Стар ръчен Лонжин?

Линкове към сайтове с полезна информация за марки,
производители, механизми.
nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1259
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Стар ръчен Лонжин?

Мнение от nevenbekriev » 08 сеп 2014 08:01

Механизмът изглежда ОК. Най-близък е до този ,
http://www.google.bg/url?sa=i&rct=j&q=& ... 1809368366" onclick="window.open(this.href);return false;
но точно такъв не откривам

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Стар ръчен Лонжин?

Мнение от varban » 08 сеп 2014 10:58

trk2 написа:Ето какво са му отговорили, при това на чист руски :) Започвам да ги харесва Лонжин.

Для определения модели часов и года их выпуска нам нужен серийный номер часов. У всех часов Longines есть свой индивидуальный номер (7 или 8 цифр), выгравированный на задней крышке, а у старых моделей – на механизме. Вы не могли бы прислать нам фотографии Ваших часов и задней крышки?

Заранее благодарим Вас за ответ и остаемся в Вашем распоряжении для предоставления дополнительной информации.
Да, това е писано на руски, не е превеждано :)
Вероятно са го дали на някой от руските дилъри на Суоч груп, което показва определено отношение към Джулиани :)

Потребителски аватар
trk2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 284
Регистриран: 29 яну 2013 09:18

Re: Стар ръчен Лонжин?

Мнение от trk2 » 08 сеп 2014 12:06

Аз също не можах да открия конкретния механизъм в моята книга, в която си мисля че трябва да има всички механизми на Лонжин.
http://www.leblogluxe.com/files/2012/06 ... years1.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Намерих същия дизайн на мостовете, но не съм сигурен в размера. Между другото открих и някой грешки в изданието. Аз също се убедих, че всичко изглежда нормално на снимка, серийния номер на механизма е от страната на циферблата и според мен е оригинален.
Отговора е на руски защото аз го посъветвах да пише на един от езиците на сайта, който му се струва най-подходящ и той избрал Руски.

Аз също се харесах един джобен Лонжин, предлага го един уважаван колега то френския форум, той сам ги обслужва, на снимката обаче липсват два зъба от 4 колело. Чудя се възможно ли часовника да работи така и има ли начин да си го обслужил и да не си забелязал?

Изображение

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Стар ръчен Лонжин?

Мнение от omegaqq » 08 сеп 2014 16:38

trk2 написа: ...Аз също се харесах един джобен Лонжин, предлага го един уважаван колега то френския форум, той сам ги обслужва, на снимката обаче липсват два зъба от 4 колело. Чудя се възможно ли часовника да работи така и има ли начин да си го обслужил и да не си забелязал?

Изображение
Малко е вероятно да работи. При качествена профилактика няма как да не се забележи липсата на тия зъби.

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1259
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Стар ръчен Лонжин?

Мнение от nevenbekriev » 09 сеп 2014 18:01

Вероятно човекът е публикувал тази снимка точно за да се види че зъбите са счупени. Може и да работи, но долу-горе на 10 мин ще избързва скокообразно с 10 сек. Може при този скок обаче да се счупят още зъби.

Потребителски аватар
trk2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 284
Регистриран: 29 яну 2013 09:18

Re: Стар ръчен Лонжин?

Мнение от trk2 » 09 сеп 2014 22:01

Не съм го питал мина ми мерака, но леко съм разочарован от този търговец и в бъдеще ще имам едно на ум. иначе по темата, моя приятел реши да си остави Лонжина от заглавната тема, въпреки моята препоръка да го върне заради високата цена, излязъл му 1000 лева

Отговори

Върни се в “Информационен раздел ----- Information Section”