Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 11 мнения ]
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 24 Юли 2019 00:24 

Видно от заглавието си търся работещ или в краен случаи поне добре изглеждащ неработещ такъв часовник.
Ако е неработещ поне да си има всичко налично.

Последна промяна Узунов на 01 Авг 2019 20:24, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юли 2019 10:32 
Аватар

Здравейте,

Имам един такъв, лежи си в кутийката от година-две:

Изображение Изображение Изображение

Часовникът е нов, неносен. Когато го купувах, му поставихме батерийки и си работеше. Но трудно се снима, защото след натискане на бутон и светване, загасва след две-три секунди:

Изображение Изображение Изображение Изображение

Също така долният ляв бутон не прави нищо, няма реакция при натискането му.

Довечера мога да проверя какво му е състоянието и ще пиша отново.
Цената е 100 лв.

Поздрави, Миро.

Вечният календар е небходим, за да може един път на 4 години да поглеждаме как датата се сменя от 28-ми на 29-ти. Репетирът - за да може изобщо да не поглеждаме часовника. А турбийонът - за да го гледаме непрекъснато.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юли 2019 18:32 

Ако може да замерите и габаритите на самото часовниче ще ми е полезно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юли 2019 20:52 
Аватар

Здравейте и от мен :)

Не е Булетроник, но като сте на LED вълна мога да Ви предложа руски Електроника 1.
Работещ. Цена: 150 лв.

Изображение

Изображение

......
======

Продаден извън форума

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Юли 2019 20:42 
Специалист
Аватар

Да не отварям излишни теми и аз търся лЕД от по старите със соларния панел .
https://70swatchesgallery.wordpress.com ... ynchronar/
Дано някой има из кутийките , че не мога да спя спокойно докато не съм го пипнал.
Поздрави и весело лято
:b

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Юли 2019 21:56 

kokosv написа:
Здравейте и от мен :)

Не е Булетроник, но като сте на LED вълна мога да Ви предложа руски Електроника 1.
Работещ. Цена: 150 лв.

Изображение

Изображение

......
======

Продаден извън форума

Радвам се, че темата ми малко разбуди LED часовниците... Писах на колегата от горния пост, ще се взима неговия... Вашият (Електроника 1) също е много готин, но просто си търся "нашия" …

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Авг 2019 15:12 

Часовника е вече при мен...
При първото натискане на копчето на седем сегментните индикаторчета липсваше средната част!?
Натискам пак и вече се показва леко, на третото натискане всичко беше ок...

В офиса го разглобих на части, верижката и касата отидоха в ултразвуковата вана.
Платката е "затворена" от двете си страни с пластмаси които се държат от 3 болтчета. След като ги отвих вече можеше да човъркам и самата платка! Презапоих всичко доооста старателно а след това загледах и левия неработещ бутон. Оказа се наистина че заводски е само за украса! Платката от своя страна е предвидена/окабелена (има си писта) до липсващия бутон и реално липсва само една пластинка която да прави контакта с бутона. Добавих пластината и сега работи и лявото копче!

В резултат на интервенцията Булетроника има по-ярък образ без никакви премигвани и липси от показанията на екрана си!
(на една от снимките се вижда дефекта а на друга левия бутон реагиращ (добавената пластинка) и вече идеален образ)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Авг 2019 20:58 
Специалист
Аватар

Честито за новата играчка и поздравления за това което си свършил .
Само не разбрах каква е функцията на новия бутон , щом досега е работил без него , едно кратко ръководство за настройка ще напълно в духа на тоя форум , а и междинни снимки от ремонта.
Очакваме следващата находка .
Поздрави

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Авг 2019 23:14 

stepona555 написа:
Честито за новата играчка и поздравления за това което си свършил .
Само не разбрах каква е функцията на новия бутон , щом досега е работил без него , едно кратко ръководство за настройка ще напълно в духа на тоя форум , а и междинни снимки от ремонта.
Очакваме следващата находка .
Поздрави

"Новият" бутон изпълнява същото като десния горен (изпъкналия). Тоест с него се "запуска" машината за да се види колко е часа и тн. Интересното е, че когато е на ръката на мен ми е по-лесно да натисна именно него (новия).
Снимки от средата на "човъркането" нямам, защото малко се бях притеснил да не оплескам нещата, (реално отпоих и запоих наново индикаторната част а останалото презапоих и добавих една пластина) Като се замисля, не видях на интегралната схема никакви маркировки/означения!?

Формата на датата която показва също е малко шантав (поне за мен) първо е месеца а след това е деня.
Настройката е елементарна, в покои като се натисне еднократно "хлътналия" бутон на екрана излиза в ляво час (които се променя с изпъкналите копчета) а в дясно се индикира дали е АМ /PM в нашия случаи изписва само "P" и "A"
Следващо натискане на хлътналия бутон ни праща да настройваме минутите.
Следващото натискане на познатото копче ни праща да настройваме месеца, а с поредното натискане на същото "гласим" и деня...

Когато се сверява това чудо (натисне се хлътналия бутон) екрана остава светещ докато не се свери всичко (час минути месец ден ) а когато се свери и последното нещо (деня) и се натисне пак, екрана изгасва! Часовника вече е сверен/настроен/кордисан (или както се казва)

От тоя момент като се натисне някои от изпъкналите бутони, на екрана излиза часа, а ако се натисне веднага пак (преди да е изгаснал което става за секунда и малко) излиза датата.
Ако се натисне и задържи изпъкнал бутон, в първия момент се показва часа а секунда и малко след това екрана се превръща в секундарник (които остава докато държим копчето)

Маи това е...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Авг 2019 21:12 
Специалист
Аватар

:clap: :thumbup: като свърши ваканцията ще помолим началника да премести поста ти на нужното място за да го намират тези които търсят инфо.
Относно формата на датата и часа , какво точно те учудва , мисля че ти намекнах още преди да го намериш , че в него няма кой знае какво българско , да не кажа направо нищо.
Но това е част от историята , много известни марки са пускали модели с тяхното име обаче вътре по добре да не поглеждаш , то си им личи още от цената в продавалниците.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Авг 2019 22:07 

stepona555 написа:
:clap: :thumbup: като свърши ваканцията ще помолим началника да премести поста ти на нужното място за да го намират тези които търсят инфо.
Относно формата на датата и часа , какво точно те учудва , мисля че ти намекнах още преди да го намериш , че в него няма кой знае какво българско , да не кажа направо нищо.
Но това е част от историята , много известни марки са пускали модели с тяхното име обаче вътре по добре да не поглеждаш , то си им личи още от цената в продавалниците.

На снимките се вижда над батериите една пластина, тя освен да ги придържа прави и електрически контакт с капака. Ако този контакт е нарушен, часовника може да има странно поведение. То се изразява в това, че когато се натиснат копчетата може да не "пали" или ако стартира, екрана да премигва или по-скоро да не свети с номиналната си яркост. Някои може да се заблуди че самото копче не прави добър контакт (както аз реших в първия момент) а се оказа че именно проблема е пластината.

В момента този часовник толкова ми харесва :muslim: , че ме е страх да го нося (да не вземе да го одраскам някъде и тн)!!! До сега такова нещо не ми се е случвало (а имам по-скъпи (в пари) часовници с които нямам този "проблем" !

Маи стана време да се попрочисти темата, защото нейната цел беше завършена. Ако има някъде тема за тези часовници ще се опитам да я намеря и да пиша там.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 11 мнения ]