Интересна Ракета в единствен екземпляр

Линкове към сайтове с полезна информация за марки,
производители, механизми.
Отговори
rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Интересна Ракета в единствен екземпляр

Мнение от rosen_er » 30 авг 2020 15:14

Може би сте попадали вече на тази Ракета.Нещо на базата на калибър 2209 ,но ...ето тук подробности:
http://forum.watch.ru/showthread.php?t=549457

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Интересна Ракета в единствен екземпляр

Мнение от Seikosha » 30 авг 2020 17:57

Механизма е наистина уникален По-скоро се е запазила една бройка може би. Колкото до окомплектоването имам резерви. Като цяло прилича на Ракета 21 камъка Балтика, а не е ясно и защо както се вижда на снимката отзад на циферблата ясно си личи , че колчетата са им сменени местата.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Интересна Ракета в единствен екземпляр

Мнение от atanweb » 30 авг 2020 17:59

Страхотна Ракета! Разглеждайки мостовете, рубините, и въобще изработката ми напомня много японски ранни механизми. Всичко изглежда добре направено. Единствено липсва малко блъсък за разкош, но и това което има не е малко в сравнение с други.
Благодаря за линка!
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Интересна Ракета в единствен екземпляр

Мнение от rosen_er » 30 авг 2020 18:14

Seikosha написа:
30 авг 2020 17:57
Механизма е наистина уникален По-скоро се е запазила една бройка може би. Колкото до окомплектоването имам резерви. Като цяло прилича на Ракета 21 камъка Балтика, а не е ясно и защо както се вижда на снимката отзад на циферблата ясно си личи , че колчетата са им сменени местата.
Мишо "като цяло" е на базата на 2209(споменал съм го),но има доста разлики.Виж как се коригира баланса,например.Написали са в постовете по-долу за залепените крачета и защо е може би само една единствена бройка.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Интересна Ракета в единствен екземпляр

Мнение от Seikosha » 30 авг 2020 20:52

Ясно ,че е на базата на 2209 ,трябва да си кьорав да не го видиш, това е до механизма. Това значи ли ,че са направили цял часовник? Специално каса, циферблат, маркировки, никъде нито сериен номер, нито брой камъни, нито калибър. Ясно ,че е прототип, като ония нови модели коли дето предстои да илязат и ги накичват с разни камуфлажни ламарини, за да не се види дизайна им.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Отговори

Върни се в “Информационен раздел ----- Information Section”