Руска Швейцария

Линкове към сайтове с полезна информация за марки,
производители, механизми.
Отговори
Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Руска Швейцария

Мнение от atanweb » 16 яну 2013 22:22

Да дадеш нещо на Русия, винаги е било сложно. Хората, които култивирали /продавали, пласирали/ импортни продукти /вносни стоки/ заслужават да им бъде поставен паметник заради тяхното усърдие.

Ако се запознаем с някой от разказите на Николай Лесков “Левша", то възниква усещане, че писателят силно се възхищава на непонятната и възвишена руска душа. Ако прочетете всички разкази, става очевидно, че руската душа и нейните особености са способни да накара писателя да изпадне в ужас.

Самият Лесков бил наполовина англичанин. И най-силният му детски спомен бил за това, как чичо Смит се опитвал да накара своите фермери да използват електромеханичен плуг. Селяните, така и не могли да свикнат с плуга и го намразили и захвърлили докато не изгнил.

В Русия било трудно достъпно не само за нашественици но и за хора които имали напълно мирни цели. Впрочем именно войната в историята на руската икономика и промишленост обичайно ставала най-силния катализатор за навлизането на нови технологии и нови потребителски искания.

Първия масов интерес на руския потребител към часовници възникнал след войната през 1812 година, когато не само императорското семейство и придворни, но и обикновени търговци и наемодатели започнали да си купуват френски и швейцарски часовници. Тук именно възникнал въпросът за редовните доставки в Русия на швейцарски джобни часовници. Някъде през 30-те години на 19век отделните бройки часовници вече не представлявали интерес, а започнали регулярно да се доставят големи партиди механизми и корпуси.

Едина от първите компании, навлязла перспективно на руския пазар била основана през 1853 година в Ле-Локле и това била фабриката на Tissot. Практически още от самото си основаване пълният цикъл на манифактурата бил ориентиран изцяло за износ по целият свят. Синът на основателя на компанията Шарл-Емил Тиссо виждал напълно равностойни източния и западния пазар. И ако неговото пътешествие през океана не беше завършило с откриването на американско представителство, то доставянето на качествени швейцарски часовници в Русия и Полша (която по това време била в руската империя) се оказало много сложно.

Изображение Изображение

През 1866 година Шарл -Емил направил първото си пътешествие в Русия, което довело до дълги години на сътрудничество и подкрепено с брачен съюз през 1880 година когато синът на Шарл-Емил Тиссо се оженил за руската девойка Мария Фардиева.

Както е известно, експанзията на Tissot в руската империя, която закупувала часовници на стойност от 500 хиляди златни франка на година. Като износът в Русия по това време държал 70% от оборота на фабриката. Всичко приключило когато настъпила революцията през 1917 година. Сътрудничеството било възстановено успешно чак в края на 20 век.Това пише във всички официални документи. Но даже в историята на успешната търговия с Tissot в царска Русия има няколко тъмни момента, които представляват голям интерес.

очаквайте продължението скоро....
Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Руска Швейцария

Мнение от Pavlin » 16 яну 2013 22:52

Интересно!

Отговори

Върни се в “Информационен раздел ----- Information Section”