Групова покупка на два модела микроси.

Линкове към сайтове с полезна информация за марки,
производители, механизми.
Отговори
stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Групова покупка на два модела микроси.

Мнение от stepona555 » 01 яну 2021 19:00

Здравейте ,
В единия еспански форум от първата минута на годината организират групова покупка на две лимитирани :D серии по 100 часовника.
Единия с тема Бонд и другия Кусто
В линка е добре обяснено ще се оправите с преводачката , а като свършите с нея :redface , я помолете да ви го преведе :mrgreen: .
С две думи за да се включите дарявате 10 евро за поддръжка на оня форум и някога когато станат готови саатите , получавате право сам да си ги купите от Алибаба някой Астар който прави всякакви , без посредници .
Необходими са 2 условия регистрация във форума и още една в Алибаба , отнемат 3 мин двете .
Във втория линк се виждат всички които са се записали и платили.
http://www.hablemosderelojes.com/forum/ ... JUNTA-2021
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... f579#gid=0

Ако нещо не разберете ще помагам .
Весела Нова Година
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Групова покупка на два модела микроси.

Мнение от stepona555 » 02 яну 2021 10:09

САмо за информация че вече има потвърдени резерви за 166 от 200.
ЗАпочна люта словесна война след като отказаха на един да купи 8 бройки само със съмнение че е препродавач и после 3 страници разправии.
Тоест до довечера ще е завършила драмата и тази тема ще се окаже безполезна за нашия форум , освен като идея.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Групова покупка на два модела микроси.

Мнение от atanweb » 02 яну 2021 12:17

Хубаво е да има подобни инициативи. Подкрепям ги за това начинание.
Разбира се за по голяма популярност са се насочили към добре познати и желани визии.
Не съм търсил в темата на каква цена са часовниците. Като видя такива стрелки и ми се отщява. Корпуса, безела, циферблата *до някъде са супер. Дори не ми пречи шапката на задния капак, но защо са се опитали да доближават до толкова, че да влязат в графа хомиджи? Наистина ли няма индивидуален дизайн? Попадал съм на теми с лимитирани нови часовници с много индивидуален и различен в същото време красив дизайн, че дори и с ретропривкус ... в как се казваше, че забравих.. кик-стартер някакви. (там май стотици подобни проекти са вече осъществени.)
https://www.kickstarter.com/discover/ad ... 36&page=17
Не отхвърлям напълно подобни идеи, може би този път просто дизайна показан във форума не ми допада, но цялата процедура ми се струва много вълнуваща. Да участваш в целия процес от началото и да го подкрепиш... след това да очакваш с големи надежди и тръпка.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Групова покупка на два модела микроси.

Мнение от stepona555 » 02 яну 2021 15:33

Не си разбрал , да това са хомижи нищо не се обсъжда , само се купуват на едро по 100 бройки от проверен и доказал се производител , първия струва 108 евро , втория 180 (все пак хомиж на култова Омега) , единствената тръпка е кой номер ще ти се падне , обсъждания по дизайна няма , и другата трупка кога ще ги произведат за да плащаме и да ги изпращат.
Тук заигравката е с известни личности Бонд и Кусто и култови реплики и предмети от филмите му.
Идеята е че Алибаба не продава единични бройки , а така са се разбрали , форума все едно купува 200 , но всеки го изпраща на различен адрес , иначе ако искаш 1 трябва да ги търсиш в Алиекспрес , където ясно че ще се появят , евентуално малко по скъпи и без номера на лимитирана серия .
И въпроса защо би си взел , опция А много те кефи Бонд и хомиж на Ролекс от филм , или опция Б да го продадеш в подходящ момент и да спечелиш няколко бири.Или си голям фен на Кусто и дайвъри на Омега и ...
Първия практически се изчерпа в момента , от втория са останали 25 бройки , по две причини , по скъп и размер 56 дето не е за всяка ръчичка .Скоро ще свърши и той.
За мен е ясно защо съм се записал , след като подминах няколко такива и после гледах как се разпродават за минути , реших че след като 150 човека които се занимават с часовници се бутат на опашката , мога и аз да кликна 3 пъти и да видим какво ще дойде.
Тук има специалисти по хомижи , биха могли да дадат оценка като визия характеристики и цена дали е добре.

И да не забравяме основното , с тая акция форума получава 2000 евро с което плаща голяма част от издръжката си .

Омръзна ми да те питам , по какъв начин ние малкото останали тук можем да помогнем за нашия форум.
Есттвено не с групова покупка на 100 неща, има и други начини .
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Групова покупка на два модела микроси.

Мнение от stepona555 » 08 яну 2021 20:35

Ами това беше , хомажа на ролекс свърши за 40 часа , и вече има записани 26 резерви .те не плащат нищо докато не се откаже някой и се включат
Другия на Омега се проточи до днес , все пак 56 не е за всяка лапа.
http://www.hablemosderelojes.com/forum/ ... ost1369748
Като пристигнат ще видите снимки .
А дотогава весел край на седмицата
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Групова покупка на два модела микроси.

Мнение от stepona555 » 19 яну 2021 11:24

http://www.hablemosderelojes.com/forum/ ... UNDA-PARTE
Пуснаха 3 модел и остават само 5 часовника за 2 дни свършват , този път е ГМТ , и пак на тема Бонд.
За първия модел има записани 25 резерви , за тоя се очертава нещо подобно.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Групова покупка на два модела микроси.

Мнение от atanweb » 19 яну 2021 18:02

Браво за организацията им!
Чакам с нетърпение да покажат някой друг модел.
Например аз си нямам "компресор" класически с две коронки. Допадат ми Дан Хенри 1970 - 40мм
https://youtu.be/u2XPqoAZ5dU
:b
Изображение

Отговори

Върни се в “Информационен раздел ----- Information Section”