Интересни линкове от нета

Линкове към сайтове с полезна информация за марки,
производители, механизми.
toruck_makto
Reactions:
Мнения: 68
Регистриран: 28 май 2016 17:10
Местоположение: Пловдив

Re: Интересни линкове от нета

Мнение от toruck_makto » 09 дек 2016 17:28

https://www.fasttech.com/category/1619/ ... /-/p/1?f=-" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
sharky1973
Напреднал
Reactions:
Мнения: 446
Регистриран: 14 яну 2014 20:33

Re: Интересни линкове от нета

Мнение от sharky1973 » 09 дек 2016 21:44

Тц, няма да станат за циферблат. :lol:

toruck_makto
Reactions:
Мнения: 68
Регистриран: 28 май 2016 17:10
Местоположение: Пловдив

Re: Интересни линкове от нета

Мнение от toruck_makto » 10 дек 2016 08:57

sharky1973 написа:
Тц, няма да станат за циферблат. :lol:
Мисля да пробвам с 0.9х2.5. :)

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Интересни линкове от нета

Мнение от stepona555 » 11 дек 2016 12:59

Слагаш ги вертикално както е Востока и готово
Изображение

toruck_makto
Reactions:
Мнения: 68
Регистриран: 28 май 2016 17:10
Местоположение: Пловдив

Re: Интересни линкове от нета

Мнение от toruck_makto » 12 дек 2016 20:16

stepona555 написа:Слагаш ги вертикално както е Востока и готово
Точно така ще ги монтирам :)

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Интересни линкове от нета

Мнение от atanweb » 24 дек 2016 13:07

http://www.ebay.com/itm/291977780187" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

Потребителски аватар
sharky1973
Напреднал
Reactions:
Мнения: 446
Регистриран: 14 яну 2014 20:33

Re: Интересни линкове от нета

Мнение от sharky1973 » 24 дек 2016 15:26

Мдаа, много впечатляващ и рядък часовник. Бих го носил с кеф n_sad

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Интересни линкове от нета

Мнение от Seikosha » 24 дек 2016 18:44

Индийски е :wink:
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Интересни линкове от нета

Мнение от rosen_er » 24 дек 2016 21:19

Seikosha написа:Индийски е :wink:
Дали?

Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Интересни линкове от нета

Мнение от atanweb » 24 дек 2016 23:02

Симпатията ми към японските часовници започна именно от тази марка, тогава Seikosha разказа това: (извадка)
Seikosha написа:
sharky1973 написа:Ето още едно Рико -
http://auction.bg/item.php?id=1702467" onclick="window.open(this.href);return false;

........... Но иначе в самият часовник няма нищо специално,стандартен модел на Рико,най-вероятно произведен в Индия,тъй като голяма част от часовниците на Рико произведени за износ са точно там. Казвам за износ,защото това е Ricoh-Sakura именно така се казва петлистното цветенце(всъщност череша) долу,което е винаги червено със златен контур,това е и един от японските символи,наред с други,като жерава на някои задници на Сейко(от по-дъртите) Ориент също имаха една серия Сакура,но при Рико всички които са с този символ са за износ с 21 камъков механизъм. По-ценни са моделите JDM и най-вече Dinamic auto i Dinamic Vide и техни подмодели като Де Лукс някои модели с 33,35 ,а има и с 45 камъка.От тях също има такива които са за износ и се познават по англоезичният календар,другите са на канджи. Тези модели обаче,особено Dinamic Auto който е наистина много добър с 33 камъка първият модел от 1962г. се смята ,че не е дело на Рико,а е присвоен от Takano която Рико купува същата година,а след няколко месеца пуска този модел със свое име. Общо взето Рико е четвъртата по големина японска марка(навремето) с пазарен дял от едва 3% след Сейко 65% Цитизен 23% Ориент 9% и като цяло не се е ползвала с много добро име сред общността,има обвинения към нея за копиране на чужди модели и от Сейко и от Ориент (имат модел телевизор,досущ като на Сейко) Продавали са цели механизми и части на Хонг Конг без лиценз и са спомагали за ментосване на часовници. Иначе имат много добри JDM модели,та дори и до 70г. правят и мануал механизми и точно те са по-редки. М/у 1962 - 64г. стават собственост на Хамилтън (60%) в следствие на което започват разработки и на ел.механизми. След 1970г. почти изцяло се пренасочват към кварцовите часовници,подобно на Цитизен. В момента кварцовите Рико(винтидж) се ценят повече от механичните,разбира се като цяло,а не за отделни модели. Разбира се, това се отнася само за Ricoh Swaтch ,а не за Ricoh Co
която има и в момента много силни позиции на световният пазар на електроника,нямаща нищо или почти нищо общо с часовниците.
.....
Всичко написано, е лично мнение и не обвързвам никого с него. :)
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Интересни линкове от нета

Мнение от Seikosha » 24 дек 2016 23:35

Росене това не са руски часовници :) Рико нямат производство от поне 40г. откак бат Сали (т.е.Хатори) ги изгони от рая за погазване на традиционния японски морал, а продавача пише ,че е произведен в периода 2000 - 2008г. Да виждаш някакъв надпис на циферблата под 18ч.??? , а на задният капак??? освен няк'ъв грапав нещастен номер.
Рико освен,че имат страхотно красиви винтидж модели,оставят и петно в Джапан индустрията като нечистоплътна фирма . Освен ,че съсипаха Такано на които откраднаха разработките, се продадоха на американците в лицето на Хамилтън и са единствените които си позволиха да залеят външни пазари с механизми. И Хамазава са изнасяли, но те не са ин хауз марка, а като швейцарските ебаучес(или там както се произнася) така ,че ако това е оригинално Рико , а не менте,ще скоча с единият крак и половина в Черно море.

Изображение


P.S. Я.... Шарки изровил нещо докато пиша и което дори и не си спомням, явно от времето когато и аз имах време да шаря по каталози и хистори :) Също ги харесвам чисто визуално,имам 4 парчета и не ми се разделя с тях, единият дори е редкаж,подарък от дъртата скумрия Шератудис. :mrgreen: Нещата просто са различни, на моменти съм ги сравнявал донякъде с Ориент, със Сейко не става,те са по-консервативни от към дизайн. И знаете ли на коя "швейцарска" марка най ми мязат - на ОMAX :) И двете марки са стремели упорито и към арабският пазар.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Интересни линкове от нета

Мнение от rosen_er » 25 дек 2016 09:04

Seikosha написа:Росене това не са руски часовници :) .
Съгласен съм.Загледах машината (и аз имам винтидж Ricoh и с подобна машина) .Но наистина това не са руски часовници :mrgreen:
Затова и поста ми е :"Дали?".Пак въпрос (като предишните "задявки").
Май е имало оригинален такъв модел,а после са се появили.....такива,рециклирани или.....не знам какви точно :
http://largevintagewatches.blogspot.bg/ ... r-gmt.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Не е рядкост при "world time"японски часовници,май.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Интересни линкове от нета

Мнение от atanweb » 01 яну 2017 22:42

Интересни части се намират при този търговец:
http://www.ebay.de/sch/boeserhund03/m.h ... pg=&_from=" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Интересни линкове от нета

Мнение от atanweb » 30 яну 2017 21:01

http://www.ebay.de/itm/KIENZLE-Swissoni ... 2182559393" onclick="window.open(this.href);return false;
Ръчен часовник, но малко по така...
Изображение

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Интересни линкове от нета

Мнение от ivan_p_uzunov » 14 мар 2017 09:13

Ето нещо наистина интересно -дано да не е показвано до сега ако ли не ,то тогава се извинявам .https://lifestyle.bg/archive/chasovnits ... tayna.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Отговори

Върни се в “Информационен раздел ----- Information Section”