Купувам дървени столове

dimko1
Reactions:
Мнения: 21
Регистриран: 26 дек 2015 19:49

Re: Купувам дървени столове

Мнение от dimko1 » 24 яну 2016 14:53

dreadx написа:Малее -- 15 секунди гледам обявата и се опитвам да разделя 190 на 3, но все не ми се получава - Та вероятно за целта на ценообразуването продавачът е смятал столовете по 70 лв. единия, а табуретката за 50, щото е от по-малко части.. Но може и да е точно обратното - столовете по 50 лв, а масичката по 90.. :)
Но въпреки всичко аз предлагам да търсим безплатни - дето хората аха-да ги изгорят в печката. И кой-знае колко вече са унищожени по този нелеп начин, ама сигурно има още.

p.s. Друг модел са столовете - точно тези са, за които писах на Pavlin, че съм ги виждал в София, а като неговите не съм.
аз изгорих 10 такива столове и имам един подготвен за горене няма му седлото и той ще иде в печката.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Купувам дървени столове

Мнение от atanweb » 24 яну 2016 14:54

Значи нямаш един останал стол, а имаш краката на стола.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Купувам дървени столове

Мнение от Seikosha » 24 яну 2016 19:05

Самата плоскост на седалото на тези столове е от шперплат и влиза като в рамка. Доста тънък е и от времето, почва да се изтумбва навътре. Лично на мене ми е хлътвал задника в такъв стол. :lol:
По селата и малките градчета,по разни читалища, трябва да има със стотици още от тях,освен ,ако и те не са ги прекарали през печката :D
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Купувам дървени столове

Мнение от atanweb » 24 яну 2016 19:36

Моите на село ги изядоха дървеници някакви или мушици. Имаха много дупки и дървесината направо се разпрашават. Така става когато не се ползва дълго време.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Купувам дървени столове

Мнение от Seikosha » 24 яну 2016 20:19

Дървояди се казват и ако дървото не е импрегнирано отгоре ,или лакирано и не се поддържа, хапват го яко и направо го скапват,точно изгнива отвътре.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

dreadx
Специалист
Reactions:
Мнения: 794
Регистриран: 20 апр 2013 16:58
Местоположение: София-Лозенец

Re: Купувам дървени столове

Мнение от dreadx » 24 яну 2016 21:18

Сега ще ви напиша накратко какво бях прочел, покрай гардероба на едни хора, който беше нападнат от дървояд.
А вие ако знаете нещо повече, кажете - че не съм сигурен дали са успели да решат проблема:

Дървото дори малки пори да има, нищо че изглежда покрито с лак - гадта снася вътре, а на дървояда не му трябва особено много въздух и започва да си копае на воля. В тъмното се чува хрус-хрус. Различните методи за третиране с препарати не са винаги ефективни, защото гадината е вътре в дървото, а повечето препарати не проникват в дълбочина.

Малките купчинки прах, които се виждат от дървоядите под гардероба са вече от излязли навън дървояди, които са се превърнали в насекомо.

Дървоядът издържа продължително и на ниски температури, затова не са удачни опитите да се третира някой мебел, като се остави навън, на студено - например сега - както е -15 (и по-минус).

Но във връзка с горепосочения случай ми беше хрумнало, че може да се напече със сешоар до едно 80-90 oC в мястото, където се предполага, че живее дървоядът.

Вие знаете ли някакъв друг начин за третиране на мебели с дървояди?

А иначе е желателно да не се държат вкъщи дърва с корите - или веднага да се слагат в камината.
Най-често от там може да се пъкне някой дървояд.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Купувам дървени столове

Мнение от Seikosha » 24 яну 2016 22:31

Нета е пълен с информация по този въпрос. Дай сега да не откриваме топлата вода,всеки случай е различен и се подхожда към него по различен начин. Препарати бол,а и такива направени при домашни условия.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Купувам дървени столове

Мнение от Pavlin » 24 яну 2016 22:44

Нека да има и в нашият форум.

Аз съм чел че дървояда е много упорита гад и не мре лесно, така че с бабини илачи едва ли ще стане. Чувал че може да се умори ако третираният предмет се намаже с газ и се завърже в найлонов чувал. Но това за мебели...
Иначе имало модерни препарати, които вършели работа.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Купувам дървени столове

Мнение от varban » 24 яну 2016 23:04

Преди повече от десет години купих три комплекта корнизи за стаите. Нещо от типа на "олша" ако правилно съм запомнил. В три от детайлите имаше дървояди. Единият детайл го спасих, като свалих пръчката, намерих дупка и я залях с калокрил. Най-близък аналог - дентакрил зъботехнически. Само че калокрилът е жълт и доста близък по цвят до дървото. Та метилметакрилатът утрепа дъряояда (дървоядите).
А другият детайл - конзола - не можах да спася. Дървоядът я превърна в обвивка от лак, пълна с прах :( И един ден пръчката падна. Тогава утрепах дървояда ръкопашно. А конзолата я направих наново :(

Преди това пробвах препарати, ама те не можаха да го утрепят.

Затова когато локализирах третия дървояд в една топка, използвах лъчево оръжие - свалих топката и я сложих в микровълновата печка. Мисля, че една минута на пълна мощност му стигна. Ако се бях сетил по-рано, щях да спася и конзолата.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Купувам дървени столове

Мнение от Seikosha » 25 яну 2016 04:51

Това с микровълновата,няма как да не стане :mrgreen: И dreadx е прав за нагряването и то ги мори и за кората също е прав,от там тръгват гадюхите,но както писах и преди, от случай до случай има разлика,не можеш да напъхаш гардероба или паркета в стаята в микровълновата :lol:
Колкото случая - толкова и рецепти и като казах "приготвено при домашни условия" имах предвид нещо което не е от магазина и не е някаква фирмена смес или препарат. Навремето нашите бащи и майки, дядовци и баби, също са се борили с тази напаст. Газ,нафта,отработено моторно масло,нафталин,корисилин,бензин,безир, опушване и обгазяване, всичко е влизало в действие. Лошото е ,че гадюхата е много жизнена и трудно мре,в повечето случаи се трепе в стадия на насекомо и имаго. Има и превенция и вече когато е заразено и подходите и начините са рзлични и темата става ужасно обемиста. За това е хубаво да се конкретизира някой случай ,или проблем и по него да се умува. Аз лично съм се занимавал само един път в живота си с това и ще разкажа за него.
Тъй като кооперацията ни е стара,от 1960г. перилата по общото стълбище са правени от дърво,предполагам бук ,или дъб,фасониран,байцван в орехово и лакиран, въобще доста добро старо и качествено изпълнение. Не знам от кога и дали по-рано е имало проблеми, но преди около 6г. гризящият усилено дърво народ ,силно избуя и около 40 л.м перила се покриха с дърво -лайна Няма грешка,защото точно това е малките купчинки около дупчиците по дървото. Гада папка наред и напред и отзад ака и запушва тунелите под Ламанша :lol: Като му дойде времето след 3-4г. и стане кат прилеп и реши да се прави на изтребител, прави дупка, изаква се за последно и търчи да намери нови вкусотии наоколо. Та за нула време моят подопечен парапет стана на решето. Казвам "моя" ,щот от 2000г. ,че и досега,съм нещо като цар на блока,т.е. домоуправител :) Та тогава четох много за тия чревоци плюскащи дървената плът на моята собственост, дори се бях засилил да се обаждам на фирма,но в крайна сметка,алчността ми надделя :D писах си 200 лв. за труд от общата каса,хванах един чирак,купих от аптеката 5-6 спрея универсален Raid, два пакета с едни найлони по 12м дълги дето използват бояджиите,лак,тиксо и разни други и атакувах противника,както си бях намислил. Пръскане обилно отблизо със спрея във всяка една дупчица, с последващо завиване с найлона и максимално облепване с тиксо. Така го оставих една седмица и после повторих процедурата и след няколко дена, го лакирах със силно разреден акрилен лак (помня ,че беше чешки Sokrates и после с две ръце двукомпонентен лак. Каквото и да говорим,настая мир ,поне за 6г. чак сега пак виждам ,че чумите пак се развихрят и пак ще трябва да се ходи на бой,ма сега викам фирма вече,щот ма мързи,остарях и кокалите ме болят. Работата е там,че на места лака е изпаднал и оголените места ,пак са се заразили,но нямаше и как старият лак да се махне напълно,дървото е профилирано и е абсурд да се изшлайфа до нула. Оттам и отлюспването на места и новата атака на джедаите lol2 Абе трудна е тази битка,за това и частичната победа си е победа.
Пак хубо ,че не е като едно говедо,дето четох преди 2-3 дни и не можах да повярвам,някаква 3-4 мм.твар, осмокрака,нещо като бавнодвижеща мечка ли ,нещо такова му викаха и това изумление,оцелява при кипяща вода, при абсолютна нула,взели ,че и в космическият вакум го пуснали, а то започнало да ражда и да хвърля наляво и на дясно яйца :o Последно няколко от тези нинжди, замразени преди 30г. при -20 градуса,ги размразили,а те без да им пука се хвърлили да правят любов lol2 Ега ти метаболизма,абе всичката си вода почти изхвърлят и стават на чирози и си кютат и не им пука като разни съсухрени аскети и йоги в Индия ,дет живеят по пещерите. Ма не ми трябва таквози безсмъртие, дет няма да мога да цоцна една ока Шуменско с една по-голяма от чинията вратна пържола и нито духът ми протестира, нито аурата ми става по-малка и нещастна :)
Щях да пиша и нещо за вегетарианството,дето преди дни СЗО (световната здравна организация) е приела то, да се включи в графата "Психологическо заболяване" ,ма ще оставя такива ящни новини за моята тема. Еште(както казва Връбчо :) ) пийте и ощастливявайте нежните си половинки (поне два пъти седмично :lol:) Бог си знае работата и не е дадено нам,а и не можем да дешифрираме замислите Му. Алилуя :muslim: :) :b
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
мераклия
Напреднал
Reactions:
Мнения: 484
Регистриран: 21 юли 2012 14:18

Re: Купувам дървени столове

Мнение от мераклия » 21 апр 2016 17:02

http://auction.bg/A2811653-%D0%92%D0%B8 ... 0%BA%D0%B8_" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 831
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Купувам дървени столове

Мнение от Lyubo_sr » 23 май 2017 21:24

Вярно, темата е стара, но виж тези:

https://www.olx.bg/ad/darveni-vienski-t ... 6MaVL.html" onclick="window.open(this.href);return false;
:b
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

Отговори

Върни се в “Търся, Купувам ----- Wanted”