И аз търся части...

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6223
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: И аз търся части...

Мнение от atanweb » 02 ное 2021 21:48

Само внимавай да не го прегреш. Проверявай го често с пръст да не пари... може би до към 40гр. не е проблем. И забърсвай често стъклото със спирт за да махнеш омазняването от пръстите и спирта охлажда... Но и без спирт става.
Изображение

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 833
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: И аз търся части...

Мнение от Lyubo_sr » 03 ное 2021 08:13

:thumbup:
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6223
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: И аз търся части...

Мнение от atanweb » 16 яну 2022 19:07

Преди.

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение

Елементарен домашен метод.
Залепваме малко шкурка
Може да се почне с 600 ако драскотините по минералното стъкло са дълбоки. Ако има възможност по добре е да се почне с 1000. После 1200,1500,2000,2500,3000 .. както при акрилните стъкла. Мисля, че няма да се наложи полиране с паста, тъй като 3000 вече е доста кристално чисто.
Ако пропуснете някоя стъпка не е толквоа страшно. Просто ще ви отнеме няколко минутки повече време.
Внимание! Не прегрявайте стъклото. Ако ви пари на опакото на китката значи трябва да го сотавите да се охлади.
Правоъгълните стъкла са по лесни за полиране с дремел. Движението в двете равнини е по лесно без да наранявате рамката.

Изображение Изображение Изображение

Изображение

след около 1-2 часа. Като по голямата, част от времето минава в чакане да истива стъклото и зяпане на клипчета в тубата.

Изображение Изображение

Все още има подчупени ръбчета по контура, но са незабележими. Иначе може да бъде наранена стманената рамка и трябва да се скосяват много ръбовете. Вероятно с демонтаж на стъклото което е рисковано.
Поздрави!
Изображение

Отговори

Върни се в “Търся, Купувам ----- Wanted”