м. Юни

Часовник на месеца - Юни 2014г.

Анкетата свършва на 07 юли 2014 23:05

beria - Спутник
3
8%
miroman - Hai-Shi
1
3%
rosen_er - Луч 3055
5
14%
varban - Слава 3056
2
5%
mitakaaa - Слава- Белкнап
1
3%
omegaqq - Seiko 6139
4
11%
Seikosha - Алмаз
5
14%
trk2 - „Навигационен“
4
11%
miroman - FIYTA- "Дакар"
2
5%
Fenna - Zenith
4
11%
varban - Слава 3050
2
5%
Pavlin - Ракета 2627.H
2
5%
rosen_er - ORIENT 0703A
2
5%
 
Общо гласове: 37

Потребителски аватар
trk2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 284
Регистриран: 29 яну 2013 09:18

Re: Месец Юни

Мнение от trk2 » 05 юли 2014 15:30

Колега Перкуст, примерът ти е неуместен и ти го знаеш.
Правото на гласуване в настоящата анкета е всеобщо и равно, такова каквото беше за изборите за европейския парламент. Според теб нормално ли би било Станишев да гласува за Томислав Дончев или Николай Бареков вместо за себе си :)

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3684
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Месец Юни

Мнение от Seikosha » 05 юли 2014 20:15

И този пример,не е съвсем коректен.Не може да се сравняват едни политически избори с такъв конкурс като нашият,при първият случай се касае за политики които ще определят в следващите няколко години развитието на страната,става въпрос за идеи и идеологии,става въпрос за борба за власт,а от там и за много кинти,денги,мъни, :wink: от чисто математическа гледна точка,гласуването от страна на една или друга политическа годзила,не променя с нищо вота на няколкостотин хиляди и е чисто символичен,докато при нас нещата са за удоволствие,но при тези оскъдни вотове,всеки глас е решаваш,аз не бих могъл да си представя както е сега ситуацията,да имам право на глас и да гласувам за себе си и по този начин да грабна приза,не бих бил щастлив,а това е достатъчен мотив за отказ. И аз бях в заблуждение предният месец,а и в предишният конкурс и го приех като чисто състезателен и съответно с нужната доза хъс.
За това и не гласувах и в двата,от една страна,личната ми ценностна система,не ми позволява да се самоизтъквам и да печеля на всяка цена,а да гласувам за "конкурент" си е чисто непрактично,но след разговорите след предният конкурс,разбрах истинската цел на конкурса и идеята на Сашо,така ,че преживях един катарзис и сега вече не ми пука(е, има и съвсеееем малко пук.. :lol: )Реших да гласувам така,както ми подскаже сърцето,а не ума,реших да се абстрахирам от собственият си афинитет към някои марки или видове часовници,от външният вид,механизъм или история,реших,че ако дам гласа си,ще е за нещо което ме грабне още от първата секунда,гобално,да има от всичко по малко,което харесвам,без да правя дъбокомислени анализи,иначе както ме знаете,познайте до три пъти за кои часовници щях да се залепя веднага и в двата конкурса. Реших да си изградя критерий за напред,все пак пред нас има още много такива кпонкурси и дай боже интереса към него да се засили,както вече има тенденция и гласуващите да станат повече, по този начин гласуването в своя полза,ще загуби тежест. Колегата Перкуст даде пример със състезания,аз предният път пък сравнявах с конкурс за красота, ми то си е така,излиза някаква блондинка на сцената, издумква се в гърдите и изцвилва: "Аз съм най-убавата и заслужавам короната" Да ,ама не,защото вече е загубила по един критерий - скромност,което пък е присъщо на по-висок интелект,да не забравяме там и за това следят,а има и вот на публиката,а така също и жури.Понеже при нас няма журиране,точно публиката трябва да реши кой е най-достойният,дано в последствие и тази публика да се доближи до духът на конкурса,за да отсъжда по достойнство, а по този начин и участниците,ще си правят добре сметката при избора на кандидат и не на последно място,начина на представянето му. АКо не уважаваш избранника си и себе си,няма как да убедиш и другите.Ферщендзи :D
А дали някой ще гласува за себе си,е както казва моята Бриджит Нилсен:"Въпрос на вкус" и се облизва под опашката. lol2

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
trk2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 284
Регистриран: 29 яну 2013 09:18

Re: Месец Юни

Мнение от trk2 » 05 юли 2014 20:46

Е то затова не вървят много успешно нещата в България защото игнорираме собствения си глас и подценяваме неговото значение.
Аз пък не бих бил щастлив да си кривя душата и да гласувам за нещо, което не ми харесва чак толкова. За мен е без значение кой е извършил номинацията, аз гласувам по съвест, ако нещо ми хареса повече от това което аз съм предложил, бих го подкрепил.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Месец Юни

Мнение от Pavlin » 05 юли 2014 20:57

Това са неща които не трябва да забравяме:
Seikosha написа:...Реших да гласувам така,както ми подскаже сърцето...
trk2 написа:...Правото на гласуване в настоящата анкета е всеобщо и равно...

Потребителски аватар
Fenna
Специалист
Reactions:
Мнения: 827
Регистриран: 25 дек 2012 11:28

Re: Месец Юни

Мнение от Fenna » 05 юли 2014 21:33

Добър вечер!
Нека и аз да се изкажа за този конкурс и по някои мнения на колеги тук :)
Да започна с това, че не съм съгласен, че скромността не върви с високия интелект ха ха ха
Всеки който си знае стоката и качествата би трябвало да има самочувствие, защото то е важно за успеха на всеки един по принцип! Така е в живота, няма сантименти и т.н.
Точно хора със самочувствие имат почва да успеят, а не свитите и скромните-те са мачкани от хора със самочувствие, но без покритие :)
Нишката е много тънка, но самочувствие и интелект са перфектната визия!
А дали са избирали хубавици и по критерии скромност се съмнявам, може би в миналия век :)
Иначе няма лошо да има забрана да се гласува за собствения часовник, а ако не ти хареса друг няма да гласуваш, просто е.
Забелязвам и факта, че се изкарва от някои като недостатък хубав и скъп часовник /понятието скъпо е отностително за всеки/, а се набялга на това колко на далавера е взет някой часовник и как вече е станал безценен :).
И да не правим драма едва ли има някой, който ако не спечели ще се обиди на другите. Това за мене е просто едно мини перчене без да залагаш повече :)
С нетърпение очавкам следващия конкурс, за да се поперчим от рода на-от моето по-хубаво няма :)

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Месец Юни

Мнение от Pavlin » 05 юли 2014 21:50

То като се замислим всеки конкурс е един вид перчене. В нашия един се перчи с пари, друг с умения, трети с връзки за намиране на хубави часовници :) Аз пък с кеф се перча че хубав часовник ми е излязал без пари Не че нямам или че не ми се дават. Нещо като при ловците, излизането на лов струва много повече от самия улов, но кефа е да си го отстреляш сам. :yahoo
За забрана за гласуване за собствен часовник и дума не може да става. Няма техническа възможност да се направи. Админа и модераторите не можем дори да виждаме кой за кого е оставил своя вот.
Радвам се, че се забавляваме! :b

Потребителски аватар
Fenna
Специалист
Reactions:
Мнения: 827
Регистриран: 25 дек 2012 11:28

Re: Месец Юни

Мнение от Fenna » 05 юли 2014 22:14

Колега и ти си прав, но хубава жена без пари нЕма :)
Другото си е залъгалки :)
При всеки конкурс се гледа визията и квалитето-то продава...стока,кола,жена и т.н.
Правилно е да се перчим с това, което показваме, а не какво има зад него като сума,
защото всеки може да измисли някаква сума и да се перчи колко е евтин или скъп.
Че защо ви трябва да виждате кой за кой е гласувал, като ние си признахме :)

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Месец Юни

Мнение от varban » 06 юли 2014 01:32

Аз също ще си призная, като Омегата, със скриншот. Ама като добарам машина с клавиатура - не съм слагал такъв шукаритет на андроида :-)

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Месец Юни

Мнение от miroman » 06 юли 2014 02:21

Ако някой изобщо пусне часовник в темата, то е защото си го е избрал и си го харесва. Или е купен след дълъг избор, или е по-ценна находка в колекцията от другите. Така че е напълно нормално точно неговият да му харесва най-много от всички представени, и съответно да гласува за него. Иначе пък трябва да не гласува изобщо (както аз напримеп предишния месец) и после ще питате "защо не гласувате бе хора" :)
А лошото е, че не мога да гласувам и за двете си предложения и чудесното тюленче остана единствено с 0 гласа :(
Поздрави, Миро.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Месец Юни

Мнение от atanweb » 06 юли 2014 09:25

Миро, тюленчето не отстъпва на другите и всички знаем, че е хубаво. Мисля, че екзотичният му произход и липсите му по нашите земи го ощетява незаслужено и го прави непознат и тайнствен т.е. далеч от сърцата ни. Аз лично си пожелавам да имам такъв за да имам възможността да го заобичам.
По въпроса за гласуването няма единна гледна точка и не могат да се налагат правила. На миналия конкурс аз не гласувах за моя часовник защото определено имаше поне 4-5 броя по хубави и желани от мен. Участвах не за да победя а за да бъде забавно. Моля ви придържайте се към тази основна идея!
Изображение

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Месец Юни

Мнение от varban » 06 юли 2014 09:42

Аз доста се чудих дали да не гласувам за тюленчето. Е как доста... една бира време :-)
Гласувах от първите, май преди мен имаше двама или трима.

percusst
Напреднал
Reactions:
Мнения: 213
Регистриран: 29 окт 2013 11:36
Местоположение: София

Re: Месец Юни

Мнение от percusst » 06 юли 2014 09:46

Наистина ,най-важното е да ни е приятно и да се радваме на нашето хоби. :b

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Месец Юни

Мнение от rosen_er » 06 юли 2014 21:03

Fenna написа:Колега и ти си прав, но хубава жена без пари нЕма :)
Другото си е залъгалки :)
При всеки конкурс се гледа визията и квалитето-то продава...стока,кола,жена и т.н.
Правилно е да се перчим с това, което показваме, а не какво има зад него като сума,
защото всеки може да измисли някаква сума и да се перчи колко е евтин или скъп.
Че защо ви трябва да виждате кой за кой е гласувал, като ние си признахме :)
Никак ,ама никак не си прав :mrgreen:
Ако правилно съм те разбрал,че е малко двусмислено,то аз бих казал,че наѝ-хубавите жени са тези,които не биха се впечатлили от кинти."Хубаво" е субективна категория,за всеки е различно.И не трябва да се бърка с "лъскаво",ама точно в кавички казано...
Не си прав и за това,че "всеки" би излъгал за цената на часовника.Аз например ,не съм всеки,какво бих спечелил от такава лъжа?
"Не всичко е пари,приятелю,не всичко е пари..." -пееше една не млада дама вече :)
Тъжно е конкурсът да се възприема като перчене.Ако така вървят нещата може да останат 2-3 участника в следващите конкурси и още какво......ами да получат всичките по един глас-собствения си (при тази нагласа на "нарциси") :mrgreen:
П.П. За миналия месец,гласувах за себе си,но.......последен ,вече без значение за класирането глас,а и срещата беше тогава и го обявих маѝтапчиѝски. :redface Сега,ако победителя спечели "титлата" с един глас повече и то собствения си....... nono
П.П.П. Я си помислете,какво би се случило ако DHM участваше в тези конкурси с часовниците ,които вадеше?Спокоѝно може да се каже,че тоѝ участва задочно в "месец Юни" :wink:

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Месец Юни

Мнение от kapkan » 06 юли 2014 21:07

rosen_er написа: П.П.П. Я си помислете,какво би се случило ако DHM участваше в тези конкурси с часовниците ,които вадеше?Спокоѝно може да се каже,че тоѝ участва задочно в "месец Юни" :wink:
Аз пък този месец мога се пусна с негов,скромен Полет 3133 (на вересия) :lol:

Потребителски аватар
Fenna
Специалист
Reactions:
Мнения: 827
Регистриран: 25 дек 2012 11:28

Re: Месец Юни

Мнение от Fenna » 06 юли 2014 21:47

rosen_er написа:
Fenna написа:Колега и ти си прав, но хубава жена без пари нЕма :)
Другото си е залъгалки :)
При всеки конкурс се гледа визията и квалитето-то продава...стока,кола,жена и т.н.
Правилно е да се перчим с това, което показваме, а не какво има зад него като сума,
защото всеки може да измисли някаква сума и да се перчи колко е евтин или скъп.
Че защо ви трябва да виждате кой за кой е гласувал, като ние си признахме :)
Никак ,ама никак не си прав :mrgreen:
Ако правилно съм те разбрал,че е малко двусмислено,то аз бих казал,че наѝ-хубавите жени са тези,които не биха се впечатлили от кинти."Хубаво" е субективна категория,за всеки е различно.И не трябва да се бърка с "лъскаво",ама точно в кавички казано...
Не си прав и за това,че "всеки" би излъгал за цената на часовника.Аз например ,не съм всеки,какво бих спечелил от такава лъжа?
"Не всичко е пари,приятелю,не всичко е пари..." -пееше една не млада дама вече :)
Тъжно е конкурсът да се възприема като перчене.Ако така вървят нещата може да останат 2-3 участника в следващите конкурси и още какво......ами да получат всичките по един глас-собствения си (при тази нагласа на "нарциси") :mrgreen:
П.П. За миналия месец,гласувах за себе си,но.......последен ,вече без значение за класирането глас,а и срещата беше тогава и го обявих маѝтапчиѝски. :redface Сега,ако победителя спечели "титлата" с един глас повече и :) то собствения си....... nono
П.П.П. Я си помислете,какво би се случило ако DHM участваше в тези конкурси с часовниците ,които вадеше?Спокоѝно може да се каже,че тоѝ участва задочно в "месец Юни" :wink:

Оп, ти се хвана за жените, ако не си съгласен поне за колите се съгласи :)
А и всичко друго хубаво е с пари /освен здравето де/ n_sad
Никога не съм изтъквал парите на някой часовник, но на някои им е слабост да го правят :)
Ами да Митака си участва задочно тук, в което няма нищо лошо n_thumbsup , жалко че избяга, но някой ден дано размисли че ми липсват коментарите му
Аз миналия месец гласувах за победителя, но сега моя като ми харесва повече какво да лицемернича ли nono
Само не разбрах колега, като какъв трябва да се възприема този конкурс? Ако не е да покажеш нещо, което ти харесва и си отделил време за него, то да почнем да показваме най-смотания часовник...
Какво лошо има да спечелиш със своя глас?! Че всеки знае, че се помнят победителите, а не как е постигнал победата...учудвам се, че тук се пишат малко нещата от идеалния свят, в който не живеем и ми изглежда леко лицемерно това :redface
Но се извинявам, ако засягам някой-не е това целта, просто съм свикнал да си казвам мнението без редакция :b
Радвам се на тази дискусия, че малко се поопознахме :b

Отговори

Върни се в “Конкурс "Часовник на месеца"- 2014г.”