м. Юни

Часовник на месеца - Юни 2014г.

Анкетата свършва на 07 юли 2014 23:05

beria - Спутник
3
8%
miroman - Hai-Shi
1
3%
rosen_er - Луч 3055
5
14%
varban - Слава 3056
2
5%
mitakaaa - Слава- Белкнап
1
3%
omegaqq - Seiko 6139
4
11%
Seikosha - Алмаз
5
14%
trk2 - „Навигационен“
4
11%
miroman - FIYTA- "Дакар"
2
5%
Fenna - Zenith
4
11%
varban - Слава 3050
2
5%
Pavlin - Ракета 2627.H
2
5%
rosen_er - ORIENT 0703A
2
5%
 
Общо гласове: 37

Потребителски аватар
trk2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 284
Регистриран: 29 яну 2013 09:18

Re: Месец Юни

Мнение от trk2 » 08 юли 2014 09:29

Ще има ли дузпи или и двата продължават в следващата фаза:)
Относно кварца сега се сетих, че май съм чувал за кварцово регулирани, малко се заблудих в представите си защото първия механизъм с електронни елементи е бил транзисторния електромеханичен. Предполагам, че кварцово регулирания механизъм се е повил, защото към него момент не е имало друг начин да се "прочетат" колебанията на кварца.

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Месец Юни

Мнение от plamenhar » 08 юли 2014 09:55

Нещо не ми е ясно какво стана.
Гласуването уж беше до 7-ми.
Сега гледам-8-ми!
Какво значи "продължават в следващата фаза"?

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Месец Юни

Мнение от rosen_er » 08 юли 2014 10:41

Не е ли от настройките на времевата зона ?Победителите по месеци участват за "Часовник на годината -2014 "

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Месец Юни

Мнение от plamenhar » 08 юли 2014 10:56

Не е от времевата зона.Настроен съм.
Почти съм сигурен,че пишеше до 7-ми.
Няма значение.
А иначе може да бием и дузпи.Сега му е времето. :mrgreen:

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Месец Юни

Мнение от rosen_er » 08 юли 2014 11:08

Да ,бе .Дузпи има само при груповите спортове.Ако двама спринтьори на 100 м дадат абсолютно еднакво време,да не би да ги пускат да се надбягват отново само двамата lol2

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Месец Юни

Мнение от plamenhar » 08 юли 2014 11:21

Теоретично можеше всички да са на първо място.
Какво правиме тогава? :mrgreen:

Да не стане като арменския театър-всички места на първия ред.
Или как е арменското излизане на оркестър на сцената-
всички музиканти излизат едновременно и.....застават на диригентския пулт. lol2

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Месец Юни

Мнение от Seikosha » 08 юли 2014 11:56

РОСКА ,честито и на ЛУЧКО icon_clap Честито и на тебе тренер :b
Да си призная,този завършек,беше за мене много драматичен и символичен,а до някъде и изненадващ. Благодаря на тези които са гласували за Алмазчо,особено на този ,който в късните следобедни часове е дал вота си за моя състезател n_thumbsup и по този начин ме нареди до моя избраник в конкурса за когото гласувах icon_clap Изненадващо беше,защото до едно време след обед ,видях ,че Лучко бие дясно кроше и печели в седмият рунд с нокаут и ми стана радостно,че наистина съм гласът си за един истински победител n_thumbsup Чак много по-късно,имах гости и се разправяхме за часовници ,показвах им Алмазчо,обяснявах им за конкурса и тръгнах да им показвам и другите участници и да им обяснявам за равностойната битка и :o тогава зърнах и новият вот за Алмазчо :yahoo гледах и в първият момент ,не можех да повярвам, разбира се имаше емоции,няма как ,за малко да си забъркам и един облак ,ама се удържах :D
Сега спирам до тук,че трябва да поизляза,но после мисля да направя едно обяснение за вот и как виждах и другите чудесни състезатели,мисля да стане част и традиция и при следващите турнири което ще го обогати,т.е. имаме от една страна презентацията на участника, историята му,защо точно той е избран,какви чувства поражда у него и т.н. А след приключването ,който иска може да коментира вота си,защо е харесал избраният от него часовник, с какво го е впечатлило,как го е възприел,емоционално ,или чисто технически. Мисля,че и от тактическа гледна точка,това ще подпомогне бъдещи участници,при избор на "играч" ще се ориентират повече какво харесва публиката,а ще се обогатят и коментарите,надявам се от тук на татък да са все весели и добронамерени ,феър плей.

Пламе, под заглавието на анкетата пише с малки буквички,че анкетата завършва в на 08.07. в 00.05ч. т.е. 5 мин. след полунощ.

Колкото за дузпите, не виждам в регламента да съществува такова условие,ако е пропуск да се регламентира и да важи за следващият турнир.Сега имаме заварено положение :)
Ако все пак се реши да има такива,аз ще се откажа в полза на Лучко,гласувал съм за него и сега да ходя да се пехливаня с него nono не мой да стане.
Да не збравяме,че и при бокса има краен резултат " В ничию" :wink:
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
Fenna
Специалист
Reactions:
Мнения: 827
Регистриран: 25 дек 2012 11:28

Re: Месец Юни

Мнение от Fenna » 08 юли 2014 13:10

Честито и от мене на победителите, най-реално е да има две първи места. Заслужават си го :)

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Месец Юни

Мнение от varban » 08 юли 2014 13:29

varban написа: Изображение
Ами като ще създаваме традиции, да обясня вота си.
Гласувах точно по принципа, който някой беше го споменал - какво най-много ми се иска да имам от представените работи.

Естествено, че няма да гласувам за моя работа - нали вече я имам ;)

От останалите всички ми харесват :)
Тюленчето на Миро даже предизвика умиление, затова и се поколебах за малко.

Но в края на краищата гласувах за по-практично и универсално нещо, а именно за viewtopic.php?p=32592#p32592" onclick="window.open(this.href);return false;
Именно както е изотзадзе: пожелах си да мога някога да го повторя.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Месец Юни

Мнение от Pavlin » 08 юли 2014 14:49

Честито и от мен!
Всички се представиха много добре, имаше разнородни участия, майсторски умения и попадения от "колелото на късмета" :)
Забелязва се и някакво повишение на интереса, съдейки по броя на вотовете. Дано тенденцията се задържи и се включат повече хора, дори и само с мнения, а също така ако това се превърне в традиция, в нашето малко общество. Всеки да си знае, че има за домашно за идния месец, да търси с какво да впечатли и изненада останалите.
Благодарим на всички които разбраха идеята и се включиха в конкурса! Надявам се с общи усилия и идеи да го направим още по привлекателен! :)
plamenhar написа:...Гласуването уж беше до 7-ми.
Сега гледам-8-ми!...
Пламка, правилно си забелязал. Като пусках анкетата, наистина крайният срок беше 07.07, но също така и не беше сверен форумният часовник. След като я пуснах, го забелязах и след това го настроих, за това и се измести с един час и стана 08.07.

Потребителски аватар
trk2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 284
Регистриран: 29 яну 2013 09:18

Re: Месец Юни

Мнение от trk2 » 08 юли 2014 15:12

В условията е записано „часовникЪТ събрал най много гласове”, а не часовниците. Следователно трябва да има дузпи тайбрек балотаж или там както искайте го наричайте, гласуване измежду двамата победители. Но ако и тогава резултата е равен ще трябва и двата да продължат. :)
Разбира се няма пречка да продължат и двата, но трябва да се регламентира и да се има в предвид чисто теоретичната възможност да има повечко победители, например 6.
И още нещо, откази не се приемат защото ще се опорочи вота на избирателите

Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

Re: Месец Юни

Мнение от beria » 08 юли 2014 15:20

На печелившите честито! Останалите - другия път:)
За мен най-радостното този път е рязкото увеличение на броя участници и гласували!:)))
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Месец Юни

Мнение от atanweb » 08 юли 2014 21:39

Поздравления и от мен на победителите и признателност на всички участници.
В не малко спортни и други надпревари на почетната стълбичка се качват повече от един човек.
Особено оценяваните от жури (каквото е и форумното съсловие) даващи точки и е напълно възможно резултатите да бъдат дублирани. Вота показа, че и двата са достойни за първото място.
В гласуването за часовник на годината можем да включим всички първенци и броят им може да не е точно 12. Така всеки един стигнал до първото място ще има шанса да участва за титлата на годината.
Още веднъж - честито и поздравления за всички за чудесния диалог и разбирателство.
Летвата е вдигната сериозно така, че трябва да се приготвим подобаващо за следващите месечни надпревари.
Изображение

Отговори

Върни се в “Конкурс "Часовник на месеца"- 2014г.”