м. Август

Часовник на месеца - Август 2014г.

Анкетата свършва на 08 сеп 2014 21:00

Orient Hamazawa - omegaqq
2
8%
Восток "Нахимовец" 2409 - varban
1
4%
Tourbillon Perpetual - trk2
4
17%
Златоустовски - beria
3
13%
Кюфте 1 - beria
0
Няма гласували
Кюфте 2 - beria
0
Няма гласували
Восток прецизен - penchod
4
17%
Щурмански - atanweb
7
29%
Atlantic Seashark Chrono - Vesire
1
4%
Полет - Seikosha
2
8%
 
Общо гласове: 24

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: м. Август

Мнение от varban » 31 авг 2014 12:14

Добра работа, Сейкоша-сан! Този корпус е добра къщичка за високия механизъм. Класическия "тава с две дръжки" с такава машина е тромав, а този е направо елегантен, като боксьор от тежка категория :-)
И наистина е живнал :-)

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: м. Август

Мнение от varban » 31 авг 2014 12:31

Не се ядосвай за машината, Везире! Кво и е на 251.272? Пълна с камъни, многомоторна, и затова с простички предавки. Много хубав кварцов хронограф, доста по-практичен от механичен такъв :-)

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: м. Август

Мнение от Seikosha » 31 авг 2014 19:28

varban написа:Добра работа, Сейкоша-сан! Този корпус е добра къщичка за високия механизъм. Класическия "тава с две дръжки" с такава машина е тромав, а този е направо елегантен, като боксьор от тежка категория :-)
И наистина е живнал :-)
Връбчо,касата си е оригиналната и всичко като цяло е така,единственото което промених,защото не ми харесваше как става е,че горната част на касата е като на Зарята която показва Росен в неговата тема,т.е. като надраскан радиално,загрубяваше и затова го матирах и мисля ,че стана по-фин.Това е единственото "бягство" от оригинала. Това не беше "проект" за конкурса,защото когато го започнах,още нямаше и конкурс :) Просто един работен момент,но го бях замислил да го показвам като поредица от снимки ,на цялостният процес по сейкоширане,мисля дека към 6-7 етапа се събираха,но сега съкратих някои снимки,а и някои не можах да намеря,това беше целта,но сега,във всеки случай трябва да допълня,че и амплитудата му е прилична :) и работи доста точно,колкото съм го наблюдавал.

Да кажа и две думи на Сашо, корпусът е бял,доколкото е бял Нойзилбера,винаги има една по-топла нишка от стоманата,но това зависи от светлината която пада в/у него,иначе си е бял. Казваш ,че не се вижда от клипа,но можеш във всеки един момент да натиснеш пауза,ако искаш да разгледаш,нещо по-подробно. Колкото до циферблата,както съм казвал и друг път ,към всеки циферблат подхождам различно,има такива които търпят съвсем малка интервенция ,а други повече, зависи от покритието и начина на изписване на текстовете и маркерите ,в случая ,този имаше покритие сходно с емайлак и за това използвах една холандска паста за заличаване на следи по боята на автомобилите,но се иска опит и бързина,защото е активна,после имаше малко джиджи-биджи и 2-3 слоя много тънък лак и пречупването на светлината си каза думата,все пак от близо и под определен ъгъл се виждат малки следи, дори около датника ,малко се забавих с пастата и остана малък белег. Това е положението,вървим с мравешки крачки напред,но все пак е прогресия,а касата отнема около 10-12ч. ако е нон стоп.

А блондинката горе,много ми хареса n_thumbsup колкото до часовника,както каза и Върбан наш по-горе,няма нищо срамно,кварца ,ако мога така да се изразя,е едно минало бъдеще,или ако щеш едно бъдеще настояще. Колкото до марката ,има истина във Википедия,но тя е само една част, ,едно е марка производител,а друго е търговска марка. :wink:
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: м. Август

Мнение от plamenhar » 31 авг 2014 20:08

Seikosha написа: Връбчо,касата си е оригиналната и всичко като цяло е така,единственото което промених,защото не ми харесваше как става е,че горната част на касата е като на Зарята която показва Росен в неговата тема,т.е. като надраскан радиално,загрубяваше и затова го матирах и мисля ,че стана по-фин.Това е единственото "бягство" от оригинала.

А блондинката горе,много ми хареса :wink:
Голяма играчка си си играл Мишо. :muslim:

Ако искаше да го направиш лицето като оригинала правиш един дорник с болт по средата.
Нанизваш на него касата и болта в бормашината.Тя на станок.Или блондинката ти го държи. :D
Обороти-бавни.
На дремела накрайник с грубо пухче за матиране и караш радиално.
С високи обороти на дремела.
Като не е стомана става по добре защото нойзилбера е по мек.
Бях показал един Orient.
После изпираш с топла вода и сапун и става идеално.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: м. Август

Мнение от Seikosha » 31 авг 2014 20:48

Абе ,ние с тебе сме си таковали таковата :) много са малко нещата които не мога да направя ,ако се заям,едното е ,да се върна там от където съм излязъл :mrgreen: а иначе ,ако погледнеш клипчето,ще видиш ,че бях започнал,но както и написах,не ми харесва тоя фасон,ако ще и нов да е,пък трябва да има и малък забег,щом е произведено в Х'орлогерие на таванес :)

Иначе играчката си е играчка Пламе и там е кефа,правя всичко с табиет,ако не беше тя,щях да заприличам на Връбчо,ако са му отнели възможността да си мери амплитудата :) то моята га бях млад стигаше редовно 120 градуса,ам сега сегиз -тогиз ,помръдва :lol:
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: м. Август

Мнение от sheretudis » 08 сеп 2014 08:42

omegaqq написа:Гледам, че тоя месец няма много мераклии за конкурса па реших да се престраша. Викам си, така или иначе няма кандидати - може и със Слава будилник да участвам и пак ще спечеля lol2 .
Е нема да Ви занимавам с гореспоменатия часовник. Избрал съм нещо мааалко по-екзотично - Orient с машина Hamazawa 5026A.
Часовникът е сравнително рядък, може би поради факта, че от Ориент бързо са разбрали що за гюбре е Hamazawa 5026A и бръже, бръже са се отказали да я ползват.
На пръвио фотос се види разхвърляната машина.

Изображение

Е нема такова животно. Евтина изработка от където и да я погледнеш. Всичко е щампа и няма кьорав мост изработен на фреза както си му е реда. На всичкото отгоре цялостната концепция на часовника е обърната с главата надолу. Регулатора на баланса е разположен от страната на цифера и самия балан не може да бъде свален от моста. Горния мост е само един и брах доста ядове докато наместя всички колелца. Часовика биде разхвърлян на съставните си части за по-млко от 10 минути ама само основната чат успях да събера за повече от час. Ето тук се вижда резултата от къртовския ми труд:

Изображение

Системата за сверяване и навиване най-вероятно е измислена от някой бая акълен японец след поемане на доволно голямо количество саке. Те така изглежда ремонтоара:

Изображение

А ваденето на последния (и съответно слагането му) няма нищо общо със същата операция при други часовници. За успешното осъществяване на тая дейност е необходимо леко да се разхлаби болта държащ пластината с която се крепи ремонтоара. Пластината от своя страна има пружина, която я избутва към задния капак на часовника и по тоя начин става освобождаването.
Тук съм посъбрал часовника:

Изображение

Ясно се вижда системата за самонавиване на часовника. Това е познатата и от други япончета "вилица". Да де ама нема да е тоя часовник ако и тя не е попромемена и то бая. А така изглежда маховика от обратната страна:

Изображение

Макар и кофти изработка, часовникът е доживял до наши дни, а това говори добре за него. Единствения недостатък е поизносената втулка на маховика, но факта, че часовика има и ръчно навиване до някъде компенсира тоя му недостатък.
Малко снимки на събрания вече часовник:

Изображение

Изображение

Изображение

И за капак един риторичен въпрос: "Има ли този часовник бърза корекция на датата?". Ко щете вервайте, отговорът е "Да!".
Абе лъве ти що бъркаш УРИКА С ОРИЕНТ бе готин Ориент никога не са монтирвали ХАМАЗАВА на часовниците си Не виждам твоята от кой модел е защото имат две разновидности едната от които може да ти докара пяна на устата защото баскията захлупва всичко наведнъж вкл и баланса и да ги наредиш се иска яки нерви Навремето бях събрал доста УРИКИ даже и сега мисля че имам но съм убеден че УРИКА монтирва ориентски машини а не обратно Иначе залагат на по изчанчен дизайн и някои модели имат приятна външност Най много са продавани на местния и тихоокеанския регион докато тук са почти неизвестни даже наш СТОРИТЕЛЪР ме питаше какво точно има в тях та съм ги насъбрал с шепите Ами няма нищо в тях но и в Прим няма нищо но си ги харесвам незнайно защо въпреки че нямат стойност

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: м. Август

Мнение от omegaqq » 08 сеп 2014 21:13

Честито на atanweb и неговия Щурмански!

Pavlin2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 345
Регистриран: 23 юли 2014 10:06

Re: м. Август

Мнение от Pavlin2 » 08 сеп 2014 21:27

Честито! Имаше и други интересни предложения, но историята и радостта на Сашо ме грабнаха и мен.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: м. Август

Мнение от atanweb » 09 сеп 2014 16:44

Благодаря на всички участващи в конкурса подкрепили "Щурманския" и останалите унтересни и заслужили участници. Титлата този път не е само моя и както описах в предтавянето на часовника той е тук благодарения на вас.
Аз лично гласувах за друго предложение и отново не вярвах, че ще успея този месец.
Активността в гласуването е по-малка, но това предполагам е в следствие и на слабата информираност извън темата. За тази цел ще се постарая да преработя основния хедър който ще подсеща нас и гостите във форума за интересния ежемесечен конкурс.
Пожелавам много нови и интересни попадения и очаквам още по-добри предложения през новия месец.
Благодаря!
Изображение

Отговори

Върни се в “Конкурс "Часовник на месеца"- 2014г.”