Цифер за Tissot Visodate (дата)

Отговори
Потребителски аватар
clockwiser
Специалист
Reactions:
Мнения: 515
Регистриран: 25 яну 2012 00:17

Цифер за Tissot Visodate (дата)

Мнение от clockwiser » 14 мар 2013 22:44

Днес имах късмет и отнесох много ретро Visodate. Автоматът цъка и изглежда отлично, корпусът е приличен, часова и минутна стрелка оригинални. Няма обаче стъкло, търкаляло се е в разни боклуци с години и цифера е яко мърляв. Рядък модел - само дата, цифри на 12 и 6 (повечето имат и на 9) и любимото ми лого на компанията.

Калибърът iизглежда е 28.5-R-621 - от първите, в началото на 50-те.

Маркерите и логото, които са метални са си там.

Някой няма ли циферблат за този старец?
Или идея откъде може да се намери?
Мисля, че след като маркерите са налични, би трябвало да може да се боядиса. Не смя аз.
Бих го дал на някой, който е наистина добър и се е доказал в реставрациите, срещу съответния хонорар, разбира се.
Дайте акъл какво да правя, че пощурях с този часовник.

Изображение

Изображение

Изображение

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Цифер за Tissot Visodate (дата)

Мнение от plamenhar » 14 мар 2013 23:00

Добри и доказани в реставрацията на циферблати мога да ти посоча,но няма да ти хареса цената.

Потребителски аватар
clockwiser
Специалист
Reactions:
Мнения: 515
Регистриран: 25 яну 2012 00:17

Re: Цифер за Tissot Visodate (дата)

Мнение от clockwiser » 15 мар 2013 09:40

Имаш предвид компанията, която реставрира Зенита в Англия? Нямам идея колко би могло да струва, дай нишан. Но предполагам, че ще е колкото нов часовник, т.е. за Visodate може и да не си струва. Все пак се надявам, че от някъде може да излезе циферблат, или този да се изчисти и боядиса като калник на автомобил, като се оставят маркерите да греят златно. Надписите visodate и automatic, които са печатни ги прежалвам. Мисля, че Вальо е постигал отлични резултати с циферблати с обемни маркери. Стига да се навие да ми уйдисва.

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Цифер за Tissot Visodate (дата)

Мнение от sheretudis » 16 мар 2013 17:13

този цифер е идеален за вапцване със черен мат-спрей После търкаш цифера по гащите и си готов с индикациите Лъсват като светулчици

Потребителски аватар
clockwiser
Специалист
Reactions:
Мнения: 515
Регистриран: 25 яну 2012 00:17

Re: Цифер за Tissot Visodate (дата)

Мнение от clockwiser » 16 мар 2013 17:37

Вече пиля на Вальо да го мине с аерографа. Но ако на някой му изпадне цифер, няма да го върна. Пък ако реставряцията стане по-добра (защото това лого на Tissot за мен е най-красиво, а с обемните маркери става още по-добро) ще го върна.

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Цифер за Tissot Visodate (дата)

Мнение от plamenhar » 16 мар 2013 17:58

Да,за тези от Англия,но мисля,че не си струва-цената ще е около 90паунда.
А може и по малко.Моя цифер е по сложен.

Отговори

Върни се в “Търся, Купувам ----- Wanted”