Анкерно колело за АЧС-1

Отговори
Dennis_b
Специалист
Reactions:
Мнения: 599
Регистриран: 22 юли 2012 01:58
Местоположение: Смолян

Анкерно колело за АЧС-1

Мнение от Dennis_b » 13 окт 2019 02:06

Здравейте, търся анкерно колело за часовник АЧС 1, от самолет. Преди година се сдобих с един такъв, но за съжаление неговото анкерно колело има счупен връх на оста. Става въпрос за този часовник.
Изображение
Нестандартното мислене изкривява вижданията за света...

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Анкерно колело за АЧС-1

Мнение от atanweb » 13 окт 2019 08:36

Привет,
Не си спомням точно с какъв габарит е това анкерно колело, но дали не е възможно да се направи нова цапфа?
Това само като идея, иначе пожелавам успех в търсенето. Дано някой има и да съдейства.

http://www.measurement.ru/gk/vremya/03/07.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Анкерно колело за АЧС-1

Мнение от atanweb » 13 окт 2019 08:56

п.п. намерих една снимка и сам си отговарям... мисля, че е прекалено малко това анкерно колело и по-добре ново.

Изображение

Изображение
Изображение

Dennis_b
Специалист
Reactions:
Мнения: 599
Регистриран: 22 юли 2012 01:58
Местоположение: Смолян

Re: Анкерно колело за АЧС-1

Мнение от Dennis_b » 13 окт 2019 12:22

Точно такова е, не съм сигурен дали може да се направи нова цапфа. Мислих го този вариант, но в Смолян няма кой да го направи. Пък и не знам дали колелото е подходящо, иначе е със доста къса ос.
ПС благодаря за снимките! За този механизъм ставаше въпрос.
Нестандартното мислене изкривява вижданията за света...

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1158
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Анкерно колело за АЧС-1

Мнение от ivan_p_uzunov » 13 окт 2019 12:29

Принципно няма невъзможни неща за направа на цапфа . Ако нямаш достъп до струг то има по малки инструменти за пробиване на ос и направа на цапфа .мисля че видях в Ибей резервно колело ,ще го потърся и ще пратя линка ! :b

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1158
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Анкерно колело за АЧС-1

Мнение от ivan_p_uzunov » 13 окт 2019 12:38

https://www.ebay.de/itm/NEW-Escape-whee ... SwGotWiCCl-Ето този го продава но е доста скъпо . Копирай част от заглавието и го пъскай в търсачката ! :b

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1158
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Анкерно колело за АЧС-1

Мнение от ivan_p_uzunov » 13 окт 2019 12:48

Ето от този съм пазарил ,тоест става да се преговаря и можеш да му искаш само анкерното колело . -Според мен си поръчай и една ос заа баланса и самата анкерна котва . така и така ще ги купуваш поне да си заслужава транспорта !https://www.ebay.de/itm/Details-new-for ... SwgWtdE-K0 :b

Dennis_b
Специалист
Reactions:
Мнения: 599
Регистриран: 22 юли 2012 01:58
Местоположение: Смолян

Re: Анкерно колело за АЧС-1

Мнение от Dennis_b » 13 окт 2019 19:47

Доста интересни части, благодаря много за линковете! Ще изчакам още малко и ако не се появи нещо в България, може би ще поръчам тези части или ще търся друг такъв часовник. Втория вариант го мисля и от преди, но за мен е безсмислено да разваля друг за да оправя моя часовник.
Наздраве :b
Нестандартното мислене изкривява вижданията за света...

mulniq
Специалист
Reactions:
Мнения: 648
Регистриран: 27 сеп 2015 20:29

Re: Анкерно колело за АЧС-1

Мнение от mulniq » 14 окт 2019 14:33

Не разбрах какъв е проблема с направата на цапфа? Това е рутинна операция. Колелото не изглежда малко.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Анкерно колело за АЧС-1

Мнение от atanweb » 14 окт 2019 15:57

Ами не исках да прозвучи, че е като проблем малкият размер, но при положение, че трябва някой друг да го направи, тъй като Денис надали има всичко необходимо за това, та предположих, че е по добре ново. Ако пък беше по голямо можеше криво ляво с някакво приспособление, метод да се разпробие и сложи нова цапфа...
Изображение

Dennis_b
Специалист
Reactions:
Мнения: 599
Регистриран: 22 юли 2012 01:58
Местоположение: Смолян

Re: Анкерно колело за АЧС-1

Мнение от Dennis_b » 16 окт 2019 22:50

Предпочитам да търся друго здраво колело, защото нямам нужните умения за да направя този ремонт, нито пък нужните инструменти. Сигурно не е сложен ремонт, но най-лесния вариант за мен ще е да намеря друго колело. Набелязал съм няколко часовника, един от които ще послужи за донор, ако не успея да намеря колело, но това за мен е по-нежелания вариант.
Нестандартното мислене изкривява вижданията за света...

Отговори

Върни се в “Търся, Купувам ----- Wanted”