Бели стрелки за Молния 3602

Отговори
ГеоргиВП
Reactions:
Мнения: 1
Регистриран: 22 юли 2021 15:24

Бели стрелки за Молния 3602

Мнение от ГеоргиВП » 22 юли 2021 15:42

Привет на всички.
Не знам дали тук е мястото за моята болна тема :)
Накратко - успях след 2 месеца "пощенски" мъки до получа от Украина нов т.нар. марияж-хомаж (тоест преправен на ръчен и с хомидж-дизайн) Молния 3602. Тоест бивш джобен, настоящ ръчен, китайска нова каса, пилотски циферблат.
Тъй като циферблата не ми хареса особено, го смених с друг - точно по образец "тип В". Прилагам снимка, но качеството и не показва дразнещата разлика в цветовете цифри/стрелки.
Но пък сега не мога да намеря стрелки с бял фосфор, на снимката са първоначалните в зеленикаво (какъвто беше и първия циферблат). Цяла мъка е да накарам в Украина някой да се занимава с такава дребна сделка, изглежда...
Дали някъде в България мога да купя стрелки с бял маркер или пък да ми пребоядисат зеленикави?

Предварително благодаря за всяко съдействие.
Поздрави,
Георги

Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Бели стрелки за Молния 3602

Мнение от atanweb » 22 юли 2021 19:21

Привет, поздравления за хубавият часовник.
Надали украинците имат специална школа за боядисване на стрелки, така, че силно вярвам във възможността да бъдат боядисани от някой часовникар или любител.
Ако подходите с търпение и внимание бихте могли да го направите сам. Нужно е да си купите... Поръчате подходящ цвят готов луминофор или пудра която да смесите с боя, лак или смола. Рецептите са различни.
Но и така часовникът е добър.
Изображение

Отговори

Върни се в “Консумативи и резервни части.”