м. Юни

Часовник на месеца - Юни 2014г.

Анкетата свършва на 07 юли 2014 23:05

beria - Спутник
3
8%
miroman - Hai-Shi
1
3%
rosen_er - Луч 3055
5
14%
varban - Слава 3056
2
5%
mitakaaa - Слава- Белкнап
1
3%
omegaqq - Seiko 6139
4
11%
Seikosha - Алмаз
5
14%
trk2 - „Навигационен“
4
11%
miroman - FIYTA- "Дакар"
2
5%
Fenna - Zenith
4
11%
varban - Слава 3050
2
5%
Pavlin - Ракета 2627.H
2
5%
rosen_er - ORIENT 0703A
2
5%
 
Общо гласове: 37

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Месец Юни

Мнение от Seikosha » 27 юни 2014 20:18

Включвам се и аз с моя Алмазчо.Както казва Върбан наш,да става калабълък,или още по-българското - тарапана :) Започнат е на 07.06.2014г и завършен на 15.06.2014г. няма да пиша историята му тук,защото не съм садист и може да има някой с болно сърце. Който иска да види и прочете подробно за историята му и раждането,моля цъкнете тук и си поемете дълбоко въздух :lol:

viewtopic.php?f=58&t=1701&start=680" onclick="window.open(this.href);return false;



Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
trk2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 284
Регистриран: 29 яну 2013 09:18

Re: Месец Юни

Мнение от trk2 » 27 юни 2014 22:42

Моята придобивка този месец стана неочаквано бързо, благодарение на Мироман който ми осигури две колела и Диран, който светкавично бързо ми изработи ос за предавателното колело и сглоби всичко. Докато се чудих вечерта дали е получил часовника, на сутринта вече беше на ръката ми :) Благодаря ти Диране!
Разбира се да не пропусна и Павката, който ми подари НАТО лента (ще я покажа по- късно в отделно ревю)
Отдавна си мечтаех за голям „Навигационен“ часовник и най-после се сдобих с такъв. По- скоро си „направих“ от различни части.
Касата е китайска, циферблата и стрелките германски (поне аз така си мисля), механизма швейцарски (засега остава в тайна, да не ме дисквалифицирате за превишаване на бюджета)
Имам доста забележки по-качеството на материалите, но нямам средства да ги отстранявам, може би по- нататък.
Между другото днес от Диран научих, че часовник на зад не се сверява, можело да навреди на палетите.
Но стига съм дрънкал- ето снимките
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Месец Юни

Мнение от miroman » 28 юни 2014 09:28

Не знам може ли да се участва с повече от един часовник, но пък този не мога да го оставя за следващия месец, защото си го освободих от митницата през тази седмица. Написах му ревю в другия форум, ппенасям го и тук почти с копи/пейст.

Да ви представя новия си спортно-еlегантен модел на FIYTA (аз го наричам "Дакар", малко по-късно ще разберете защо)

Изображение

Най-известните китайски производители на часовници са Beijing, Shanghai и Tjanjin(Seagull). От десетина години обаче на пазара излиза една марка, създадена през 1987 г. - FIYTA. Там не произвеждат механизми, а ползват от другите производители. Основно се концентрират върху дизайна.
Зачитайки се във фирмената история, открих някои доста интересни факти:
- през 1990 г. създават първия китайски реално водоустойчив часовник от волфрамова стомана (т. нар. tungsteen) -> http://www.fiyta.com/images/history/1990_pic.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
- на 16.12.1999 г. е обявен моделът “Millennium Light” със злато и диаманти, който става част от вечната колекция на Китайския исторически музей -> http://www.fiyta.com/images/history/1999_pic.png" onclick="window.open(this.href);return false;
- през 2003 създават луминисцентни тръби за часовници.
- същата година стават официален доставчик на китайската космическа програма и на полета на Shenzhou V един от астронавтите носи FIYTA. През 2007 въвеждат "aerospace strenghtened titanium" (каквото и да значи това :) ) като материал за някои специални часовници. През 2008 г. мисия на Shenzhou VII излиза в открития космос, като на скафандъра е закачен "Spacemaster" -> http://www.uniquewatchguide.com/image-f ... master.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
-> http://watches.miroman.net/2014_06_27/fiyta_02.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
- 2011 г. стават партньор на китайския отбор по мотоциклетизъм за ралито "Дакар" -> http://watches.miroman.net/2014_06_27/fiyta_1.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
- 2001 г. за първи път участват на изложението в Базел, като от 2011 г. досега неизменно са в палата 1

Не е зле за китайци, нали ::up:: Имат и един невероятен турбийон с циферблат като лунна повърхност, ама там цената е .... -> http://watchdiary.com/wp-content/upload ... billon.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Как стигнах до тази марка. Интересното е, че даже и в китайския подфорум на WUS рядко се споменава, основно свързана със Spacemaster-а. Ровейки се из Алибаба, случайно мернах "дакарския" модел (всъщност още не знаех, че е "дакарски"). Аз по принцип предпочитам дрес часовниците, но този веднага ме грабна - спортно-елегантно-леко екстравагантен.

И ... покупка, транспорт с DHL, митница, мито, ДДС, неизвестни такси в DHL, и накрая часовникът е в къщи. След отварянето - първото леко разочарование - кутията, която на снимките изглежда дървена, се оказва пластмасова.

Изображение

Изображение

Освен това връхчетата за износени, а единия ръб на капака е пукнат. Тъй като опаковката беше отлична, предполагам че така са ми го пратили. "Разлика в мисленето", констатирам аз - явно за тях кутията е незначителна подробност. Както и да е, продължаваме с отварянето. Ами да, часовникът си е точно какъвто се очакваше:

Изображение

Изображение

Изображение

С невъоръжено око не се забелязва никакъв проблем - прецизни и резки маркери и надписи по циферблата; тъкък безел, интересни стрелки; отлично обработена каса; прозрачен и гравиран заден капак:

Изображение

Изображение

Изображение

Брандирани коронка, каишка и двойна пуш-пеперуда:

Изображение

Изображение

Механизмът е копие на 2824-2, жълт, не знам на кой производител е, но както споменах, FIYTA използват за часовниците си само най-висок клас механизми:

Изображение

По принцип в рекламата пишеше, че сапфиреното стъкло има анти-рефлекс, но ми се струва, че ако изобщо го има, той не е много добър - виждате че снимките трудно стават точно заради отражението.

Като цяло - наистина класен помоите вкусове часовник, с който с удоволствие ще давам почивка на турбийоните :)

Поздрави, Миро.

P.S. махнах снимките и ги заместих с линкове, все пак е история на фирмата, без нагледни материали няма да е пълна. Не че така е пълна, има още доста, съзнателно съкратих доста неща...
Последна промяна 1 на miroman, променена общо 28 пъти
Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Месец Юни

Мнение от Pavlin » 28 юни 2014 11:43

Миро, може да направиш отделно ревю и в заявката ти за участие да качиш линк към него, ще бъде много интересно.
Добавени са условията за участие в темата на Сашо:
viewtopic.php?f=83&t=3068" onclick="window.open(this.href);return false;

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Месец Юни

Мнение от Pavlin » 28 юни 2014 17:49

Ще помоля да оставим темата за презентации чиста, само с предложенията на участниците. Всички останали въпроси могат да се дискутират в останалите теми!
Благодаря!

Потребителски аватар
Fenna
Специалист
Reactions:
Мнения: 827
Регистриран: 25 дек 2012 11:28

Re: Месец Юни

Мнение от Fenna » 28 юни 2014 21:26

Хайде да се разпиша и този месец с тренч, който купих от колега от форума :)
Всичко е показано на снимките, друго няма какво да добавя....освен, че математиката ми върви повече от литературата :)
Изображение ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Ето го и моя дубъл :)

Мнение от varban » 30 юни 2014 00:16

По идея трябваше да е за другия месец, щото още не е часовник - дава двайсетина секунди на ден разлика, пък е кварце :)

Моите часовници трябва да вървят в половин заводски допуск, иначе не ги нося, за тоя заводския допуск е +/- 2 секунди, значи трябва да е по-точен от +/- 1 секунда.

Както и да е!

Преди една седмица Митака (aka DHM) ми хвърли линк към ето този аукцион:

http://auction.bg/A1861889" onclick="window.open(this.href);return false;

ЧУдех се, дали да играя или не... отначало бях си сложил лимит 10 кинта, ама то много бързо ги мина. А после пихме айрян и бира с ironhorse и той ме открехна малко нещо по механизма на аукционирането. И аз приложих успешно усвоените сведения. Трябваше да се наддава, щото славицата мина отначало 20, после - и 25 лева. И аз издебнах Шаркито в засада, като наддадох 20 секунди преди края... щях и по-късно да наддам, ама не знаех, полко бързо работи енджина; сега знам :) И му забих бронебоен в борда...

Та това е историята за появяването на второто кварце тоя месец.

Ето го и него:


Изображение

Още едно качване, понеже не се виждала картинката:

Изображение

Слава "Тагиль" 3050

Защо прякорът му е Тагиль? Ми мога да докладвам, че Тагиль не е прякор, а позивна :)
През войната Челябинск е имал второ, неофициално име - Танкоград. Е, сега Танкоград е станал Нижний Тагиль.

По часовника - направо е брутален. Веригата е широка около куполата... така де, около корпуса 29 милиметра, а дебелината на корпуса е 15 милиметра. И тежи като три-четири нормални часовници - бойна маса 129 грама; само водолазния е по-тежък.
След като го погледнах на ръката си, веднага се сетих за обект 279
Изглежда са пратили конструктори от Нижний Тагиль на бригада във 2 МЧЗ и те са вкарали в изделието чисто танкова естетика.

Сега по конкретния екземпляр.
Освен коронката, циферът е зел-дал. Боята от страни е на юфка, хубавото е, че юфката е закрита от горния бронелист :)
По платката - счупен тример. Затова часовникът бърза, затова мислех да го оставя за другия месец.
Като го поносих, почна да прескача секунди; на една от снимките се вижда, как стъпковия мотор виси на жиците в положение готов да плува в хептан... хеле, оправи се. Вече не прескача, почти цял ден.
Още какво... а! Стъклото. Отвън е плоско, а отвътре - фасетирано, с форма на пресечена осмоъгълна пирамда. В съчетание с циферблата на хоризонтални релефни черти се получава доста интересен ефект.
Корпусът е полиран наполовина, наполовина - на черти. В никой случай не е "бръшнат", щото това става по друг начин, не с четки, а със шлифовка.,
Веригата е учудващо удобна, и лежи добре върху ръката. Интересно, че не скубе.

Шарки, брат, извинявай за засадата, ама само щеше да се ядосваш :)
Това докато стане на часовник, има сума работа по него.
Но все пак двигателят му работи, а на 3050 това е важно.
Затова го слагам в този месец.
И за да изчерпим всички съветски кварцови механизми първо поколение.
Май беше 1956, а юни наистина е кварцов: 3055, 3056, 3056А и 3050.

А през юли с Митака ще минем на немкини :)

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Месец Юни

Мнение от Pavlin » 30 юни 2014 17:39

Да взема и аз да се включа, че срамота!
Пусти карък, като не излиза нищо, няма с какво. :)
Мислех да участвам с това часовниче:
viewtopic.php?p=32468#p32468" onclick="window.open(this.href);return false;

В деня на пристигането по Еконта, бързах към офиса да си го взема. толкова бързах, че дори не ми се минаваше през един антиквар, който се намира по пътя. Все пак реших да го посетя и влязох. Питам го: Има ли нещо за мен? Отговаря: Само един уникален часовник! Поглеждам го леко с периферното си зрение- нищо особена, обикновена квадратна Слава:
Изображение

Казвам: Не, благодаря, ще го оставя на друг късметлия да му се радва. А той: Не го искаш, автоматик за 15лв?! Като каза цената, реших да го погледна с цялото си зрение. Взимам го в ръце, не гледам надписа, инстинктивно го обръщам и о ИЗНЕНАДА! Часовник с такъв капак нямам:
Изображение

Обръщам- надписа Ракета. Понеже от доста месеци не съм купувал нищо, ми трябваха около 5-10 секунди да включа че това е Ракета автоматик. Вътрешно грейнах! Не че е големия часовник, не че е скъп или рядък, а по скоро защото до сега нямах такъв. Рекох му : Хайде не си тръгвам без нищо, слагай го в едно пликче!
Изображение Изображение

Така, с едно ново стъкло, наместване на диска за деня, нова каишка, леко почистване и вече си имам още една радост:
Изображение Изображение

Изображение Изображение

Изображение Изображение

Изображение

Шанса да спечелим приза с нея е нищожен, но исках да покажа, че човек трябва да си преследва късмета, че не всичко е въпрос на пари, може и със съвсем малко :) Ще се радвам още повече, ако успеем да спечелим поне един глас! Но това зависи от Егото, за кого ще гласува :)

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Месец Юни

Мнение от rosen_er » 30 юни 2014 19:44

Колебах се до последно дали да участвам и с този "състезател",един часовник ,коѝто наистина заслужава внимание . Понеже се обърна сериозно внимание на електронно-механичните и кварцови часовници,а и реално го "подкарах" в края на миналата седмица -РЕШИХ:
Представям ви другият си електронно - механичен часовник,достоен съперник на останалите подобни участници в надпреварата за месец Юни
ORIENT 0703A - Един прекрасен образец от началото на '80-те години.Може би малко "засенчен" от конкурента на японския пазар-SEIKO ELNIX 0703A,но много по-рядък .
Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение Изображение

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Месец Юни

Мнение от kapkan » 30 юни 2014 20:39

Този месец ме радвате :) труден ще е избора.Аз за съжаление няма да участвам :(

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Месец Юни

Мнение от Pavlin » 30 юни 2014 20:42

Да се надяваме че повече хора ще гласуват!

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Месец Юни

Мнение от Pavlin » 30 юни 2014 23:09

И така колеги и приятели, анкетата-гласуване с в сила, която ще бъде на Ваше разположение точно 7 дни. Предполагам че за всеки от вас, това е едно забавление и нека най добрият победи! :b

Потребителски аватар
sharky1973
Напреднал
Reactions:
Мнения: 446
Регистриран: 14 яну 2014 20:33

Re: Ето го и моя дубъл :)

Мнение от sharky1973 » 01 юли 2014 02:16

varban написа: Шарки, брат, извинявай за засадата, ама само щеше да се ядосваш :)
Абе мъничко ме жегна, ма ще го преживея :lol:
Майтап бе, рядко съжалявам за изтърван часовник /а и не само/. Радвам се, че е у теб, поне ще направиш възможното да върнеш този чудесен часовник към живот. :b

kova4ev
Напреднал
Reactions:
Мнения: 486
Регистриран: 03 фев 2013 23:36
Контакти:

Re: Месец Юни

Мнение от kova4ev » 02 юли 2014 00:05

Гласът ми отиде за същия съфорумец, както и предходния месец. Критерият е прост - гласувам за часовника, който най-много искам да притежавам :)
"Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект"-Т.П.
http://www.nikolakovachev.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
Fenna
Специалист
Reactions:
Мнения: 827
Регистриран: 25 дек 2012 11:28

Re: Месец Юни

Мнение от Fenna » 02 юли 2014 18:24

Ще гласувам за моя, защото втори месец от моя по-хубав няма в показаните.
Извинете за скромността, но това е положението :)

Отговори

Върни се в “Конкурс "Часовник на месеца"- 2014г.”