Продавам часовник SEIKO 5

az_tn
Reactions:
Мнения: 45
Регистриран: 29 май 2013 14:05

Продавам часовник SEIKO 5

Мнение от az_tn » 15 сеп 2013 13:22

Продавам часовник SEIKO 5
-калибър 6309-7330
-Сериен номер 636302
-диаметър 35 мм без коронката
-оригинална верижка
-има леки драскотини на задния капак
-точност +6 сек/24 часа
Цена 100 лв.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 838
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Продавам часовник SEIKO 5

Мнение от Lyubo_sr » 15 сеп 2013 20:13

az_tn написа: -Сериен номер 636302
Произведен март 1976 г. Успех.
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

az_tn
Reactions:
Мнения: 45
Регистриран: 29 май 2013 14:05

Re: Продавам часовник SEIKO 5

Мнение от az_tn » 15 сеп 2013 21:56

За годините си е перфектен.Минал е профилактика миналата година и после мой приятел го регулира и то без виброграф. Нося си го с голямо удоволствие.
Последна промяна 1 на az_tn, променена общо 1 пъти

az_tn
Reactions:
Мнения: 45
Регистриран: 29 май 2013 14:05

Re: Продавам часовник SEIKO 5

Мнение от az_tn » 29 сеп 2013 08:12

90 лв

az_tn
Reactions:
Мнения: 45
Регистриран: 29 май 2013 14:05

Re: Продавам часовник SEIKO 5

Мнение от az_tn » 24 окт 2013 06:39

Последна цена-80 лв.

az_tn
Reactions:
Мнения: 45
Регистриран: 29 май 2013 14:05

Re: Продавам часовник SEIKO 5

Мнение от az_tn » 10 ное 2013 08:51

да напомня за този хубав часовник

az_tn
Reactions:
Мнения: 45
Регистриран: 29 май 2013 14:05

Re: Продавам часовник SEIKO 5

Мнение от az_tn » 01 фев 2014 08:28

Часовника работи отлично.Срещу 80 лв. получавате истински часовник :)

Изображение

az_tn
Reactions:
Мнения: 45
Регистриран: 29 май 2013 14:05

Re: Продавам часовник SEIKO 5

Мнение от az_tn » 01 мар 2014 12:36

az_tn написа:да напомня за този хубав часовник
който кротко си стои в шкафа

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Продавам часовник SEIKO 5

Мнение от Pavlin » 01 мар 2014 12:40

Колега, многото повдигания на една обява не водят до продажба, а тъкмо обратното- отблъскват купувачите. По скоро помисли защо никой не иска да го купи!?

az_tn
Reactions:
Мнения: 45
Регистриран: 29 май 2013 14:05

Re: Продавам часовник SEIKO 5

Мнение от az_tn » 01 мар 2014 21:38

Pavlin написа:Колега, многото повдигания на една обява не водят до продажба, а тъкмо обратното- отблъскват купувачите. По скоро помисли защо никой не иска да го купи!?
Преди над 30 години един старец,който не е между живите казваше следното:
"За всеки влак си има пътници и за всяка стока си има купувач"
Той бе търговец погледнато от всякъде.
Не разбирам какво дразнят "up" -те.
Те са вид реклама на стоката и благодарение на тях тя може да бъде продадена.

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Продавам часовник SEIKO 5

Мнение от plamenhar » 01 мар 2014 21:54

Мога ли аз да му отговоря на "колегата".
За този влак има малко пътници,щото влаковете са много и с по евтини билети.
В този форум почти няма забраняващи правила.Аз съм на друго мнение,но не съм от решаващите.
За разлика от други подобни.Където има ограничения на ъ-пове и доста други изисквания.
Може да направите справка.
Вие сте тук да продадете нещо и не използвайте форума за реклама.
Тук са ни други интересите.

ivankrystev
Напреднал
Reactions:
Мнения: 137
Регистриран: 03 май 2013 18:43
Контакти:

Re: Продавам часовник SEIKO 5

Мнение от ivankrystev » 01 мар 2014 22:31

Нека и аз се обадя...

На някои потребители може да не им хареса, но това е истината.

az_tn, не съм колекционер (тук попаднах случайно и се задържах за малко), а си попаднал сред колекционери. Истината е, че повечето от тук, както ти казах са "колекционери" (предполагам си го осъзнал). Голяма част от повечето тук взимат развалено/счупено и си го оправят сами за да им излезе максимално евтино за колекцията. За да се изръсят въпросните (искани от тебе) пари, часовника трябва да е наистина много, много рядък екземпляр.

Шефа на форума (Павлин) ти подсказа, че цената ти е много висока и се замисли... Защо един "колекционер" да ти даде 80лв., като може да си го купи от битака за 5лв. в лошо състояние, да си поръча части за 5лв. - образно казано, да вложи малко умения с питане във форума и да стегне часовника до визията на твоя за общо 15лв.? В този ред на мисли UP-овете наистина са ти излишни. Обяви часовника в другите сайтове за продажба на часовници, но определено си коригирай цената. Ако часовника (предвид исканата от теб сума) ти е скъп, си го остави в шкафа на топло и му се радвай през време...

И отделно за да не съм голословен... Пак казвам, не съм колекционер, но... Защо да дам за твоя Сейко 80лв., като за още малко ще си купя нов Сейко с 2 години гаранция!?

Мога да развия отговора си още, но смятам, че това ще те ориентира и ще ти изясни нещата.

Поздрави.

Потребителски аватар
stonedead
Напреднал
Reactions:
Мнения: 132
Регистриран: 10 фев 2012 14:30

Re: Продавам часовник SEIKO 5

Мнение от stonedead » 04 мар 2014 00:57

Аз лично не колекционирам японски или съветски часовници, но съм купувал на близки до тази цена pin-lever швейцарци, само защото ме привличат като хоби. Не познавам колегата за да го защитавам, но повечето от нас дават 80 лева за какви ли не разходи в рамките на 2-3 дни и си плащаме като попове. Според мен е време старите механични часовници да се оценяват на повече от 3 бири. Познавам купувачи от аукционите които те правят луд за нещо което струва 10 лева но вечер чинно си плащат сметки в кръчмите за 5 водки като могат просто за по-евтино да си купят бутилка от магазина. Естествено там пазарлък няма, оплаквания също. Часовникът понякога има сантиментална стойност и остава за цял живот като артефакт. Цената вероятно е висока но много хора купуват евтино и после продават в ebay. Лично аз никога не съм се мъчил да правя от 5 часовника някакъв франкенщайн, единствено съм търсил баланс но за точно определен модел машина. Понякога евтиното излиза скъпо. Все пак това хоби не е като да събираме календарчета и кибритчета. Нивото е друго.

az_tn
Reactions:
Мнения: 45
Регистриран: 29 май 2013 14:05

Re: Продавам часовник SEIKO 5

Мнение от az_tn » 04 мар 2014 07:02

Благодаря на plamenhar, ivankrystev и stonedead за изказаните мнения.Не съм търговец и не си изкарвам хляба от търговия на часовници.В този форум попаднах случайно,но научих много неща.Например започнах да правя опити за настройка на механични часовници.Успях да докарам една Ракета до -2 сек/24часа.Доставя ми удоволствие да слушам как цъка механизма в един часовник.Относно Сейкото.Това е първият ми автоматичен часовник закупен на старо.Занесох го на часовникар,който му направи профилактика, а после един приятел си игра с него няколко месеца и постигна точност +6 сек/24 часа.Честно да си кажа ме е страх да го човъркам.Изпитвам респект към неговия механизъм.Реших да го пусна за продажба.Това е отлично работещ часовник на 38 години.Цената би претърпяла разумен коментар,ако се намери купувач.Успех и лек ден на всички.

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Продавам часовник SEIKO 5

Мнение от DHM » 04 мар 2014 21:33

Балансът е някъде по средата :b
Съгласен съм, че цената на един механичен часовник не е нормално да е равностойна на 3 бири или три водки, но живеем в държава където и цената на една жена е такава.....не коментирам нито какви са часовниците, нито какви са жените.....
Да се иска цена, надвишаваща всички оферти и доближаваща се до новото състояние също не е разумно!
С това и започнах! С баланса....
На колегата: Добре дошъл!!! Това, че сме колекционери не означава, че ринем парите с лопати и ги хвърляме през прозореца, както на една реклама, която всички сме гледали :)
Ние уважаваме както часовниците и хобито си, така и самите нас n_thumbsup
Поздрави!!!
.

Отговори

Върни се в “Стари обяви”