Отзиви и коментари от и за часовникари

Линкове към сайтове с полезна информация за марки,
производители, механизми.
DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Колекцията на plamenhar

Мнение от DHM » 07 яну 2014 22:57

cerasimi написа:
DHM написа:Потърси някой друг!!!
Пррехваления Божо, както го лигавят в другия форум едва ли е твоя човек :mrgreen:
Ивеца има добър часовникар, до колкото знам, а също и Милен (Браво Сикс), но за Божидар да не се чува nono
Ако си имал някакви проблеми с ремонт на часовници при Божидар, може да ги споделиш , има тема за това. Иначе, да казваш кой къде да ходи или да не ходи, ми се струва много.................
Извиних се вече и смятам, че това е достатъчно!
Освен това форумът има модератори, които винаги могат да изтрият или преместят нечие мнение, така че, не изпитвам никакви притеснения от това, което ще напиша.
Да, може мястото и темата да не са подходящи ( за което съм се извинил по-горе) но ще кажа следното : първо не е необходимо да имам някакви проблеми с ремонти на часовник с еди кой си за да изразя мнение!!! Ако пък случайно имам мнение не е необходимо да го доказвам, обуславям и защитавам защото това тук е форум, а не съд и всеки е свободен да се изразява както намери за добре :) но както и да е.... Достатъчно е дори само натъртването, прехласването и рекламирането на същия за да ме отблъсне и породи недоверие или негативизъм към него и въпросът е не в направеното конкретно, а в начинът, по който е направено! А колкото до конкретиката мисля, че съм споделил вече.
Тема за това не намерих иначе не бих си позволил да цапам темата на Пламен, който уважавам!
А другото, което не намерих е обяснение за подобна реакция.....или да го кажа по друг начин : бих го намерил лесно, но не го смятам за уместно за нашия форум.....рекламното каре на Божидар е в един друг форум :wink:
И последно, следвайки хронологията на цитата ако тръгна да казвам кой какво да прави и къде да ходи ще го направя категорично и недвусмислено, Цветане, а тук определено не става въпрос за това :)
Споделих мнение, за което няма да съжалявам или споря ако бъде изтрито, но съжалявам за други изтрити мнения в темата.....
Това е от мен и нека това бъде точка на коментара! n_thumbsup :b
.

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Колекцията на plamenhar

Мнение от DHM » 08 яну 2014 17:58

kapkan написа:Ок,пак се извинявам
Сега можеш спокойно да си кажеш n_thumbsup
.

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: Отзиви и коментари от и за часовникари

Мнение от storyteller » 09 яну 2014 09:08

И аз съм доволен от Божидар. Напоследък ходя по-рядко, защото и аз взех да грабвам пинсетата, но не съм имал проблеми.
Прави му чест също, че когато не може да направи нещо, си знае границите и го казва.

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Отзиви и коментари от и за часовникари

Мнение от sheretudis » 09 яну 2014 17:51

Ся начи Нещата не са толкова прости Ако си вадиш хляба със саатчилък ти трябват леки ремонти и смяна на батерии Докато си играеш да правиш оси или изправяш спирали за това време ще препаткаш доста други за по малки суми без главоболия Затуй саатчиите се делят на две категории Тези с тежки ремонти на стари и без части рядки машини може да се кьоризи два три дена и пак нищо да не стане Настава глад Затова са малко тези които се захващат с тежки и неблагодарни ремонти поради ниската ни платежоспособност Ако сравним автомонтьорлъка в сервиз с 70 лева на час без ДДС то часовникарите работят за жълти стотинки

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: Отзиви и коментари от и за часовникари

Мнение от storyteller » 10 яну 2014 07:25

Тук си прав.

Ice eyes
Напреднал
Reactions:
Мнения: 102
Регистриран: 19 дек 2013 21:40

Re: Отзиви и коментари от и за часовникари

Мнение от Ice eyes » 25 яну 2014 10:21

Въпросът ми не е съвсем по темата,но все пак има връзка с нея.А именно,самата процедура по предаването на часовник на часовникар за ремонт.Той дава ли бележка за приемане или документ за модел със сер. номер на часовника или всичко е на мъжка дума?Не мисля за присвояване,часовниците ми не струват хиляди,въпреки че за мен имат изключителна цена.Сигурно ще е нормално той да ми каже:"Ела след седмица",а дано не се случва,но все пак е възможна злополука с мен или него през това време,всичко се случва.Мисля,че ме разбирате какво искам да кажа.
Ако мнението ми не е за тази тема,нека модератора го премести в подходяща.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Отзиви и коментари от и за часовникари

Мнение от atanweb » 25 яну 2014 13:57

То при часовникаря е като при лекаря, даваш му да ти бърка където прецени, а та юнашко доверие стискаш зъби и се надяваш той да ти помогне, а не да навреди.
Майтапа настрани, но ако часовникаря (сервиза) е оторизиран от дадени марки/вносители и е съвсем официален то най-вероятно ще подходи сериозно към ситуацията и ще издаде документ за приема.
Ако пък часовникаря работещ в тип ателие то на нов клиент миже да запише някаква бележчица за него си с твоето име и телефон евентуално и в повечето случай нищо не дават на клиента, освен обещанието, че ще направи каквото може.
Има ситуации в които ако си редовен клиент всичко става с думи дори без записване.
Не вярвам някой часовникар да присвои часовник, защот това би бил края на кариерата му особено в тези трудни за тях времена. Най малкото от яд при такава ситуация витрината на ателието му не би издържала и една нощ, а здравето му рязко може да се влоши след нелепо падане на паважа.
Но ние сме хора и си вярваме и така трябва да бъде.
Изображение

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Отзиви и коментари от и за часовникари

Мнение от kapkan » 25 яну 2014 13:59

Мен с малки изключения са ми давали бележка,не е подробно описание,но си е с кратко инфо какво съм му дал

merkel
Reactions:
Мнения: 5
Регистриран: 03 сеп 2017 16:29

Re: Отзиви и коментари от и за часовникари

Мнение от merkel » 07 апр 2018 14:35

Колеги,бесен съм-спам не спам не мога да се въздържа-давам за ремон взимам,давам взимам и все нещо не е на ред с ремонтираните часовници и все правя компромис,ама не става-НИКОГА ПОВЕЧЕ НЕ РЕМОНТИРАМ И КАИШКА ПРИ БОЖИДАР ТОДОРОВ nono ,НИКОГА !!!!!!!!

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Отзиви и коментари от и за часовникари

Мнение от Liani » 07 апр 2018 15:55

Колега, опиши случая за да знаем и ние?

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Отзиви и коментари от и за часовникари

Мнение от stepona555 » 07 апр 2018 21:03

И на мен ми е интересно , защото без конкретен подробно описан случай това мнение е анонимка , а такива никой сериозен форум не разглежда .
Моето мнение за Божидар е въздържал се , има си кусури , оправял ми е часовници и си работят , с една дума за толкова пари - толкоз , само за сравнение че няколко от много прехвалените по други форуми са ми образували същите нерви , но за други цифри .
Това е натрупване на опит , сега знам къде да ходя , но никога няма да взема да крещя като колегата , че Х. 4 пъти ми взема пари за качване на виброграф на една ЕТА без да успее да го вкара в минута отклонение , на петия път У. за няколко минути го настрои на 10 сек и досега си цъка.
Весели празници и забравете проблемите до понеделник.
П.п. Х и У са неизвестни в едно уравнение .
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Отзиви и коментари от и за часовникари

Мнение от Seikosha » 08 апр 2018 02:29

Точно така е. От случай до случай има разлика. Лошото е ,че часовникарите не умеят да комуникират правилно с клиентите, без да се съобразяват ,че повечето от тях си нямат бъкел понятие от часовници и в частност от механизми и в случай примерно когато се касае за стар ,изтощен и амортизиран механизъм, те казват едно: "А ще стане,ще го оправим" като имат предвид ,ч е за неработещ примерно 30-40г. часовник, да го подкараш да работи си е похвално,ма като клиента очаква хронометърска точност,щото бил дал 20лв. за това,няма как да стане. За това казвам ,че всеки случай е различен. Все пак и часовниците са различни и повредите също и като стане въпрос ,че има износени части и трябва да се купуват други, реакциите са "Аааа то по-хубаво да си купя нов за тия пари" Ми така е,но трябва часовникаря да е съвестен и да го обясни разбираемо на клиента - за 5лв. толкова за 50лв. толкова. И с лекарите е същата работа,има кадърни и не чак толкова,няма как всичките да са еднакви и при фелдшера на село отиваш с една дамаджана да те позакърпи,а при някое светило,чакаш ред с месеци и ипотекираш къщата. Всеки сам си решава. А при часовниците наистина невежеството на мнозинството е огромно и за това майстора трябва да не се лакоми за няколко десетки лева , а да казва предварително какво може клиента да очаква. Масово майсторите спекулират с това невежество и много случаи за работа не повече от 30мин. искат майка си и баща си. За това и хората забелязвам ,решават да отидат при часовникар само в краен случай и то ,ако си заслужава, за това и много часовници,дори и не лоши ,си остават неработещи, или отиват на търг за части. При съвременните саати пък да не говорим,профилактика 300лв. ,полиране 250лв. за ремонти да не говорим,ми лудница. Тоз който има кинти не му пука,ма мнозинството като ги гледам,не смеят да си носят часовниците, да не би да ги одраскат нещо.или да се изхабят от работа, държат ги в кутиите като Мона Лиза под похлупак и ги вадят само за снимка да се похвалят. Е, това радост ли е ,че имаш нещо.или цяла мъка. То и други неща стана така,психяса народа роб :muslim: ,че роб. А часовникаря трябва да дава гаранция и тогава нито един от тях,няма да има сметка да направи нещо през пръсти и после да се занимава пак, а другото е ,че като види ,че не може да се справи с нещо, да не поема ангажимент и да лъже клиента от алчност да не го изтърве. Според мен това е разликата м/у "кадърни" и "некадърни" самата работа не е кой знай колко сложна сама по себе си,иска известни умения, но както и при лекарите,по-важна е диагностиката и колкото по-добре е оборудван един часовникар ,толкова и диапазонът му на услугата ще е по-голям. Така ,че при старите часовникари се ходи със стари часовници, а при младите със съвременни, то и да им да им занесеш нещо старо,те го гледат като извънземно. За третата част истински майстори на фината механика, дето правят всичко сами ,ако се наложи, не говорим, броят се на пръсти и техният капацитет е грях да се използва, освен за редки стари ,уникални механизми, за които по сайтовете,или в Ибей няма части наготово и няма технически схеми в интернет, макар ,че ,ако сменяха батерии,сигур щяха да са по-заможни. Това е тъжната истина и за това да са живи интусиастите, като много от нас,които се занимаваме макар и като любители, поддържаме огъня жив и не само като занаят,ами и пазим паметта и историята на часовниците.
Честит празник и Христос Воскресе.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 831
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Отзиви и коментари от и за часовникари

Мнение от Lyubo_sr » 08 апр 2018 07:40

Свят широк, хора /случки/ разни...
Два пъти съм ползвал услугите на Божидар и съм доволен.
Христос Воскресе!
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Отзиви и коментари от и за часовникари

Мнение от Seikosha » 08 апр 2018 08:54

Во истина воскресе.
Точно това имах предвид Любчо, че случай със случай не си приличат и не можеш да постигнеш едно и също ниво на удовлетвореност,при различни часовници, диапазонът е огромен,от личен опит го знам ,че колкото даде саата, толкова и ще можеш да го докараш и тука не става въпрос за случаи когато един ремонт да излезе по-скъп от часовника,като да му подменяш части с нови, само дето трудът вече не е заводски, а и отговорността е персонална, А има и един такъв момент и процент "Възнаграждение за страха" особено при скъпи часовници, майсторът поема не малък риск и за това някои и отказват.
Колегата по-горе не му знам случая, не го споменава с подробности,но наистина не е някак по мъжки ,да влезеш някъде и да злепоставиш някой без пояснение. Сещам се за един такъв подобен,дето се върти още из новинарските емисии,макар и да не става дума за часовникари,а за гробари :D
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

merkel
Reactions:
Мнения: 5
Регистриран: 03 сеп 2017 16:29

Re: Отзиви и коментари от и за часовникари

Мнение от merkel » 08 апр 2018 19:03

Колеги,аз не съм 'някой от никъде' или нещо от рода,не съм и часовникар за да съдя и коря,но малко от малко разбирам ,а все още съм и без очила за да видя,как при три от дадените за ремонт часовника,при всеки един от тях се случва ето това:
1.Как уплътнението при затварянето на часовника се подава навън около 1см !!!
2.Как стъклото е надраскано пресно пресно,а капачката отдолу хлапа и се развива на ръка и няма уплътнение !
3.Как вътре в единия механизъм е сложено болче с по-малка глава,при положение ,че часовника не беше ходил при часовникар!
А да не разказвам за случай,при който часовника ми беше върнат без да бъде обслужен,имам доста :redface
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ !!!

Отговори

Върни се в “Информационен раздел ----- Information Section”