Стар ръчен Лонжин?

Линкове към сайтове с полезна информация за марки,
производители, механизми.
Потребителски аватар
trk2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 284
Регистриран: 29 яну 2013 09:18

Стар ръчен Лонжин?

Мнение от trk2 » 01 сеп 2014 12:24

Имам въпрос към колекционерите. Лонжин са ми слабост, но да си призная нямам никакви познания за старите им часовници.
Моля, ако някой разбира да сподели, автентичен ли е този часовник и защо смята така?
Диаметър 44,3 мм

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
trk2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 284
Регистриран: 29 яну 2013 09:18

Re: Стар ръчен Лонжин?

Мнение от trk2 » 01 сеп 2014 12:34

А от техническа страна как ви струва, спиралата има доста странна форма и ми излежда сякаш е скъсана, анкера не се вижда но предполагам, че е там и котвата вероятно е под ъгъл 90 градуса.

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Стар ръчен Лонжин?

Мнение от omegaqq » 01 сеп 2014 12:55

От техническа гледна точка всичко му е наред ианкъра е там и спиралата е наред. Вервай ми!

Pavlin2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 345
Регистриран: 23 юли 2014 10:06

Re: Стар ръчен Лонжин?

Мнение от Pavlin2 » 01 сеп 2014 13:22

Касата трябва да е модерна.

Потребителски аватар
trk2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 284
Регистриран: 29 яну 2013 09:18

Re: Стар ръчен Лонжин?

Мнение от trk2 » 01 сеп 2014 13:27

Разбираш какво ме притесни, че спиралата се вижда от двата края на стълба за който е захваната. Да разбирам ли, че това е плоска спирала без извивка за регулатора, а това което се вижда да стърчи под стълба е свободен край и оставен по-дълъг?

Потребителски аватар
trk2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 284
Регистриран: 29 яну 2013 09:18

Re: Стар ръчен Лонжин?

Мнение от trk2 » 01 сеп 2014 13:30

Pavlin2 написа:Касата трябва да е модерна.
Касата не е златна, до сега не съм виждал каса на Лонжин без маркировка. От друга страна продавача е реномиран и твърди, че е оригинална.

Pavlin2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 345
Регистриран: 23 юли 2014 10:06

Re: Стар ръчен Лонжин?

Мнение от Pavlin2 » 01 сеп 2014 13:35

Мен лично ме съмнява. Не ми се връзва този стърчащият бутон за сверяването без едно като шапчица. Разстоянието между коронката и касата съще не ми харесва.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Стар ръчен Лонжин?

Мнение от Seikosha » 01 сеп 2014 13:58

Да кажа и аз,макар ,че не мога да докажа, вътрешното ми чувство ми казва,че касата е новодел,има и някаква вероятност да е реставрирана стара,но според мен е малка. Това доста нетипично жълто покритие ,ми прилича на едни жълти китайски джобни часовници дето масово се продават в момента. Тези абсолютно хаотично направени кръгове с лошо качество по вътрешната страна на задният капак имитиращи шлайф какъвто сме виждали при стари марки,пълната липса на всякакви маркировки по целият часовник ,освен това на марката,за другите неща Павлин каза,нещо е прекалено нов,такъв модел с бутон за сверяване са от началото на миналият век,трябва във вакум да е държан за да изглежда така. Не знам каква цена му искат,но ,ако не е много висока имайте едно на ум. За мене с малки уговорки ,е ментак.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Стар ръчен Лонжин?

Мнение от varban » 01 сеп 2014 15:05

И аз си мисля такива мисли, и търся следи от панти и от двойни капаци, ама не откривам.
Мойто мнение е същото - новодел.

Потребителски аватар
trk2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 284
Регистриран: 29 яну 2013 09:18

Re: Стар ръчен Лонжин?

Мнение от trk2 » 01 сеп 2014 20:02

Омегата е прав разгледах книгата си за механизмите на Лонжин и наистина спиралите имат такава форма. Обаче точно този механизъм не го открих има подобен но под друго име, произвеждан извън Лонжин.

kova4ev
Напреднал
Reactions:
Мнения: 486
Регистриран: 03 фев 2013 23:36
Контакти:

Re: Стар ръчен Лонжин?

Мнение от kova4ev » 01 сеп 2014 22:16

Имам джобен с подобен механизъм:


Изображение
"Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект"-Т.П.
http://www.nikolakovachev.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
trk2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 284
Регистриран: 29 яну 2013 09:18

Re: Стар ръчен Лонжин?

Мнение от trk2 » 02 сеп 2014 08:43

Да знам за този механизъм, интересното е че не открих с такъв дизайна на мостовете. Има подобни, но са брандирани с друго име.

Потребителски аватар
trk2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 284
Регистриран: 29 яну 2013 09:18

Re: Стар ръчен Лонжин?

Мнение от trk2 » 02 сеп 2014 12:55

Загадката е разрешена, оказа се, че мой приятел се доверил на този търговец и купил часовника от него, днес изплю камъчето. Накархо го да ми преснима сертифаката за аветнтичност, да видим какво е писал в него търговеца. http://www.ebay.de/itm/LONGINES-DOUBLE- ... 7675.l2557" onclick="window.open(this.href);return false;
Посъветвах го да го върне.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Стар ръчен Лонжин?

Мнение от Seikosha » 02 сеп 2014 13:32

Бря, 2500 кинта,бая голяма обица за ухото :mrgreen: Дано да му се получи да го върне,ма трябва да се гледа преди покупка,доверието си е доверие,но не е и сигурно дали продавачът е наясно какво продава,а то машина без номер,каса без номер и маркировка за дубле,най-малкото човек трябва да се усъмни и първо да пита.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
trk2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 284
Регистриран: 29 яну 2013 09:18

Re: Стар ръчен Лонжин?

Мнение от trk2 » 07 сеп 2014 21:54

Ето какво са му отговорили, при това на чист руски :) Започвам да ги харесва Лонжин.

Для определения модели часов и года их выпуска нам нужен серийный номер часов. У всех часов Longines есть свой индивидуальный номер (7 или 8 цифр), выгравированный на задней крышке, а у старых моделей – на механизме. Вы не могли бы прислать нам фотографии Ваших часов и задней крышки?

Заранее благодарим Вас за ответ и остаемся в Вашем распоряжении для предоставления дополнительной информации.

Как мислите този механизъм дали има номер под циферблата, защото отзад нищо не се вижда? Или най- вероятно номера е бил само на касата?
На този въпрос сам си отговорих да имат сериен номер.

Отговори

Върни се в “Информационен раздел ----- Information Section”