м. Август

Часовник на месеца - Август 2014г.

Анкетата свършва на 08 сеп 2014 21:00

Orient Hamazawa - omegaqq
2
8%
Восток "Нахимовец" 2409 - varban
1
4%
Tourbillon Perpetual - trk2
4
17%
Златоустовски - beria
3
13%
Кюфте 1 - beria
0
Няма гласували
Кюфте 2 - beria
0
Няма гласували
Восток прецизен - penchod
4
17%
Щурмански - atanweb
7
29%
Atlantic Seashark Chrono - Vesire
1
4%
Полет - Seikosha
2
8%
 
Общо гласове: 24

Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

Re: м. Август

Мнение от beria » 27 авг 2014 21:03

Страхотно! Дори и не първо издание, това е част от историята!
Изображение

Потребителски аватар
trk2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 284
Регистриран: 29 яну 2013 09:18

Re: м. Август

Мнение от trk2 » 27 авг 2014 21:03

Браво, страхотно представяне. Извинявам се за некомпетентния въпрос. Това кое издание на часовника е и по какво се отличава от оригинала?

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6217
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: м. Август

Мнение от atanweb » 27 авг 2014 21:08

Това е издание на циферблат и нищо повече предполагам неофициално, но отлично като качество.
Часовникът е стар и сглобен от Людмила или неин човек. Но ме грабна излъчването и не можах да устоя на предложението и. Дори и само циферблат а бях купил пак щях да търся стар часовник за да го събера в подобен вид, но стрелките на горепосочения много му отиват, аз такива надали бих могъл да намеря.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: м. Август

Мнение от rosen_er » 27 авг 2014 21:31

Честито и от мен.Също бях го загледал този хубавец,но ......:mrgreen: Такива стрелки има в някои от моделите на Победа на 2МЧЗ (имам два-три с подобни ).Но това е важно само за тези,които искат да се опитат да съберат подобен часовник.Ти не си от тях :lol: Сега се сещам,че такава не често срещана коронка може също да се намери от стара Победа на 1МЧЗ.

Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

Re: м. Август

Мнение от beria » 27 авг 2014 21:47

А аз да питам с какъв всъщност е летял Гагарин - с 15 или 17 камъков?
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6217
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: м. Август

Мнение от atanweb » 28 авг 2014 06:19

http://www.netgrafik.ch/russian_space_watches.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: м. Август

Мнение от varban » 28 авг 2014 06:32

Браво, Сашо!

Айде малко неточности и в твоя постинг. Стартиращата семёрка на твойта снимка не носи Восток, а Союз-ТМ или по-късен. Снимките на старта на 8К72К, която е извела в орбита корабът Восток, се намират, ама те са драни от техническите кинокамери. Една от тях била заредена с цветна лента: http://yandex.ru/images/search?text=%D1 ... BE%D0%BA-1" onclick="window.open(this.href);return false;

Друго "Успява да се приземи едва след втория заход поради невярно изчисляване на кацането"
Не е изчисляване, а разчет. Изчисления не се правят, това е избор и спазване на пространствената траектория от момента на установяване на визуален контакт с летището, а именно - да опознаеш, че е това е летището, на което искаш да кацнеш, да се свържеш с ръководителя на полетите и да доложиш, че искаш кацане, като му докладваш остатъка от гориво, и да започнеш да изпълняваш приетата този ден схема на заход за кацане. Доста е дълго за обясняване, но около пистата се строи кръг. Който кръг всъщност е правоъгълник, с четири завоя на 90 градуса. Те така се казват - 1, 2, 3 и 4. След 4 завой самолета трябва да се окаже в створ с пистата, на която каца, на височина, дистанция и скорост, която е предварително известна. И започва да лети по траектория, която се нарича глисада. Тя завършва около знака за точно кацане (едни зебри в началото на пистата). И там няма сметки, разчита се на визуални образи. Ето на такива:

http://www.firstep.ru/library/History/A ... /VAKR1.PDF" onclick="window.open(this.href);return false; , страница 26.

По линка е АССЕН ДЖОРДАНОВ, ВАШИ КРЫЛЬЯ, ПЕРЕВОД С АНГЛИЙСКОГО, ВОЕНИЗДАТ, МОСКВА 1937.

Та за случая - Гагарин, летял след дълго прекъсване, е заходил не точно, и е получил команда (или сам е взел решение; може и така, и така) да отиде на втори кръг. Действително, на МиГ-15 и 17 летецът седи доста дълбоко в кабината и носът на самолета закрива обзора. Ниските летци страдат повече от това :)

Да, и Восток не е имал емблема, нито пък някой е казвал, че това е мисия :)

Даже СССР на шлема се е появило спонтанно. Сутринта на 12 април Гагарин е сложил на главата си чисто бял шлем. Ама някой решил да напише СССР, та да не го сбъркат с нов шпионин :) И намерили червена боя и четчица, и някой с много твърда ръка написал тия букви направо на шлема. Жалко, че няма снимки :(

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6217
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: м. Август

Мнение от atanweb » 28 авг 2014 17:58

Да хубаво е когато се изчистат неточностите. Благодаря Върбане, предполагам ако на теб ти се бе удала възможността да опишеш това приключение щеше да го направиш в стил Жул Верн с невероятни подробности и художествен похват. Винаги се радвам да чета постовете ти.
Изображение

Pavlin2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 345
Регистриран: 23 юли 2014 10:06

Re: м. Август

Мнение от Pavlin2 » 28 авг 2014 18:17

Радвам се че отново има достойни участия! А мислех че през отпускарския месец няма да има какво да се гледа :)

Потребителски аватар
Vesire
Напреднал
Reactions:
Мнения: 253
Регистриран: 13 мар 2013 13:35

Re: м. Август

Мнение от Vesire » 29 авг 2014 16:17

В последния ден преди почивката, се включвам и аз с един 300м дайвър
Atlantic Seashark Chrono
Изображение

Изображение

Изображение

:banana
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6217
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: м. Август

Мнение от atanweb » 29 авг 2014 20:32

Много бих се радвал ако разкажеш нещо за новия си часовник. Предай емоцията си, спечели ни!
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: м. Август

Мнение от Seikosha » 30 авг 2014 00:08

Мдааа ,ако покажеш и механизма и задният капак,със сигурност ще се изпълним с емоции,някои хора това ги интересува повече от интерфейса. Завърти го малко този Атлантик,като блондинка на пилон.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: м. Август

Мнение от Seikosha » 31 авг 2014 02:18

Да спазим традицията и да подпомогнем морално този така чудесен конкурс,където всеки месец,показваме нещо ново което ни е споходило и зарадвало,да изживеем емоцията и радостта от това,че всички я съпреживяват заедно с нас.
През този тъй тежък за каквато и да е работа месец,в който едничката ми мисъл беше да вляза във все по-интимни отношения с вентилатора и въпреки вроденият ми мързел,все пак,успях да пипна туй-онуй,колкото да се отчета,защото при нас пенсионерите ,годишен отпуск - непречьом. Избрах да ви покажа един от тях,който както знаете,поне някои от вас е продукт на основното мото на хобито ми "Живот и след смъртта" Обичам да връщам към живот часовници,изстрадали от лошо отношение,от човешко високомерие и глупост,раждащи безпаметност. Все още ми се налага да ползвам и чужда помощ,като на моята златорука часовникарка,но и все повече,ще се стремя към автономност,за да е удоволствието по- пълно. В случая няма кой знае каква история,но все пак има и интересни моменти. Часовникът е Полет автомат 30камъка и си седеше кротко не знам точно от кога в една кутия с надпис "морга"където на почит са донорите. Още миналият декември го забелязах случайно сред други нащърбени Полети от моделите "буренца"събирани незнайно от къде и кога, не ги долюбвам тях много-много,но след като ми се наби в очите това 30jevels,а нямах такъв до момента,взех ,че го преместих в кутията с надпис"Переспективни" Хайванчето беше зле,наръбена каса и стъкло,липса на стрелки,повреден цифер,счупен баланс и липса на ремонтоар и коронка,а както се оказа и по-късно и календарната част също повредена.Въпреки всичко започнах от там дето мога,по външната част,после с целият си наивитет се опитах да му слагам баланс от 23 камъков автомат и чак после разбрах,че дори и от 29 камъковият не става. Няма да ви разправям перипетиите с намирането на стрелки, това ,че го пратих на майсторката и тя ми го върна,защото нямала такива части,как намерих донор едва този месец,който се спотайвал не знам от колко години в съседният апартамент на етажа,но и как часовото колело беше различно,как все пак успях да сменя баланса,но тогава разбрах,че не превърта датата и пак отиде при часовникарката ми,със заръка и да го смаже, като цяло сагата е почти на 6 месеца,но все таки всичко вече е ОК дори му сложих и една верижка,която ми се стори подходяща.Не е нещо особено,или ценно,но все пак се радвам,че го върнах към живот,мисля ,че още дълги години ще радва някой и след мен дори.Наистина прекрасно чувство,може би хирурзите се чувстват така след сполучлива операция.Още един "Мъде ин Сейкоша" :wink:
Понеже снимките бяха много,избрах само някои от тях и ви спретнах един клип,за да е по- подредено,ще се радвам,ако го изгледате (на цял екран е супер) към 3мин. е и няма да ви затормози.Пуснете си и тонколоните,защото съм му сложил и една песен,която много обичам,казва се "Облака" и е от филма "Просто Джаксън" и я изпълнява главният герой на филма,актьорът Дмитрий Бьiковски,ако някой е гледал многосерийният филм (7сезона) Ментовские войньi там той е един от главните герои.Приятно гледане и нека хобито да е с вас. :)

Изображение



п.п. подзаглавието на последната предметна експозиция е: "И огънят и времето,не могат да изтрият"написаното"
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6217
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: м. Август

Мнение от atanweb » 31 авг 2014 09:02

Поздравления за пореден път Мишо.
Постарал си се и този път, клипчето е много добро.
Гледах с интерес и предвиждах всеки един ход напред. Много се зарадвах като видях, че си се постарал да запазиш оригиналните ръбове, а това си е доста трудно щото обикновенно се заглаждат от работата върху касата. Огледално полирано остстрани и бръшнато отгоре, точно като оригинал. От клипчето обаче не видях добре цвета на касата след обработката. Цвета жълт ли е ? По цифера какво му прави та за заличиш следите? Лакирал си ги? Ако не е тайна би ли разказал дори с повече снимки ако си правил такива?
Добър финал за този часовник. А комплектоването с тази верижка е чудесно редуват се бласък и мат.
Поздравления и се радвам, че и този месец имаме много добри часовници и истории.
Изображение

Потребителски аватар
Vesire
Напреднал
Reactions:
Мнения: 253
Регистриран: 13 мар 2013 13:35

Re: м. Август

Мнение от Vesire » 31 авг 2014 12:04

Seikosha написа:Мдааа ,ако покажеш и механизма и задният капак,със сигурност ще се изпълним с емоции,някои хора това ги интересува повече от интерфейса. Завърти го малко този Атлантик,като блондинка на пилон.
Изображение

Със сигурност щях да ви заинтригувам ако хроното беше автомат, но за съжаление е обикновена кварцова ЕТ-ка 251.272
Изображение

Компанията Атлантик е основана в Бетлах, близо до град Гренчен в Швейцария през далечната 1888 година. Нейн основател е Едуард Кумер роден 26 март 1845г. Едуард Кумер е един от основателите на швейцарската часовникарска индустрия.Той не само е един от пионерите в часовникарския занаят, но и постоянно предлага иновации, които са запазили своята значимост и до днес. Атлантик са от първите компании, представили водоустойчив ръчен часовник през 20-те години на миналия век. Те произвеждат и един от първите ръчни часовници с автоматично навиване през 30-те. Уникалното изобретение през 50-те – бързата смяна на датата в автоматичните часовници, днес е все същата, както Едуард Кумер я е изобретил. При своето основаване фабриката носи името „ЕКБ“ (Едуард Кумар Бетлах), а по по-късно преименувана на Атлантик.

Въпреки,че Атлантик са най-известни с Worldmaster-а, който аз също обожавам, спрях се на дайвърската версия - Seashark Chronograph.
Изображение

Часовникът е с 300м водоустойчивост, всички коронки са на винт, капака също. Доста тежък и масивен, с неповторим профил на веригата. Стъклото е сапфир кристал с едностранен антирефлекс.
Изображение

Циферблатът е на вълнички, стрелките и точката на базела са със супер луминова, светят по-силно от часовите индекси. Има тахиметрична скала от вътрешната страна.

Изображение

Изображение

Секундна стрелка на 6ч и дата на 6ч.
Касата е 43мм, базела е с 60 клика, доста приятен на вид.
Няма бърза смяна на дата, но нали е кварц, разчитам да не спира (скоро).

Изображение

Изображение

Веригата е стомана с плътни звена бръшнати, като "заострените" елементи са полирани. Приятно усещане и тежест. Двойно закопчаване, за съжаление липса на push бутони.
Също така поради начина си на захващане, предполага че не може да се смени :(

Изображение

Задния капак е с логото в центъра, можеше да се постараят малко с някоя релефна картинка.

Изображение

Луминисценцията е четима, но очаквах да свети малко повече.
Изображение
Изображение
Изображение

Отговори

Върни се в “Конкурс "Часовник на месеца"- 2014г.”