
Регистриран: 25 дек 2012 11:28

Re: Часовник на месеца.

Мнение от Fenna » 18 май 2014 19:27

Хайде да съм сефтето, макар и да не съм запознат с условията :)
Качвам няколко снимки на часовник, който ме изпълни като дойде при мене.
Любимите ми trench-ове :)
Ето го дядото от 1927г. cal.13.34-рабетещ много добре.
Купих го от обява в нета-не си спомням от кой град, но ако не се лъжа беше от Петрич...
Само му смених стъклото, защото беше с жълто стъкло :)
Дано не се гласува за описание, щото моето беше до тук :)
Както и за качество на снимките, защото аз толкова си мога :)

Изображение Изображение ИзображениеИзображение Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1033
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Часовник на месеца.

Мнение от miroman » 18 май 2014 20:54

Да се пробвам и аз с един:
Изображение

Както писах в една друга тема, купен е от Китай :banana

Дойде с жълт безел и стрелки от Командирски. Също така цялата партида или не вървеше, или ако вървеше, беше много тегаво и неравномерно. Затова след смяната на безела и стрелките му направих едно бързо промиване (все пак няма да се носи, а ще седи в кутия) и засега върви супер :)

"Новите" части са употребявани, за да съответстват на часовника. Ето как е станало - още малко снимки.

Изображение Изображение Изображение Изображение

Поздрави, Миро.
Изображение

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1376
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: м. Май

Мнение от omegaqq » 18 май 2014 23:08

И от мен един - за спорта.
Зенит от 70-те. Един от ранните кварцови модели на фирмата.
Единственото, което съм правил по часовника е да полирам задния капак щото беше поиздран.

Изображение

Изображение

Изображение

Има още малко да се работи по касата ама ме домързя и го оставих така, пък и от самолет дефектите много не личат lol2 , а те са най-вече от задната страна на касата.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: м. Май

Мнение от rosen_er » 19 май 2014 09:11

Събота! 07'10"ч. паркирам на паркинга пред "Карфур" Малашевци.Понеже съм фаталист ,тайничко се радвам,че "моето" място (второто до входа на магазина) е свободно.Създал съм си фалшивото чувство ,че когато паркирам там имам удача.Имам усещането ,че този път "ловът" ще е успешен. "Продавачите" вече са разхвърляли сергиите по баира.Минавам бързо,а очите ми не се вдигат и на 20см над земята.Нищо.Нищичко интересно по пътя до "същинският" Битак.Започвам да обикалям бавно редиците.И тук нищо "по -така".Две млади ромчета продават позлатен семпъл ,но много запазен и симпатичен Полет.Понякога трябва да купиш нещо за да се "отпушиш" - стигнах до този извод по емпиричен път :wink: Питам за цената.По-ниска от колкото очаквам,но не и такава на която да се съглася без пазарене.Офертата ми е с 50% по-ниска.Кратка "чуденка" и опит да задържат "фронта",но аз не поддавам :) Сефтето и за двете страни е направено.Продължавам огледа.Вече съм прехвърлил целият Битак - само конфекция.Без да губя настроение започвам втори тур.Позакъснели "търговци" продължават да пристигат и да разхвърлят.С периферното зрение :lol: забелязвам как се изсипват торбичка с часовници на един чаршаф.Клякам и погледът ми веднага се задържа на една Ракета "Чебурашка" . Изглежда перфектно ,а и аз от доста време се оглеждам за такава.Естествено питам за цените на 3-4 часовника докато стигна до нея - не искам продавачът да разбере ,че това е първият ми избор в купчината.Офертата е малко над това което съм готов да платя.Продавачът е българин.Освен това е и антиквар.Труден противник при преговорите!Затова включвам в "битката" и перфектна Победа на 1МЧЗ 3-56 (с напукано стъкло) . Предлагам му за неговата цена да прибави и Победа-та.Силно възмутен ми съобщава ,че това все пак е Победа.Все едно аз съм сляп :) След 3-4 минути "надхвърляния" си " стискаме ръцете " на цена само е едно левче по-висока от единичната цена на Чебурашката .Доволен пъхам "сахатите " в джоба и изчезвам .Настрани мога да ги разгледам вече подробно и спокойно.Ракетата е в състояние съвсем слабо различаващо се от нова,при това с каиш с какъвто съм виждал в каталозите на Сергей Антонов.На биташки жаргон си е "чисто нова". Повече не може да се желае,още повече ,че цената е "размазващо" бюджетна icon_crazy .Прилагам и снимки само след забърсване, за да разберете какво ме плени в този часовник (заслужава по-хубави,но ще използвам тези от "моята " тема - на работа съм :redface ):
Изображение Изображение Изображение
И понеже Победа-та беше активен участник в тази история,а и всички знаете афинитетът ми към тази "порода" включвам и този часовник към конкурса.Сам по себе си той напълно заслужава да е участник:
Изображение Изображение Изображение
Така изглежда след смяна на стъклото и почистване на касата.Напълно оригинален вид на машина,стрелки,цифер ,каса дори коронка n_thumbsup
Следва и още една желана придобивка Полет 2612.1 ,напълно запазена позлата,оригинални коронки,стабилно работещ и с не толкова често оформление на циферблата,който затвърждава усещането ми за добър късмет,но .......той ще си остане в "Съботните ......" :)
Пишейки тези редове ,тайничко се надявам още тази събота, и всички останали от месец Май да прибавя и нови претенденти :redface

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: м. Май

Мнение от atanweb » 26 май 2014 18:20

Почти в края на месеца се включвам с една дългоочаквана комбинация.
СТАРТ - модел 1957г.
Изображение
Това е един от най-желаните от мен часовници през последните две години. Имам още един, но не смеех да го нося заради възхищението което изпитвам към него. Сега си направих един на който ще мога да му се насладя изцяло и да го нося колкото пожелая.
Корпусът беше в напълно безнадеждно състояние с криви лъгове и подчти паднало покритие.
Тъй като корпусът на тези часовници е от лутан реших да му дам втори живот като го сейкоширам по познатият ни вече метод. Ново стъкло и механизъм на Ракета с противоударно у-во. Нали все пак ще се носи. След много месеци търсене попаднах на нов циферблат изглеждащ съмнително перфектен. всъщност не вярвам да е препечатван и то с такова съвършенство, но братушките ако го видят ще ми завидят много, щото дори и при тях няма вече такива екземпляри.
Докато му се нарадвам ще продължавам да търся запазен корпус и оригинална секундна стрелка и с много почести ще го поставя в колекцията с подобаващ за него механизъм.
Ако можем да говорим за попадение на месеца, то това е моето и е точно в сърцето ми.
с обща стойност около 10лв. и безброй часове замечтаност за него.
Изображение

Потребителски аватар
мераклия
Напреднал
Reactions:
Мнения: 484
Регистриран: 21 юли 2012 14:18

Re: м. Май

Мнение от мераклия » 26 май 2014 20:50

Старта е уникален.Честито.И аз от доста време търся такъв циферблат.

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: м. Май

Мнение от plamenhar » 27 май 2014 16:11

Наистина много хубава Старт.

Ако решите да игнорирате сейкото(вече писах,че нямам нищо против) пускам една днескашна Ракета в надпреварата.Съжалявам,че не го снимах преди интервенцията,но пусто нетърпение.
Пристигна с някои и други интересни-казват от Сърбия.
Счупено стъкло,липса на коронка,омазан с хелметекс,че не са могли да щракнат ринга.
Счупена секундна стрелка.Не работи,но без поражения.
Циферблата в лошо състояние.Касата в много добро.

Изображение

Веднага последва накисване и баня на касата.
Смяна на стъклото.
Намерих друг циферблат с позлатени индекси и в задоволително състояние.
Някой може да каже,че вече е кюфте,ама вкусно. :mrgreen:
Подходяща коронка.
Профилактика на механизма.
Сменени зъбчатките за навиване от донор,че бяха поръждясали.

И се получи това:

Изображение

Изображение


Отвътре е по интересното.

Изображение


Изображение

Доволен съм от резултата и придобивката. :banana


Чао за сега,че пак отивам на маса.
Тези хора разбраха,че вече съм пенсионер и почнаха да ме канят през ден.
:b

Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

Re: м. Май

Мнение от beria » 30 май 2014 20:32

Айде и аз да хвана последния влак:)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Не са много добри снимките, ама бързам и на лампа:)
История кой знае каква няма - насочиха ме към нов 'доставчик' и на първа среща разпитвам аз за руски вимпелчета, волни..., човекът ми обяснява колко много такива бил дал на търгашите, а и за претопяване, че и чисто нови. Цъкам аз и псувам съвсем гласно, а той за утешение почва да вади разни япончета, един 'испански', ... И той в калабалъка ми хваща окото. Заглеждам се аз, мяса на оригинал, че и добър:) Питам плахо за цената с ясното съзнание, че ще каже нещо доста на бюджета, марково все пак, а той приятно ме изненадва с в пъти по-ниска от очакваната цена. Гледам да не се издавам, цъкам, викам 'много бре', то модерно менте, реплика демек, питам плахо, а той: аз над 30г. съм часовникар, разглобил съм и съм го измил, всичко е оригинал, гаранция.
След съвсем кратък пазарлък, за протокола:), плащам и се разбираме за бъдещо сътрудничество, пак толко ползотворно, надявам се:)
Прибирам се вкъщи, топя го във вода - държи.
Слагам му една каишка - нещо не ме кефи. Слагам друг модел - заспа на ръката ми:)
Сега само да не ме попарите че е менте, та да му се порадвам:)
Изображение

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Последен вагон (+)

Мнение от varban » 31 май 2014 16:32

"Няколко пъти са ме питали, готов ли съм да летя до Марс, и аз никога не съм отговарял с не. Съзнавам, че нямам шансове, но не искам питащия да мисли, че не съм готов."

Това го е казал Армстронг, мен никой не ме е питал :-)
Ама думата ми е за конкурса.
Стягах аз една Звезда... тръгна, ама с малка амплитуда. Не става за конкурс... като се науча, тогава ще я слагам.
Записвам се с ей това мъжко момиче:


Изображение

Изображение

Вече си има прякор:
Заря "Зорка“ 1956

Ето я на ръката ми:


Изображение

Понеже се боря за участие, а не за място, историята ще я разкажа по-късно.
Сега извеждам Зорка на разходка - тя да види свят, а аз - бира.
И който каже, че името и е кравешко, да знае, че това е нарочно - може в Швейцариите да умеят да въдят красиви крави, ама пък братята умеят да правят красиви часовници.

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: м. Май

Мнение от plamenhar » 31 май 2014 17:35

Красив циферблат.
А колкото до Амстронг и "кацането" на Луната-дълга история и може да си направим отделна тема.
Успех Върбане.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: м. Май

Мнение от Seikosha » 31 май 2014 18:36

И аз и аз и аз :yahoo в последният момент :) Причините са много,първо по едно време бях забравил за конкурса,а после не можех да избера кой да покажа,че този месец май,май :) ще бия всичките си рекорди по нововнос. По едно време станаха над 40 и после спрях да ги броя и тъй като Еконта се труди заради мен през ден,все изчаквах да избера нещо за тази чудесна идея на Сашо за месечен часовник. Разбира се и аз участвам като Върбан наш заради идеята n_thumbsup
Та задачата за избора беше наистина ужасно трудна,тепърва ще показвам в моята страница и ще разберете какво съм имал предвид. Тъй или иначе се спрях накрая на една тройка спатия :D Показвам и трите,защото са свързани с историята,но фаворитът ми е един от тях. Това е по-скоро история,как едно кюфте,може да стане по-вкусно и как от две ,да направиш три :D
Та на 15.05 трябва да беше,купих от наш Стефанаки Алфос една Ракета,която май,че му били върнали :o Бе как се връща таквози нещо :o Снимката е от обявата на Стефчо

Изображение

Много ги обичам квадратните,нищо ,че е кюфтенце с този бял цифер с черни стрелки.
Обаче понеже много мразя да купувам само по едно нещо,го питам дали няма и нещо друго ,че да окомплектоваме пратката,вика: "Бе има тука още две Ракети лот" и ми праща снимка

Изображение

Лелеййй ,докато ги зърна ми замириса на сръбска скара lol2 за по-малко от секунда, комбинацията беше готова и му пиша :"Пращай пращай,пращай,стига си мързелувал" Разбира се тази в дясно не ме интересуваше и отиде в кутията със субпродукти,но лявата...
Получих ги на 16-ти към 16ч. и до към 21ч. всички манипулации бяха извършени,включително и снимките.
Та първо взех чудесният вишняв цифер от едната Ракета и много нежно го имплантирах в квадратната каса,пасна идеално,то и машините им еднакво велики дето им вика Върбанчо,а и с тази каишка от розов слон :) направо не можах да си откъсна погледа.Е имаше и малко полиране, лъскане,но то ясно.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Толкова вкусно стана кюфтето,та чак му сложих и гарнитура :lol:

Изображение

После вземам белият циферблат,ммм.. минтов е

Изображение

Пробвам го осиротялата жълта каса, nono ,не ми допада

Изображение

Изравям една хромирана като,че ли е по-добре,но ще видя и за нещо по-тънко,та тя остана да поотлежи.

Изображение

Изображение

Какво да правя обаче с иначе чудесната позлатена каса,питам се ,но отговор не чакам,ами вадя кутията с "Ракетно" оборудване и заравям нос вътре за около две минути,защото веднага почти намирам подходящата съставка на вторият кюфтак lol2 Много близо до оригинала с чудесен тъмно бордо цвят и същият проклет механизъм. Тургам и една подходяща каишка от истински гьон и готова за фото.

Изображение


Изображение

Изображение

Изображение

Това е историята,дано да ви е харесала,а накрая още една снимка на "черешката" на тортата курдисана на ръката на създателят си :)

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: м. Май

Мнение от atanweb » 31 май 2014 20:58

Приятели, моля заповядайте в анкетата в началото на темата и гласувайте за което сърце ви посочи.
Анкетата е валидна 7 дни след което ще честитим на победителя.
Ако до края на деня има желаещи да се включат, то те ще бъдат добавени.
Поздравявам всички участници и им пожелавам приятни емоции.
Благодаря на всички, че разбраха правилно идеята за "часовник на месеца".
Изображение

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: м. Май

Мнение от varban » 31 май 2014 21:35

Значи пийнах малко бира и ми дойде муза... дайте да видим, дали мога да редактирам... май мога.

Само че не знам, дали по фън-шуй се допуска да пипам конкурсен постинг... за всеки случай приемам, че не се допуска - квото си написал, си го снимал. Квото си снимал, вече е записано. Фалстарт няма. Да си написал/снимал, вместо да пиеш бира :)

Та по тоя случай отивам да забъркам едно горчиво кафе, a после ще му пишем в съответната тема.

Държа да отбележа, че "горчиво кафе" е линк, чукнете, послушайте три минути, струва си :)

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: м. Май

Мнение от varban » 31 май 2014 21:48

atanweb написа:Приятели, моля заповядайте в анкетата в началото на темата и гласувайте за което сърце ви посочи.
Категорично и решително настоявам мойта графиня да бъде вписана както се полага - Заря "Зорка" 1956. Допуска се Зорка, на галено n_thumbsup Никаква Заря, кви са тия фамилиарности :redface :redface :redface nono :redface nono ! Все едно на теб да ти кажат ч'век (синоними - мен, бот) nono
Зари - с лопата... хм... с багер да ги ринеш, във влак да ги товариш :muslim: А мойта Зорка е единствена :banana

Ако пък модераторите не уважат скромната ми молба, за измиване на позора ще взема да и сменя самоличността - я цифер, я корпус, я машина ще трампя. Каиша не се смята, щото това са са дрешки.

Отговори

Върни се в “Конкурс "Часовник на месеца"- 2014г.”