Идентификация на Омега

Линкове към сайтове с полезна информация за марки,
производители, механизми.
kova4ev
Напреднал
Reactions:
Мнения: 486
Регистриран: 03 фев 2013 23:36
Контакти:

Идентификация на Омега

Мнение от kova4ev » 15 яну 2014 19:03

Привет, колеги. Мой познат се чуди дали да се раздели с часовника на дядо си, за съжаление не можахме да намерим нищо конкретно за модела, освен стандартната информация за машината, разбира се. Ще помоля за помощ :)


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект"-Т.П.
http://www.nikolakovachev.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Идентификация на Омега

Мнение от varban » 15 яну 2014 21:45

Подобен е на http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... 27DL_PC_AM" onclick="window.open(this.href);return false; , ама ремонтоарът му е като за джобен - срещу секундата. Местата на барабана и на ремонтоарните джажди са разменени.
Ако е 27 милиметра, е той.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Идентификация на Омега

Мнение от Pavlin » 15 яну 2014 22:36

Нищо специално в този часовник, дори няма модел. От там идва объркването на много хора когато търсят инфо за стар часовник- те просто нямат име на модел :)
Ако му е скъп спомен, по добре да не го продава. Ако ли пък не, да го дава и да му взима парите. Все пак е Омега и ще го продаде добре.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Идентификация на Омега

Мнение от Seikosha » 15 яну 2014 23:15

Върбанчо наш, в грешка си,абе те някои много си приличат :) Който си показал е за ръчен часовник с ден и дата с централна секундна и е произведен както пише през 1948г , а този на Ковача е произведен от 1935-39г.,трябва да еи малко по-голям,поне 30мм. Малко странна машина за Омега,по-скоро мисля ,че е някаква доработка на Унитас,те имат модели с такива обърнати колела а и Омега са използвали доста базисни машини на Унитас за свои,така ,че нищо чудно.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Идентификация на Омега

Мнение от varban » 16 яну 2014 08:27

Ми като не чета :)

Само че секундата и на Ковача, и в ранффт е малка - то и без четене се вижда :D - има само едно централно колело, минутното.
Иначе - дата и ден са подциферблатни шукарии :) Но най-важната разлика е позлатяването на механизма. Това на Ковача е лонжин-жълто. А това на мойта снимка - омега-кармазЪ :)

Сигурно си прав за чуждата фирма-производител. Сега му викат OEM :D
Под баланса често има номер на калибъра.

kova4ev
Напреднал
Reactions:
Мнения: 486
Регистриран: 03 фев 2013 23:36
Контакти:

Re: Идентификация на Омега

Мнение от kova4ev » 16 яну 2014 09:25

Машината успях да я датирам точно около 1937г.
Pavlin написа:Нищо специално в този часовник, дори няма модел..
Какво значи това? Масовка някаква? Точно фактът, че не може да се намери като модел, го е накарало да си помисли, може да го продаде за сума ти пари :) Уви, явно не.
"Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект"-Т.П.
http://www.nikolakovachev.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Идентификация на Омега

Мнение от varban » 16 яну 2014 10:11

Е ти поне да беше измерил някой размер - диаметър на цифера и на машината.
То така нищо не мога да отфилтрирам :)

15 камъкови механизми с 4 колелета, три от които в рубини - с лопата да ги ринеш :)
Това е класическа схема на механизъм с малка секунда. Почти всички джобни са по нея.

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Идентификация на Омега

Мнение от kapkan » 16 яну 2014 10:32

Seikosha написа:Върбанчо наш, в грешка си,абе те някои много си приличат :) Който си показал е за ръчен часовник с ден и дата с централна секундна и е произведен както пише през 1948г , а този на Ковача е произведен от 1935-39г.,трябва да еи малко по-голям,поне 30мм. Малко странна машина за Омега,по-скоро мисля ,че е някаква доработка на Унитас,те имат модели с такива обърнати колела а и Омега са използвали доста базисни машини на Унитас за свои,така ,че нищо чудно.
Бе и аз я направих на Унитас машината но нали не съм от разбирачите на Омега си премълчах :redface а може ли да е стара "реплика" виждал съм и имам такива?

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Идентификация на Омега

Мнение от Seikosha » 16 яну 2014 13:20

kapkan написа:
Seikosha написа:Върбанчо наш, в грешка си,абе те някои много си приличат :) Който си показал е за ръчен часовник с ден и дата с централна секундна и е произведен както пише през 1948г , а този на Ковача е произведен от 1935-39г.,трябва да еи малко по-голям,поне 30мм. Малко странна машина за Омега,по-скоро мисля ,че е някаква доработка на Унитас,те имат модели с такива обърнати колела а и Омега са използвали доста базисни машини на Унитас за свои,така ,че нищо чудно.
Бе и аз я направих на Унитас машината но нали не съм от разбирачите на Омега си премълчах :redface а може ли да е стара "реплика" виждал съм и имам такива?
И аз си помислих за подобен вариант,машината от 1937г.,а видимо е около 50г. като дизайн.Омега с такъв арт деко цифер съм виждал подобен,а и такава каса но е също доста модерна.
Ковачев,я вземи и свали цифера да видим какво има под него,на 100% трябва да има някаква маркировка,а дай както ти казва Върбан и малко инфо за размери.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Идентификация на Омега

Мнение от Seikosha » 16 яну 2014 16:02

Вземам си думите назад. Първо трябва да се проверява и после да се пише :redface
Машината излезе доста масова и е влагана най вече в Арт деко джобни,пълно е в нета с тях,което не пречи,базата да е на Унитас ,има я и от 1935г. до 1944/8г.доста дълъг експлоатационен срок. Моделите са милитъри и арт деко,като всички са търсени и държат доста висока цена,дори ме изненада. Един от същите модели е продаден наскоро за 451$ ,а другият подобен за 395 паунда :o Излиза,че не е съвсем невзрачен,а и е много добре запазен. Толкова от мене.
Изображение

Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

kova4ev
Напреднал
Reactions:
Мнения: 486
Регистриран: 03 фев 2013 23:36
Контакти:

Re: Идентификация на Омега

Мнение от kova4ev » 16 яну 2014 19:22

Seikosha написа:Вземам си думите назад
Де ги намери? Прати някой линк!

varban написа:Е ти поне да беше измерил някой размер - диаметър на цифера и на машината.
Върбане, не е в мен, забравих да го измеря. А и да го бях разчекнал вече :)

Легендата е следната: гувернантка на царското семейство пълни торбите при размирните събития през 44г. При дядото на моя човек се озовават въпросния часовник и доста любопитна гривна. Хубава история, склонен съм да вярвам, човекът е сериозен :)
"Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект"-Т.П.
http://www.nikolakovachev.com" onclick="window.open(this.href);return false;

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1259
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Идентификация на Омега

Мнение от nevenbekriev » 16 яну 2014 22:19

Има при мен една Омега със същия механизъм. Общо взето е стандартен. Утре ако се сетя ще го премеря и ще видя дали не е означен калибъра.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Идентификация на Омега

Мнение от Seikosha » 16 яну 2014 23:14

Ето това са произволни снимки на Омега за джобито,когато цъкнеш в/у някоя снимка,тя те вкарва във филма :wink: Само една е като твоята и излиза,че е продадена в Ебейника за сумата която писах по-горе.Можеш да разгледаш и други много подобни.
https://www.google.bg/search?q=Omega+po ... 78&bih=738" onclick="window.open(this.href);return false; Както писах и в по-горният пост,машината е масова,но явно се търсят моделите и с дядото сигур са верни нещата.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Идентификация на Омега

Мнение от kapkan » 16 яну 2014 23:25

Ти пък извади цени ... те ти далавера,купуваш този за 320$ и го шиткаш в ибея ;)
http://www.auwatchco.com/auwc/catalogue.php?page_id=42" onclick="window.open(this.href);return false;
ето същата машина с друг цифер 90$
http://www.liveauctionworld.com/1900-s- ... _i10008188" onclick="window.open(this.href);return false;

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Идентификация на Омега

Мнение от Seikosha » 17 яну 2014 19:00

Ми явно не ги купуват заради машината,както и аз и Невен и Павлин вече споменахме ,че е масова и нищо специално,а сигурно заради циферблата,касата,заради периода в който са правени,малко преди ВСВ и малко след нея. Не знам и едва ли ще узная,но е факт. А този за 320$ каква далавера има,ти трябва да обясниш,пък и що я изтърваш :D
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Отговори

Върни се в “Информационен раздел ----- Information Section”