м. Юни

Часовник на месеца - Юни 2014г.

Анкетата свършва на 07 юли 2014 23:05

beria - Спутник
3
8%
miroman - Hai-Shi
1
3%
rosen_er - Луч 3055
5
14%
varban - Слава 3056
2
5%
mitakaaa - Слава- Белкнап
1
3%
omegaqq - Seiko 6139
4
11%
Seikosha - Алмаз
5
14%
trk2 - „Навигационен“
4
11%
miroman - FIYTA- "Дакар"
2
5%
Fenna - Zenith
4
11%
varban - Слава 3050
2
5%
Pavlin - Ракета 2627.H
2
5%
rosen_er - ORIENT 0703A
2
5%
 
Общо гласове: 37

Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

Re: Месец Юни

Мнение от beria » 02 юли 2014 20:14

Fenna написа:Ще гласувам за моя, защото втори месец от моя по-хубав няма в показаните.
Извинете за скромността, но това е положението :)
Прав си, Митака пак извади невероятен часовник и се радвам, че остана тук :) :b
Изображение

Потребителски аватар
trk2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 284
Регистриран: 29 яну 2013 09:18

Re: Месец Юни

Мнение от trk2 » 03 юли 2014 14:57

Fenna написа:Ще гласувам за моя, защото втори месец от моя по-хубав няма в показаните.
Извинете за скромността, но това е положението :)
И аз така направих за да те догоня по гласове :banana поне веременно де. Иначе моя фаворит беше Славата на Върбан. Завързана борба се очертава :) Между другото много приято меко излъчване има среброто на твоя Зенит n_thumbsup

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Месец Юни

Мнение от varban » 03 юли 2014 15:23

Коя, от двете, танка или Наташка?

Аз приготвих и за Наташка колаж още на 26, за да няма много снимки, така че мога да го постна:


Слава "Nathalie" 3056

Изображение

И с по-малка картинка, че не всички браузери го показват правилно:

Изображение


И писах, че мойте часовници си имат имена и установена форма за обръщение, ама кой да ме чуе :)

Пълният запис включва марка, име/прякор/позивна в кавички и калибър, а кратко - само по име ;)

Потребителски аватар
trk2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 284
Регистриран: 29 яну 2013 09:18

Re: Месец Юни

Мнение от trk2 » 03 юли 2014 15:46

Наташка :) То имоя си има име но немско с мноого съгласни Tarnkappen Beobachteruhr :)

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Месец Юни

Мнение от Seikosha » 04 юли 2014 23:46

Ми щом всички гласувате за собствените си участници,което е голям майтап по начало и липса на спортсментство и аз за първи път ще гласувам и то за моя представител,въпреки убежденията си.Това е нещо което съм отгледал от парче месо,а не съм купувал с торба пари. Излезе ми точно 9лв. + три-четири дена труд с който се гордея. n_thumbsup Колкото до "историите",които трябва да бъдат водещи както се аплодираше по-рано,не виждам някакви монументални митологии здесь,ако махнем настрани историята на колегата Омега и Върбан,а за моя роман дето ми беше съвестно да го постна тук,то остават едни и то всички,достойни конкуренти,този път е наистина така,с история обаче ,която е в бившите им собственици ,както се изрази много точно,колегата plamenar преди време. Моите часовници 90% нямат история,аз им я създавам. Е,питам аз и отговор не искам,яйцето ли е първо,или кокошката? lol2
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1376
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Месец Юни

Мнение от omegaqq » 05 юли 2014 08:01

Seikosha написа:Ми щом всички гласувате за собствените си участници,което е голям майтап по начало и липса на спортсментство и аз за първи път ще гласувам и то за моя представител,въпреки убежденията си.
...
Аз не съм гласувал за себе си и никога няма да го направя!

Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Месец Юни

Мнение от rosen_er » 05 юли 2014 08:24

n_thumbsup

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Месец Юни

Мнение от Seikosha » 05 юли 2014 12:03

Е,разбира се ,че няма да гласувам за себе си. Майтапя се :D Принципите си много рядко нарушавам и то за много по-важни неща. До сега въобще не бях гласувал на конкурсите,но този път ще го направя заради един часовник,който ме изненада ,че ми хареса :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
trk2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 284
Регистриран: 29 яну 2013 09:18

Re: Месец Юни

Мнение от trk2 » 05 юли 2014 12:56

Аз пък не виждам нищо лошо да гласувам за себе си. Часовника си ми е мечта, която съм си я изстрадал.
Безброй разговори и писма (на английски, немски и френски език) с производителя на механизма да ми изработи и продаде една бройка, после лично си попълних митническата декларация и го освободих от мито, което си е истинско приключение в предвид ниската грамотност на някой митничари. Касата намерих в Китай и почти две години събира прах докато изникнаха подходящи циферблат и стрелки в Германия, артисали заради дребни дефекти от продукцията на производител, чиито часовници не мога да си позволя, и т.н.
И ако след всичко това гласувам за друго предложение, би било меко казано лицемерно спрямо мен самия, спрямо моите мечти и усилия.

percusst
Напреднал
Reactions:
Мнения: 213
Регистриран: 29 окт 2013 11:36
Местоположение: София

Re: Месец Юни

Мнение от percusst » 05 юли 2014 13:41

Е, все пак гласуването си е едно, а историята и мъките по даден часовник е друго. Смятам, че е малко странно да гласуваш за себе си......все едно фигуристи, гимнастички или например боксъори да си дават десетки или там каквито точки са максималните.
П.П. Извинявам се за предишното си изказване, което го махнаха с основание, но този път без да споменавам състезател пак да кажа, че много ми хареса часовника за който гласувах.Повтарям се , защото много му се радвам и рядко ме грабва дизайн от пръв поглед.

Потребителски аватар
trk2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 284
Регистриран: 29 яну 2013 09:18

Re: Месец Юни

Мнение от trk2 » 05 юли 2014 15:30

Колега Перкуст, примерът ти е неуместен и ти го знаеш.
Правото на гласуване в настоящата анкета е всеобщо и равно, такова каквото беше за изборите за европейския парламент. Според теб нормално ли би било Станишев да гласува за Томислав Дончев или Николай Бареков вместо за себе си :)

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Месец Юни

Мнение от Seikosha » 05 юли 2014 20:15

И този пример,не е съвсем коректен.Не може да се сравняват едни политически избори с такъв конкурс като нашият,при първият случай се касае за политики които ще определят в следващите няколко години развитието на страната,става въпрос за идеи и идеологии,става въпрос за борба за власт,а от там и за много кинти,денги,мъни, :wink: от чисто математическа гледна точка,гласуването от страна на една или друга политическа годзила,не променя с нищо вота на няколкостотин хиляди и е чисто символичен,докато при нас нещата са за удоволствие,но при тези оскъдни вотове,всеки глас е решаваш,аз не бих могъл да си представя както е сега ситуацията,да имам право на глас и да гласувам за себе си и по този начин да грабна приза,не бих бил щастлив,а това е достатъчен мотив за отказ. И аз бях в заблуждение предният месец,а и в предишният конкурс и го приех като чисто състезателен и съответно с нужната доза хъс.
За това и не гласувах и в двата,от една страна,личната ми ценностна система,не ми позволява да се самоизтъквам и да печеля на всяка цена,а да гласувам за "конкурент" си е чисто непрактично,но след разговорите след предният конкурс,разбрах истинската цел на конкурса и идеята на Сашо,така ,че преживях един катарзис и сега вече не ми пука(е, има и съвсеееем малко пук.. :lol: )Реших да гласувам така,както ми подскаже сърцето,а не ума,реших да се абстрахирам от собственият си афинитет към някои марки или видове часовници,от външният вид,механизъм или история,реших,че ако дам гласа си,ще е за нещо което ме грабне още от първата секунда,гобално,да има от всичко по малко,което харесвам,без да правя дъбокомислени анализи,иначе както ме знаете,познайте до три пъти за кои часовници щях да се залепя веднага и в двата конкурса. Реших да си изградя критерий за напред,все пак пред нас има още много такива кпонкурси и дай боже интереса към него да се засили,както вече има тенденция и гласуващите да станат повече, по този начин гласуването в своя полза,ще загуби тежест. Колегата Перкуст даде пример със състезания,аз предният път пък сравнявах с конкурс за красота, ми то си е така,излиза някаква блондинка на сцената, издумква се в гърдите и изцвилва: "Аз съм най-убавата и заслужавам короната" Да ,ама не,защото вече е загубила по един критерий - скромност,което пък е присъщо на по-висок интелект,да не забравяме там и за това следят,а има и вот на публиката,а така също и жури.Понеже при нас няма журиране,точно публиката трябва да реши кой е най-достойният,дано в последствие и тази публика да се доближи до духът на конкурса,за да отсъжда по достойнство, а по този начин и участниците,ще си правят добре сметката при избора на кандидат и не на последно място,начина на представянето му. АКо не уважаваш избранника си и себе си,няма как да убедиш и другите.Ферщендзи :D
А дали някой ще гласува за себе си,е както казва моята Бриджит Нилсен:"Въпрос на вкус" и се облизва под опашката. lol2

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
trk2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 284
Регистриран: 29 яну 2013 09:18

Re: Месец Юни

Мнение от trk2 » 05 юли 2014 20:46

Е то затова не вървят много успешно нещата в България защото игнорираме собствения си глас и подценяваме неговото значение.
Аз пък не бих бил щастлив да си кривя душата и да гласувам за нещо, което не ми харесва чак толкова. За мен е без значение кой е извършил номинацията, аз гласувам по съвест, ако нещо ми хареса повече от това което аз съм предложил, бих го подкрепил.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Месец Юни

Мнение от Pavlin » 05 юли 2014 20:57

Това са неща които не трябва да забравяме:
Seikosha написа:...Реших да гласувам така,както ми подскаже сърцето...
trk2 написа:...Правото на гласуване в настоящата анкета е всеобщо и равно...

Потребителски аватар
Fenna
Специалист
Reactions:
Мнения: 827
Регистриран: 25 дек 2012 11:28

Re: Месец Юни

Мнение от Fenna » 05 юли 2014 21:33

Добър вечер!
Нека и аз да се изкажа за този конкурс и по някои мнения на колеги тук :)
Да започна с това, че не съм съгласен, че скромността не върви с високия интелект ха ха ха
Всеки който си знае стоката и качествата би трябвало да има самочувствие, защото то е важно за успеха на всеки един по принцип! Така е в живота, няма сантименти и т.н.
Точно хора със самочувствие имат почва да успеят, а не свитите и скромните-те са мачкани от хора със самочувствие, но без покритие :)
Нишката е много тънка, но самочувствие и интелект са перфектната визия!
А дали са избирали хубавици и по критерии скромност се съмнявам, може би в миналия век :)
Иначе няма лошо да има забрана да се гласува за собствения часовник, а ако не ти хареса друг няма да гласуваш, просто е.
Забелязвам и факта, че се изкарва от някои като недостатък хубав и скъп часовник /понятието скъпо е отностително за всеки/, а се набялга на това колко на далавера е взет някой часовник и как вече е станал безценен :).
И да не правим драма едва ли има някой, който ако не спечели ще се обиди на другите. Това за мене е просто едно мини перчене без да залагаш повече :)
С нетърпение очавкам следващия конкурс, за да се поперчим от рода на-от моето по-хубаво няма :)

Отговори

Върни се в “Конкурс "Часовник на месеца"- 2014г.”