Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 11 мнения ]
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2018 19:35 

Здравейте ,търся да купя едно стъкло за стар джобен английски часовник . Диаметъра на стъклото е 47мм. Благодаря предварително . :b

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Авг 2018 08:43 
Аватар

Може това да помогне.
https://balkan.auction/bg/auction/42096 ... i-50-broya

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Авг 2018 20:22 

Благодаря за линка , но единия вече писа че няма за моя часовник -остава другия да ми отговори .Даа, надеждата крепи човека -
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
:b

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Авг 2018 14:40 
Напреднал
Аватар

Здравей ,
докато бях в България писах от телефона , ама явно не съм го изпратил.
ЗА един мой хронометър намерих стъкло при един часовникар който работи в София срещу 5 градска болница , казва се Илко , сега му търся телефона че нещо съм го изтрил , ще ти го пратя на лични.
За разлика от останалите колеги които се опитаха да ми помогнат за намирането на плексиглас 440 със полезни линкове , той взе една кутия порови и го извади , благодарение на Невен е вече монтирано и приключението е завършено.
Дано имаш късмет .
И линк за интернет магазин тук в еспана за всякакви консумативи за часовници .
http://www.gran.com.es/index.php?main_p ... 3QbbdUzapo

Поздрави

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Авг 2018 18:48 

Преди два дни успях да си купя от Ибей 6 броя стъкла -дебели с висока фаска ,тъкмо за джобни часовници . Обаче според мен-" има нещо гнило в Дания". -Като гледам стъклата с тяхната номерация и като сравнявам техните диаметри с милиметровата хартия на която са поставени -има нещо сбъркано и то е или милиметровата хартия или надписите по тях са подвеждащи -А може и фотоапарата с който е правена снимката да дава някаква грешка .- така или иначе като пристигнат ще ги покажа и замеря за да се разбере имали някакво разминаване по принцип в изписването на номерацията по тях ! :b - Трябва да питам Невен как се лепят тези малки циферблати -малкото секундно кръгче към по големия циферблат .- Залепени са един към друг с нещо ,но не зная с какво ? :redface

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Авг 2018 03:36 
Специалист

Ванка, можеш ли да доизбистриш въпроса си? За какви малки кръгчета говориш и там другите за лепене?
Колкото до стъклата, ако са стари NOS и швейцарските и немските имат такава номенклатура, че трябва да знаеш как да я обърнеш в милиметри, а и тогава не винаги паства и пада яко стържене :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Авг 2018 05:52 
Moderator
Аватар

Предполагам става въпрос за малкият субдиал на секундите. На такива по стари те са отделен емайлиран елемент който се поставя в отвора на големият циферблат.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Авг 2018 09:24 
Напреднал
Аватар

stepona555 написа:
ЗА един мой хронометър намерих стъкло при един часовникар който работи в София срещу 5 градска болница , казва се Илко , сега му търся телефона че нещо съм го изтрил , ще ти го пратя на лични.

Поздрави

Реших че е по добре да го сложа тук , може на някой да му свърши работа
+359888329407 Илко

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Авг 2018 16:36 

Благодаря за телефона , а за циферблата ето това малкото кръгло нещо с отвора за секундната ос .
Изображение
да си кажа как го направих веднъж - Малко парченца шеллак и с една запалка ,стана много бързо и според мен здраво . Но все си мисля че има и по безопасен начин . По начина с шеллака просто можеш да прецакаш целия циферблат. :b Според мен почакайте това момче -Илко да се прибере от Гърция и тогава му звънете !- Поздрави на всички ! n_sad

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Авг 2018 22:18 
Напреднал

Секундните събдиали по принцип не са залепени, а са запоени с олово. Но не пречи и да се залепят, примерно с прозрачно епоксидно лепило.
На английския часовник не му подхожда плексигласово стъкло. Може да се добие подходящо от дъното на някоя колба, изрязвал съм от голяма електрическа крушка.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Авг 2018 19:08 

Ааа, вече съм спокоен ! Стъклото е намерено ! - Както обещах ще покажа каква е разликата между шублера и надписите по старите стъкла .
Изображение- Само трябва да прекарам по цялата периферия ръба където стой стъклото -да го почистя от деформация -и да дочакам и УВ-лепилото ми да дойде . :b

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 11 мнения ]