Серийни номера и определяне на година на производство

Линкове към сайтове с полезна информация за марки,
производители, механизми.
Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Серийни номера и определяне на година на производство

Мнение от Seikosha » 19 ное 2013 18:15

Трябва да гледате номерът който е написан на механизма на часовника,а не на касата,те имат различни датировки и не е задължително да съвпадат. Напишете номерът на механизма и тука ще ви кажат от коя година е Омегата.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

kostov_91
Reactions:
Мнения: 2
Регистриран: 10 дек 2013 21:57

Re: Серийни номера и определяне на година на производство

Мнение от kostov_91 » 10 дек 2013 22:17

Здравейте, можете ли да ми кажете от коя година се произвеждат джобни часовници "Ракета" 2609 НА, номерът на капака е 286770?

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Серийни номера и определяне на година на производство

Мнение от kapkan » 10 дек 2013 22:22

Малко вероятно някой да каже :(

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Серийни номера и определяне на година на производство

Мнение от varban » 11 дек 2013 00:27

Номерът на капака на джобна Ракета 2609НА означава само, че на братята им е писнало да слагат серийни номера по механизми, щото им се изчерпаха разрядите.


Ти можеш ли сериозно да си представиш, че братята са направили само един милион джобни ракети? (твоят номер е 286770, значи макс 999999 плюс 000000).

Серийният номер на механизмите по времената на развития социализъм служеше само за идентификация в паспорта и гаранционната карта. Преди това се маркираха по тримесечия, година и сериен уникален (за тримесечието :D :) ) номер. Ама тогава не само джобни ракети не е имало, а и въобще ракети, и даже аз тогава съм бил еротичен блясък в очите на мама и тати :D

kostov_91
Reactions:
Мнения: 2
Регистриран: 10 дек 2013 21:57

Re: Серийни номера и определяне на година на производство

Мнение от kostov_91 » 12 дек 2013 00:24

Благодаря все пак! :lol:

мitakaaa
Специалист
Reactions:
Мнения: 866
Регистриран: 03 фев 2012 23:01

Re: Серийни номера и определяне на година на производство

Мнение от мitakaaa » 14 мар 2014 11:10

Здравейте. Във връзка с темата за серийните номера, някой има ли информация за серийните номера при джобните СИМА.

Потребителски аватар
мераклия
Напреднал
Reactions:
Мнения: 484
Регистриран: 21 юли 2012 14:18

Re: Серийни номера и определяне на година на производство

Мнение от мераклия » 09 апр 2014 08:53

Зенит.
Изображение

мitakaaa
Специалист
Reactions:
Мнения: 866
Регистриран: 03 фев 2012 23:01

Re: Серийни номера и определяне на година на производство

Мнение от мitakaaa » 08 май 2014 18:36

А ЗА СИМА?

мitakaaa
Специалист
Reactions:
Мнения: 866
Регистриран: 03 фев 2012 23:01

Re: Серийни номера и определяне на година на производство

Мнение от мitakaaa » 13 юни 2014 10:39

Така и не успях да намеря информация за годините на производство на СИМА - От вчера с много усилие и много донори почти успях (в смисъл машината вече работи) да съживя един РЪЧЕН - СИМА , с размер на касата 39 мм. По шаренийките на машината изглежда ще е доста стар, но това може евентуално да се определя само според номера 18228755. А и вероятно по това че все още няма лого , а само името. Кога за първи път се появява лого? До края на деня ще покажа и снимка на целия часовник - ако това помогне приблизително да се датира.
Изображение

Изображение

Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Серийни номера и определяне на година на производство

Мнение от Seikosha » 13 юни 2014 12:54

Не е задължително да има ударено лого на моста,аз имам от миналият месец 4бр, на два от които дори няма и надпис ,макар ,че са 100% Cyma,не съм ги разглобявал още,сигурно под циферблата има маркировка. А иначе СИМА си имат лого още от самото начало,по-старото е от 1903г. с надиса и под него една тривърха планина,което обяснява това което четох някъде,че думата е от френски произход и е свързана нещо с планина. По срещано е логото което се вижда обикновен и в таблиците ,с абревиатурата на T.W.C.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Серийни номера и определяне на година на производство

Мнение от rosen_er » 13 юни 2014 13:48

Разгледай тази тема :
http://forums.watchuseek.com/f11/higher ... 50946.html" onclick="window.open(this.href);return false;
в нея има механизъм описан по този начин:
"Аз също имам друг Cyma Borgel с различно оформление. Това датира от 1915/16 и се идентифицира като: Cal 13'' 'Ref 370 Savonnette. Движението изглежда така:

Изображение"
въпреки ,че машината е не точно същата..
Но истината е там някъде :)
П.П. Да не е нещо такова този часовник:
http://forums.watchuseek.com/f11/cyma-1 ... ost4838736" onclick="window.open(this.href);return false;
П.П.П. май това е е твоята машина:
Изображение
http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... k&Cyma_570" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение
Гледайки номерата-твоят с близо 3 000 000 единици по-голям от този ,който пък се произвежда от 1930г icon_crazy

мitakaaa
Специалист
Reactions:
Мнения: 866
Регистриран: 03 фев 2012 23:01

Re: Серийни номера и определяне на година на производство

Мнение от мitakaaa » 13 юни 2014 15:43

Ето така изглежда часовника. Лошото е че през годините може да е претърпявал разни часовникарски приумици и не се знае касата и цифера дали съответстват на модела. То някога никой не е бил заинтересован от ''оригиналност'' Аз се заиграх с него заради това че е доста ''понашарен' и това ме навежда на мисълта за старичък екземпляр. Машината я мерих около 33 - 34 милиметра. То между другото има още едно неприятно нещо - Имам и донори при които серийния номер е с по един - два милиона разлика - това също може да се е случвало при някогашни ремонти - прехвърляне на всички части върху друг от същия калибър. Но по окрасата на мостовете и аз предполагам че би трябвало да е някъде преди 1920.
Изображение

Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Серийни номера и определяне на година на производство

Мнение от rosen_er » 13 юни 2014 15:49

Струва ми се ,че дизайна на тази каса е от по-късен период.Ако е оригиналната разбира се.А имам и сериозни колебания за оригиналността на циферблата.Но това разбира се е мое мнение :)Понеже каза,че си се опитал от няколко донора да направиш един часовник,няма да повдигам въпроса за стрелките :wink:

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Серийни номера и определяне на година на производство

Мнение от Pavlin » 13 юни 2014 16:05

rosen_er написа:...имам и сериозни колебания за оригиналността на циферблата.Но това разбира се е мое мнение ...
От моя страна са 100% гаранция за това :)

мitakaaa
Специалист
Reactions:
Мнения: 866
Регистриран: 03 фев 2012 23:01

Re: Серийни номера и определяне на година на производство

Мнение от мitakaaa » 13 юни 2014 16:23

Ооооо стрелките са си моя лична добавка - той изобщо нямаше никакви стрелки. Но това за тоя БОРГЕЛ - си е много обширна тема. Изглежда че в този период в който датират модела като модел ''боргел'' 1915 - 16 тоя човек е имал някакви взаимоотношения и може би е работил за Сима - много интересно четиво благодарение на теб. А аз касата - нямам идея - всичко така ми дойде - почти смляно - аз без знам как трябва да е в оригинал няма да правя опит за промяна. Но четивото за БОРГЕЛ ще го оставя за по -щателно четене - има интересни неща, а и може нещо да открия. Но определено този модел с тези шаренийки се води БОРГЕЛ и се датира преди 1920.

Отговори

Върни се в “Информационен раздел ----- Information Section”