Коментари към предложенията за м. Юли

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: м. Юли

Мнение от Seikosha » 11 юли 2014 03:29

Айдааааа,още една атомна подводница :mrgreen: Нищо ,че е летящ,изникна от нищото и съвсем ми уби апетита n_sad За малко да взема да послушам тати,който навремето ми казваше: "Сине като си в компанията на негри,не се хвали с оная си работа" lol2
Понеже моят приятел Капканчук,го бива да върти повече чук :D отколкото да прави презентрации,ще ударя едно рамо на тоя красавец.Първо за механизма,може би най-добрият руски механизъм(нямам наблюдение в/у модификациите му) не изхождам само от наблюденията в/у Панайот ,който продължава да троши рекорди и да прави за смях разни COSC -овци,а и от други места. Не знам какво са пипанали братята по тоя Валжу,но явно поне не са го развалили,а напроотив.
Откъм дизайн - масивен,без да е извънгабаритен, с безел ала Ролекс (или както се спори - Цитизен) който "поема" неизбежните "косъмчета" Чудесен,многоцветен циферблат,това свтлозелено,като електрик,направо хипнотизирва,. Всъщност ,това е чист цвят Веронезе,наречен на първият учител на Микеланджело Буанароти,Паоло Веронезе,който смесил за първи път, кобалтово синьо,оксидно зелено и титанвайс. Подобен цвят се получава и при смесване на цьоленблау и титанвайс или цинквайс.
Този цвят ,както и магентата са естествени електрици. От друга страна едната червена цинобърова субсекунда и другата синя кобалтова,а като прибавим и централната кобалтвиолетова стрелка,нещата заспиват. Не си мислете,че когато един дизайнер създава продукт,мисли само за пропорции и ,че цветовете са случайни nono тази комбинация от веронезе ,синьо,червено и виолет,е мислена и е супер. Притворете очи и така погледнете циферблата,ще видите как всичко се слива в една хармония,а представете си когато и стрелките се движат n_thumbsup Това което сте гледали по филми,или някои и на живо,как художник протяга ръка и притваря очи,не е някаква поза или маниер,а елиминиране на второстепенните елементи за да се усети цялото,неговата хармония. ЯСНО!!! :D
Като цяло чудесен балансиран часовник и не защото съм пристрастен :)
Капкане,има да черпиш ,ако избиеш рибата :yahoo Бих го направил и за друг,ам те хората не са мълчаливи като тебе,а и не всички знаят ,какво има под крилата на този МИГ29 :wink:
Тук искам да кажа и още нещо,ако някой коментира някой участник в турнира и има това желание,или да е добронамерен,или да си мълчи. Първият който се опита да злепостави някой от участниците,ще му изпия кръвчицата,нали знаете ,че съм вампир :D

П.П. Очаквам Пламбата да се включи с някой самолетоносач клас Нимиц и наш Сандьо с Кайзер Вилхем,Върбан наш с някоя електроцентрала,а Павлин ,ако е купил Лондонският Биг Бен,или поне някой тракторен Бейби Бен,Поредната стрелба от биташки СВГ от Роската ,а Омега ку ку да не мързелува,че хубо че е този конкурс ,та да хване отвертките и пинцетите и този път да ремонтира ,някой турбийон,таман да набере опит ,че то ...там ...с Мировият ..като ..тва..нещо(да чукна на дърво) :fool: Новата Зенитна установка от Фена, а ако се появи нещо гръцко на хоризонта ,ще се изненадам приятно,ама надали,все още нямаме награден фонд lol2 аз съм накрая,че не мога да намеря джам на мойто тенеке. :b
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: м. Юли

Мнение от plamenhar » 11 юли 2014 12:50

Самолетоносач не намерих,нито ще Ви шашна с някоя реставрация.
Имам някои работи,но нищо интересно.Ориенти-пфу...
Затова пък ми попаднаха два чисто нови часовника на по 40-50- години.
"NOS new old stock" дето се казва.
Излезли са от едно котило-Creation.
За първия Actua не намерих много-един военен и няколко хронографа.
С две каси-външна позлатена 20микрона и вътрешна-стоманена.
Натискаш стъклото и втората каса излиза.Навиваш и сверяваш.
Невероятно красиви.
Ето някои снимки-мои и за да не ги отварям излишно от обявата на продавача с негово разрешение:

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Втория-Creation.
Изключителен циферблат и финиш.
Както съм споменавал имам слабост към тази марка.

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Моля Павлин да ги раздели при гласуването,въпреки,че ми се искаше да са комплект.

Благодаря за вниманието.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: м. Юли

Мнение от Pavlin » 11 юли 2014 13:08

Страхотни са!
Ще ги пуснем отделно, иначе няма да е честно, спрямо участие на самостоятелен часовник.

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: м. Юли

Мнение от plamenhar » 11 юли 2014 14:09

n_thumbsup

Ice eyes
Напреднал
Reactions:
Мнения: 102
Регистриран: 19 дек 2013 21:40

Re: м. Юли

Мнение от Ice eyes » 11 юли 2014 17:07

Поздравления за Актуа-та,допадна ми много

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: м. Юли

Мнение от Seikosha » 12 юли 2014 03:49

Уауууу :o това вече е много як удар с голям чук по крехката ми кратуна. Този път бодежа в сърдечната област беше много як,абе,ще ме докарате до инфаркт с тези ваши красоти бе :)
И двата са чудесни,таквози нещо да намериш на 50 и кусур години и то с етикетчетата си е направо,като шестица от тотото,дори се чудя ,как аджеба са се запазили тези НОСове и уши. Ми такова нещо се купува да се носи,що не се е носило? тва не е някой награден саат дето може да си седи с години в кутийката в някой чекмедже,голяма загадка за мен лично. Иначе наистина са от едно котило,но мисля дека тука яйцето да е първо,т.е. Актуа Женеве е регистрирана като марка още през 1947г. а Креашън е с най стара регистрация от 1948г. а конкретният модел Креашън Луксоматик е чак през 1951г. Самата Актуа обаче е още по-стара и е от 1918г. още и има регистрация дори и в САЩ където явно е изнасяла,чрез тази фирма. Интересно,че ползват машини на чудесната за мене Фелса ,която пак ,по един или друг начин е свързана със САЩ ,поне там е патентована и тъй като калибър ауто 1560 е от 1955г. значи и часовниците са най малко от тогава,но съдейки по дизайна,са по-скоро от началото на 60-те год. И двата са с перфектен вид и ретро дизайн,заради това качество на финиша и дизайна,швейцарците са легенда,макар и вече да са точно това :mrgreen: дори и най евтините им тенекета са пипнати откъм финиш,особено циферблатите. Интересно ,но нищо учудващо е ,че имам Креашън,точно същият модел Луксоматик и е точно с такава двойна каса като Актуата ,само дето нямам външната каса :lol: и той е с 25 камъка,докато този на Пламен е 21 ,а Фелса имат и дори с 30. Така,че е явна взаимозаменяемостта на двете марки в детайлите и тяхното родство. Как се е получила симбиозата и дали Креашун е рожба на Актуа,мога смо да гадая. Последната е регистрирана и има производство в Биел и Генф,докато Креашъна е в Нюшател и Биел,явно Биел е пресечната точка. Креашъна е по-известен и е малко над средният ценови клас,всичко което съм виждал,а и моят квадратен модел ,са с много качествени материали,позлатата е тлъста като при старите руснаци и моят е с 20 мик.розово злато което също не е мръднало,определено са с една класа над известните Арета, Дарвил(които също са брат и сестра) Атлантик,Олма ,Онса и т.н. популярни марки от този период.
Пожелавам успех на двамата претенденти n_thumbsup Ще бъдат страхотна конкуренция на всички други,може би ,че ще се конкурират и един друг,само не е много ...
Пламе,аз бях предвидил ,къде ще потеглят 10-те пенсионерски заплати :lol: ма ти викаше,че ще обикаляш няква Европа :D Още веднъж ,на слука. :)

П.П. Чакам следващият кандидат,за да го изкоментирам едно хубавичко :) Мисля ,че няма лошо ,така се появяват и някои интересни факти,да четат новобранците и да почват и те да се дървят тъдява :D
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: м. Юли

Мнение от plamenhar » 12 юли 2014 06:32

Чудесна презентация на моите часовници направи колегата seikosha.
Пък и научих много нови неща.
Благодаря ти. :muslim:

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: м. Юли

Мнение от Seikosha » 12 юли 2014 15:25

За нищо Пламе. Тия дни някъде писах една моя мисъл,ма пак забравих къде :)
"Хубавото си е хубаво и да му кажеш ,че е грозно,то пак си остава хубаво,субективното мнение не променя действителността" :)
Наистина такива попадения са си късмет, други като Миро си "подготвят" късмета,при други,както и при мене,ако имам късмет,попадам на хубава кайма и стават хубави кюфтета,от пръ..я боя не можеш да направиш :D Жалко е,че при настоящите условия на конкурса,трябва да остане само един n_sad Наистина и даването на вот не е лека работа,лично аз го правя съвсем отговорно.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
trk2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 284
Регистриран: 29 яну 2013 09:18

Re: м. Юли

Мнение от trk2 » 12 юли 2014 16:25

Един колега от съседния форум, чул че приемам подаръци и реши да ме изненада.
И наистина успя да ме изненадата, когато отворих кашона открих Морской хронометр номер 022 :yahoo
Това е моята кандидатура за м. юли 14

Изображение

Часовника изглежда доста вехт в сравнения с другия ми хронометър. Минутната стрелка има различна форма.

Спиралата е синя за разлика от другия ми хронометър

Изображение

Капачето за дупката на ключа е на пружина и след освобождаване се самозатваря.

Изображение

На вътрешната кутия пише „СДЕЛАНО В СССР“ вместо „МОРСКОЙ ХРОНОМЕТР ГОСТ 8916-70“ на другия.

Изображение

Този път обещавам да не гласувам за себе си защото вече има по-добри кандидати от моя часовник.
Часовника се нуждае от сериозен ремонт, но засега няма да го бутам. Мисля, че имам някакъв необясним късмет с тия морски хронометри, може би за сметка на любовта :)

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: м. Юли

Мнение от Pavlin » 12 юли 2014 16:54

Стига бе!
Поне напиши че си го купил!
Истински поздравления... за колегата, който ти го е подарил! :)

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1260
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: м. Юли

Мнение от nevenbekriev » 12 юли 2014 17:30

trk2 написа:Мисля, че имам някакъв необясним късмет с тия морски хронометри, може би за сметка на любовта :)
icon_crazy n_thumbsup
Остава да ти пожелаем по-голям късмет в любовта, че и за другите да останат хронометри :mrgreen:

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: м. Юли

Мнение от Seikosha » 12 юли 2014 18:18

Предполагам ,че чудесният приятелски подарък n_thumbsup е съвсем пресен,а не от миналият или следващият месец,за да се спазят правилата формално де. Този няма да коментирам nono достатъчно се изприказва за него в една друга тема :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: м. Юли

Мнение от kapkan » 12 юли 2014 18:38

Кой каза,че летен месец ще е слаб :lol: icon_clap

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: м. Юли

Мнение от varban » 12 юли 2014 19:12

Да взема и аз да изкарам един хронометър ли :)
Неофициален, разбира се, ама за сметка на това - в половин допуск. И той ще трябва да е механичен - кварце в половин допуск по COSC не мога да вкарам. Славицата засега се държи добре, и е в половин допуск на COSC за механика :banana
Звездата показа примерно минута на ден, ама чумата спира от време на време, така че не е за конкурс.

Кварцетата... там работата е сложна. Ракетата пропусна пред очите ми два пъти секунди, за Зарята - още не съм я засекъл. Ама ако мърда много, няма да се оправя до края на месеца.

Така че ако се включа, ще бъде с Ракетата - ако я разглобя и оправя. Със Славата - не. Тя още не е в окончателен вид, и няма да спирам цикъл на изпитания заради конкурс :)

> за да се спазят правилата формално де.

Аз обаче въвеждам едно правило - конкурсния часовник трябва да е часовник. Да работи точно, иначе да си стои в чекмеджето :) Разбира се, това се отнася само за моите часовници.

Потребителски аватар
trk2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 284
Регистриран: 29 яну 2013 09:18

Re: м. Юли

Мнение от trk2 » 12 юли 2014 19:57

Seikosha написа:Предполагам ,че чудесният приятелски подарък n_thumbsup е съвсем пресен,а не от миналият или следващият месец,за да се спазят правилата формално де. Този няма да коментирам nono достатъчно се изприказва за него в една друга тема :)
"пресен" е, виж вече го коментирах по- горе viewtopic.php?f=83&t=3314#p33354" onclick="window.open(this.href);return false; В коя тема е коментиран?

Отговори

Върни се в “Конкурс "Часовник на месеца"- 2014г.”