Коментари към предложенията за м. Юли

percusst
Напреднал
Reactions:
Мнения: 213
Регистриран: 29 окт 2013 11:36
Местоположение: София

Re: м. Юли

Мнение от percusst » 23 юли 2014 12:06

Не смятам ,че има спор или налагане на мнения. Просто "....невчесани мисли" :-)

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: м. Юли

Мнение от rosen_er » 23 юли 2014 12:41

Никакъв спор няма.Нито пък опит за нагаждане на нещо във форума.Капкан, не знам защо с това усещане си останал.Просто когато в едно състезание участват аматьори и професионалисти "рамо до рамо" се губи състезателния дух.Това казвам.И млъквам.

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1033
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: м. Юли

Мнение от miroman » 23 юли 2014 14:37

Аз също не виждам проблем всеки да участва. Нали това не е състезание по майсторство на изработка, преработка или ремонт? Т.е. нали може да се участва и с новозакупен часовник?

По принцип тези теми ги разбирам така:
През месец ..... някой се е сдобил (в колекцията ми е влезнал) с нов, специален часовник. Какво му е специалното? Ами за един - това, че е на дядо му, подарил му го е преди 50 години, сега го е изровил и го е възстановил доколкото може. Спомен за роднина - безценно. За друг - събирал определени модели, ама този го нямал, търсил го е с месеци, мечтал е за него, и сега му е попаднал. Попълнил е колекцията. За трети - харесал си е някакъв модел, събирал е две години пари, за да може да си го купи. Сега си го е купил, радва му се и през петнайсет минути гледа колко е часът, без да има нужда. За четвърти ..... За пети ..... Колкото часовници, толкова истории, също толкова представяния, че и стратегии за участие. Накрая при гласуването едни ще оценят сантименталната стойност, други - майсторството при възстановяването, трети - красотата на самия часовник, а защо не и подробностите при представянето. Тук критериите са несъпоставими, няма как да ги сравниш, всичко е субективно. Не мисля, че участието на професионалист-часовникар му дава някакво огромно предимство. Или аз пак нещо не съм разбрал? Ако е така, за какво да показваме нови часовници?

Поздрави.
Изображение

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: м. Юли

Мнение от kapkan » 23 юли 2014 16:03

Съгласен съм с Миро

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: м. Юли

Мнение от Seikosha » 24 юли 2014 15:59

Дааа... този път Миро ме изненада с много точен и сбит коментар на това за кое иде реч в конкурса. n_thumbsup Всички вече го говорим това по един или друг начин,но той го е събрал в шепа думи,макар ,че в друга тема да се учудва на това,че в конкурса имало и такова нещо като стратегии и т.н. Ми, има колега :) все пак това е и състезание,а и в условието си е записано,колкото повече,толкова повече,дали историята на придобиването му,или емоциите при реставрирането му,дали сътворението е по-важно или цялото,дали си имал късмет с уникално запазени часовници,или най-накрая ти се е сбъдналла мечтата да придобиеш нещо за което си мечтал. Предаването на собствените емоции на хората които гледат твоят избраник е едно,а как ще съумееш да го направиш е друго и в този контекст и аз говоря за стратегия. Виждам,че ти си го направил на ниво,а доколкото съжалих за стратегията на Лаврентий,беше,че имаше още 20 дни,в които да получи и по-добър шанс,но това вече е тактика. Разбира се,сигурен съм,че вече много от участниците са наясно и разбират ,че не е толкова важна победата (ти май имаш други съмнения) иначе не виждам как щяха да участват смели воини със слаби на вид мишци,но с горещо сърце,чест им прави icon_clap А за да не се случва парадокса,че когато се вглеждаш дълго време в бездната(собственият си участник) тя започва да се вглежда в тебе,е наистина великолепно да забележиш и всичко друго наоколо,мисля,че за сега се получава и това да е и за кураж на всички за напред. Дерзайте и играйте,защото това наистина е една игра. Помните ли предният ми подпис: "Мъжете никога не порастват,само играчките им стават по-скъпи" :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1033
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: м. Юли

Мнение от miroman » 25 юли 2014 08:14

Да подсиля моето предложения (ха-ха, допинг по време на състезание :wink: ) с новата ми каишка. Няколко колеги от другия форум (а може и в този да присъстват) правят каишки от различни видове кожа. Аз си харесах кожата на рибата скат, четох че е изключително здрава и износоустойчива. Тъй като реално съм пипал кожата на скат (естествено, че рибата беше мъртва, иначе бие ток от тях :D ), знам че е грапава. Но явно за използване за такива цели, нещо вероятно се шлайфа и полира, защото тази е съвсем друга, много по-добра - гладка, гъвкава, много ефектно отразяваща светлината.
Струваше ми се най-добре, ако можех да намеря тъмно-син скат, но цветовете, които имаше колеата, бяха сив, светло синьо-зелен и черен с бели петънца по по-големите плочки. Аз избрах сивия в тон със стоманената каса, но заради цвета на циферблата ми се искаше да сложа тъмно-син декоративен шев. На колегата хич не му стана приятно от този шев, защото се оказа, че дупките трябва да се пробиват една по една между плочките (самите плочки не могат да се пробият). Добре, че моето парче е с малки плочки, та шевът се получи почти равномерен.
Ето и резултата:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Не че през ръцете ми са минавали много качествени каишки, но тази направо "кърти мивки", уникална, невероятно красива и т.н. Вярно е, че всичко е въпрос на вкус, но аз съм се убедил, че най-важното за един часовник е ти да си го харесваш, без значение какво мислят другите. Тази каишка направо допълни и завърши часовника по най-добрия начин, не мога да си представя по-добра комбинация.

Поздрави, Миро.
Изображение

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: м. Юли

Мнение от varban » 25 юли 2014 08:39

miroman написа:... направо "кърти мивки"...
:b :b :b

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: м. Юли

Мнение от Seikosha » 25 юли 2014 19:36

Каишка от скат съм виждал на живо и на живо е още по-красива. Честито. От туй ,че си я надупчил с конец,само ти можеш да прецениш дали е спечелила,ама кога успя да му издраскаш лъга на този убавец бе icon_crazy как ги слагате тези патенти,от горната страна ли n_sad Хубо ,че е стоманен.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
trk2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 284
Регистриран: 29 яну 2013 09:18

Re: м. Юли

Мнение от trk2 » 25 юли 2014 19:54

еее страхотно изглежда, изненадан съм. Обади се ако имаш път към Русе. След като Диран се оттегли отново си в играта :)

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: м. Юли

Мнение от rosen_er » 26 юли 2014 22:36

Pavlin написа:Даваш лош пример! Аз пък ще участвам с часовник на цената на пица.

Видяхте кой взе приза предният месец. :) Да не беше равностойна битката с пилотския(моят фаворит :redface ) на trk2?! Така че споко! Въпроса е как ще бъде представен самия часовник и колко хора ще спечели на своя страна. :)
Това все едно не съм го прочел :triniti

И за да докажа,че участвам в Надпреварата заради купона ще Ви представя състезателя си за месец Юли , чаровният Sindaco memo Stop icon_clap
Един бранд без коѝто един от силните претенденти за "Часовник на месец Юли" може би нямаше да съществува :wink: Чудите се защо?Ето малко любопитни факти свързани със Sindaco. 2 Октомври 1952, патент за търговската марка е подадена като Sindaco от Fabrica d'Horlogerie SA Sindaco на Муралто.В момента този патент е изтекъл.Но.....................................

През 1955 г. в Китайската народна република, е взето решение да се създаде национално производството на часовници. Голяма част от ресурсите се фокусират върху Шанхай, където няколко фирми вече са били в експлоатация. Въпреки това Министерството на леката промишленост решава едновременно да създаде часовникарско предприятие в северната част на страната. През януари 1955 г., четири мъже си поставили нелека задача в една малка работилница в Тиендзин. Демонтират 5 камъков часовник Sindaco и започват да го копират. В рамките на 3 месеца, те са имали първия часовник ,коѝто да тиктака на масата. Той е кръстен "Wu xing" (Петте движения, пет процеса, пет стъпки / фази,петте добродетели), и това е първият конструиран китайски часовника.
Днес, компанията е известна като Sea-Gull. Те представляват една четвърт от всички механични часовници, произведени в света. Правят хронографи, турбилон, ретранслатори и вечни календари......... И всичко започва с часовник Sindaco. :wink:

Звучи внушително!Дали е истина-не знам :) така казва чичко Гугъл.
Но се отвлякох и веднага искам да представя участника си-този път в категория "Супер перо" на бранда Sindaco
Sindaco memo Stop
Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение Изображение
Разполага със шестдесет минутен хронограф,коѝто никога не спира(освен ако не забравите да навиете часовника :) )Нулира се от бутона на 2 часа,обратно в позиция 12ч.
И както казват "колегите" от "swisstime" :"Да ни "напомня" в различни ежедневни ситуации или спорт,като при това перфектно допълва набор от ключове."
Странна форма,странна функция,но ........изключително "весел" и чаровен часовник - ключодържател.
Машината е Валжу 7750...........шегичка lol2 Механизмът е непретенциозният EB 8812 с интересни според мен характеристики,които съм описал по-горе.

Потребителски аватар
trk2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 284
Регистриран: 29 яну 2013 09:18

Re: м. Юли

Мнение от trk2 » 29 юли 2014 20:44

Преди номинациите съм длъжен да уточня състоянието на моя кандидат- МХ6

НЕ РАБОТИ! няма ходово колело, работна пластина и верига, има счупена ос на барабана, липсва храповика и контрата, не знам главната пружина в какво състояние, притискащата ос на контрата на охлюва е изкривена, липсва един болт от главната платка, номера на моста не съвпада с този на циферблата, няма стъкло и горен капак на вътрешната кутия.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: м. Юли

Мнение от Seikosha » 29 юли 2014 21:27

Сещам се за един виц. Тръгнала една булка на средна възраст да ражда в АГ-то ,пъшка ,вика,докарва Лили Иванова на фалцет,накрая доктора изтърсва потта от челото и заявява:"Разгеле ,свърши се,роди" и поглежда онуй увитото в пелените,става видимо мораво-червен,ама запазва самообладание и започва из далеко:" А честито ,син е" Майката вреши :"Ма дай го бе докторе,та да го видя" А доктора:" Мммм...абе здраво е,ама му липсва ръчичката"
"Как я няма бе доктореййй"
"Ми тъй,няма е,ма като гледам то и двете липсват"
"Майко мила ,без ръчички съм го родила,ма 20 г. го чакаме,ще си го гледаме"
"Е,ако трябва да бъда честен,то не виждам и краченца,пък и телцето нещо ми се губи"" lol2
"Господи помилуй,каквото и да е ,дай да си видя рожбата"
Подава доктора пеленките на родилката,а от вътре се подава едно голямо ухо.
Майката го поглежда и преди да припадне успява да извика:
"Ухоооо :o Ухьооооо :o На мама мъжлето малко"
А доктора допълва с професионален тон:
" И да му говорите по-силно,че недочува" lol2

Извинявам се за черният хумор,ама мъ напъна повода. Дерзай колега и ич да не ти пука,щом имаш Мерцедес.ще намериш и бензин за него.Успех n_thumbsup
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Ракета "Магура" 2356

Мнение от varban » 31 юли 2014 08:51

Ракета "Магура" 2356



Имаше други варианти - първия беше еклектос, смесване на разнородни стилове, идеи и възгледи. Ама то това - първа асоциативна производна, не е интересно. Отидох малко по-натам, реших, и даже написах Ракета "Coupage" 2356. Купаж е същото, ама за виноматериали :) Не е кръщисване, а специално смесване на различни сортове за получаване на такова нещо, което не може да стане само от едно грозде. Така се прави шампанското. И хоп - Магура!
И му лепна, вервайте ми.

Магура не е пещера, а име на най-доброто (и май единственото) българско шампанско. Пещерата е Магурата, и има пряко отношение към почти едноименното шампанско:

Изображение

Който е ходил, си знае, който не е ходил, да иде!

Белоградчик, Калето и Магурата за мен са първите ми бебешко-детски спомени, затова името му лепна точно на място!

А сега - към часовника :)
Работата почна от един лот на Букоев, който щяхме да си делим с Пламен - поредния донор за лунната Ракета на Капканчук. Не стана работата и с тоя, а патето почти работеше :)
И се случи случайна случайност:
Комшийката отсреща отвори джама, и слънчевото зайче мина през меша и през грозното пате.
Мешът блесна, като болярска ризница, а циферблатът на Ракетата светна, все едно че сработи светкавица. Фотоапарат такова нещо не може да предаде, не съм се и опитвал.
Имам вече писано за този часовник - няма да го повтарям, ето линк:

viewtopic.php?f=54&t=3264#p33351" onclick="window.open(this.href);return false;

Бях казал, че няма да види конкурс, ако не успея да снимам що-годе прилично циферблата.
Е, не успях :( Но мъничък прогрес има:



Изображение

Изображение

Изображение

Ето я най-сполучливата снимка:

Изображение


Особености на часовника са две.
Първата е еклектичен стил: стъклото му е с маска, като на електронните часовници с течнокристален дисплей, които са модерни по онова време. Корпус - правоъгълен, със скрити уши, пак като на електронните. А под стъклото-маска - стрелки и циферблат, изпълнен по класическите канони, с реален гийошаж.Вярно, простичък, състои се само от две системи окръжности, ама реално направен с резец, а не със щамповка. По този начин се получават уникални циферблати - няма два напълно еднакви, даже и да са правени на една машина. Това украсяване има и друг, практически смисъл - дребните дефекти не се забелязват. Вижте на какво дережде е циферът:



Изображение

Изображение


и си представете, какъв ужас щеше да бъде, ако циферът му беше лакиран, матиран или боядисан с един тон.

А втората особеност кореспондира с първата: под циферблата е най-добрия съветски кварцов механизъм - 2356 с цифрова настройка на хода:

Изображение

Аз съм казвал, ще повторя накъсо: 2356 е системен механизъм. На негова база са правени още пет - дата, ден/дата, лунник, тъмно/светло, че и будилник! Освен това този механизъм е произвеждан от три завода: 2 МЧЗ, ПЧЗ и МЧЗ. И има сума разновидности и модификации. Поне два вида платки - от Букоев получих машината с по-старата платка, с променлив кондензатор. Смених я, за да мога да го настроя на ръка, без прибор. И го настроих, на третия ден, след като се убедих, че изостава със секунда и половина, преместих превключвателя на три щракания, и сега върви по-точно от половин секунда на ден.

Отчетох се за този месец, колкото да не ме дисквалифицирате :) Иначе и бялата сестричка на Зорка тръгна с такава точност, но си играх сума време да го настройвам: viewtopic.php?f=58&t=1794&start=440#p33446" onclick="window.open(this.href);return false;
Ама тя си остава извън конкурса. Правена е този месец, този месец е завършена до ход в половин допуск, и не е за следващия.


Накрая има и морал: разровете се из торбите и чекмеджетата, обикновените часовници също заслужават внимание, какво са виновни, че не са 2809 или 3017, и те душа носят, и на тях им се иска да цъкат, или както е в случая, да щракат :)
Стягайте ги, правете ги, докарайте ги до точен ход и ги носете, те го заслужават, и вие покрай тях. И ще ви се зачете :)
Последна промяна 3 на varban, променена общо 31 пъти

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: м. Юли

Мнение от varban » 31 юли 2014 09:05

miroman написа:Да подсиля моето предложения (ха-ха, допинг по време на състезание :wink: ) с новата ми каишка.
То и мойта Магура вече не е на този меш - премених я с нова верижка, да мяза хептем на електронна Монтана. Ама няма време да я снимам. Тази работа ще я свърша по-късно, щото може да е интересна и за други - как се сваля жълто покритие от стоманена верижка. То беше на петна, и аз реших (и направих) от жълта бяла :)

А мешът (оргиналдъ Сейко 18 милиметра, от много стар часовник) - той ми е една от ежедневните вериги, отиде на кандидата за следващия месец - една Слава 2414, която я докарах до кварцова точност. Има още една седмица да мине циклите на изпитания, ще я бутна още един път, и таман за следващия месец ще мога да я покажа на уважаемата публика.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: м. Юли

Мнение от Seikosha » 31 юли 2014 18:17

Айде и аз да хвана за пореден път последният влак. :) При мене вътрешната конкуренция е много голяма и дори преди час,като видях хвалбите на Върбан наш за механизма 2356 n_thumbsup за малко да се поблазня и да пусна един същ такъв дето ми пристигна днес по обед,ама в каса на Слава минт,разбира се,това си беше за част от секундата,защото колкото и конкуренти да изникваха през месеца,моят фаворит си остана от самото начало Bulgarie/Urania ,той си е изстрадан часовник,който ми донесе много радост и емоции,има си и стара и по-нова история и съм си го спретнал на 99% сам,единствено НВНБ в един момент с един замах на четката,добави последният щрих на механизма,за да стане това,което е в момента. Първо да ви разкажа за по-новата му история т.е.как и защо го взех.Та пришьол он из Аукцион,рових както редовно правя в страниците на Монтанският дракон за малко скрап, ровейки,го мярнах,повечето знаете какви снимки прави Монтанската ламя и сигурно щях да го отмина,ако не зърнах,че в момента наддава Невен Бекриев и си казах,че туй не е току-така,погледнах снимките под увеличение и разбрах защо е тъй. На видимо запазеният му циферблат под счупеното стъкло ,се мъдреше едно BULGARIE, вътре на машината изписано URANIA и M.Kerestedjian.Веднага чиповете ми в главата превключиха и свързаха нещата с една тема от форума,за това го турих под наблюдение,да видя кое как ще става. Към средата на периода Невен се отказа,а към края се наточи един Анатолий,дет като го видя,че ми отмъкна на два пъти едни неща,без значение дали ме интересува часовника-купувам,напук ха-ха и сега сложих 200лв. в края и разбира се го взех. Не е важно за колко съм го отмъкнал,аз по-принцип не долюбвам това афиширане на колко си взел един часовник,защото в повечето случаи освен чистосърдечната съпричастност на някой близък приятел,носи по-скоро негативни излъчвания и завист. Ако кажеш ,че си го придобил за дребна сума,си казват "Еее, тоя пак изкара късмет,бря,бря" :D Ако пък обявиш,че си го купил за много пари "Бе глупак,ама като има кинти" :mrgreen: Та както и да е,пристигна творението на българо-арменско-швейсарското сътрудничество,вместе разбира се с още няколко саата както винаги правя,за ефикасност (те всичките вече са готови,само една черна Победа остана,ще ги покажа и тях) сигурно всички изпитваме един и същи трепет като разгръщаме хартийките от пакетчето,това си е щастлив момент.

Изображение

Така си изглеждаше хайванчето както и предполагах,жлъткаво едно такова с визията на дърт пиринч,с щампован заден капак,но за това пък с чудесен,макар и омазан с масло циферблат,от тези които им викам млечен фаянс,като седефени стоят и повече ги харесвам от другите,ефекта се получава от по дебелият слой глазура,положен да покрие златните минутни маркери,това по-скоро е немски тип цифери,ма за това малко по-късно.Стрелки разнородни,липса на секундна и неработещ механизъм,макар и здрав баланс.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Сега ми се ще да кажа няколко думи и за марката,нали обичате истории.Та за това Булгари ,а и за едно друго,първи писа във форума колегата ironhorse в темата "Часовници свързани с България"

viewtopic.php?f=72&t=2872" onclick="window.open(this.href);return false;

,още в първият пост,където показва два Булгарие,като вторият е идентичен с моя.А първият е друг модел,който е в сребърна каса и в момента някакъв наш сънародник продава същият в Ебей,механизмите са еднакви,но явно са били произвеждани в по- луксозен и по-евтин вариант и е явна връзката им с Германия. Самата марка Урания,тука отварям скоба за произхода на думата,може на някой да му е интересно,та Урания е другото име на древногръцката богиня Темида,богинята на правосъдието,но Урания е и муза на астрономията,името сигурно идва от това ,че е дъщеря на Уран и Гея,интересно е и това,че древните гърци,не са изобразявали Темеида/Урания с превръзка на очите и меч и кантари в ръцете,това става по-късно вече при аналогичната римска богиня Юстиция,която е рисувана с превръзка и меч в ръката,или с фасции)брадва обвита с дървени пръчки)Така или иначе в наши дни се е приело гръцкото име и римските символи за безпристрастност все пак говорим за римско право,а не за гръцко.Колкото вече до самият часовник като марка,има множество немски фирми с това име и две,но свързани швейцарски. Мисля,че все пак нещата тръгват от Германия,където в Берлин,някой си Гьосшлер регистрира фирма с това име,в периода 1890-1895г. Точно в тази 1895г. дори в един и същи ден,се регистрира марката Урания във Фрайбург Германия и в Ле Хойте Швейцария,малко по-късно пак през тази година и в Биел Швейцария,а също и в Австрия.Имам теория кое как и защо се е случвало,но да не прекалявам,само ще кажа ,че тези механизми са с произход Швейцария,на по-луксозният сребърен вариант,отвътре на задният капак има маркировка на глухар,която е за сребро в швейцарските джобни часовници,първоначално се е използвала около 1815г.но само в кантона Нюшател а след 1985г.до към края на първата световна война и в други райони на производство. Другата емблема е корона и полумесец ,която характеризира Германската империя,като под това се разбира швейцарски часовник произведен за износ в Германия.Предполагам,че по някакви съображения Булгарие са правени в Биел и са изнасяни в Германия и от там Маник Керестеджиян ги е получавал в БГ.Това е горе-долу за по-старата и по-нова история около саата. Оттам нататък ,падна много труд и занимавка,но и голямо удовлетворение накрая. За механизма какво и как стана ,няма да говоря,имаше тема която показва всичко ,моля погледнете я

viewtopic.php?f=57&t=3270" onclick="window.open(this.href);return false;

докато,по другите части,можете да видите подробни снимки тук

viewtopic.php?f=58&t=1701&p=34363#p34363" onclick="window.open(this.href);return false;

Пак са омешани снимките,от различните времена на снимане,ама се разбира.

многократни етапи от рутинна работа,много изцапани ръце,

Изображение

много нерви от търсене и чупене на стрелки,капака не щеше да се затваря,за туй му играх един чук и миряса,

Изображение


ринга за стъклото отиде при часовникарката ми да му сложи едно кристално и чак след 14 дена,ми го прати с ринга и обяснението ,че не може да го сложи,уж размера е таман ,а ма не влизал и я било страх да го шлайфа,защото мн.лесно се чупели,пък аз нали съм майстор по навлизнията, :D след 20-тина мин.го сложих,Щом едното е опасно избрах противното,с един шабер,минах по леглото на ринга,оказа се ,че има микродеформации,после го сложих отгоре и с единият пръст отгоре и единият отдолу започнах да го въртя,докато в един момент не се чу"Щрак" отбелязах мястото едновременно на рамката и на стъклото и последва намазване с епоксидна смола,залепяне и една кутия 2кг с донори отгоре за цяла нощ.

Изображение

Изображение

Изображение

Тва е.Другото е за сплавта на рамката,много мека и пластична,прилича на една която в САЩ и викат силвъроид,но не е ,не е и алпака,при шлайфане, е бяла и се полира чудесно,макар и на много етапи,че беше цялата на г.з,явно вътре има повече мед(месинг?)защото след време и окисляване пожълтява.Сложих и една халка,че нямаше,тя пък случайно мяза като на този на Айрънхорс. Ецнах малко и мостовете на механизма за да ги почистя и туй то.



Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ако не същият,сигурно в подобен вид са висяли и във витрините на магазините на М.Керестеджиян.Прибран в една кутийка,става част от семейната история на рода,да знаят правнуците кви глупости е вършил прадядо им на млади години.Това е и подтекста на последните аранжирани фотоси " Мелницата на времето работи,то изтича,остават само делата"

П.П. Мислех да пиша повечето неща в моята страница,че поста излезе бая дълъг и за мене,но страницата на Сейкоша утре може да я няма,а тука си остава все пак в архивите на форума.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Отговори

Върни се в “Конкурс "Часовник на месеца"- 2014г.”