От къде може да се купи колекционерски часовници ?

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Отговори
morqk
Reactions:
Мнения: 31
Регистриран: 21 мар 2012 23:34

От къде може да се купи колекционерски часовници ?

Мнение от morqk » 20 юни 2012 14:22

Може въпроса да ви се струва банален или глупав но просто няма къде другаде да питам.От както се занимавам с колекционирането (горе долу от три месеца) съм купил само от auction.bg.Когато съм бил в София или Пловдив винаги съм разглеждал антиквари но тогава не се интересувах и си спомням, че се продаваха само джобни часовници.Въпроса ми е къде в България има места където се продават стари часовници или специално колекционерски.Благодаря за вниманието.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: От къде може да се купи колекционерски часовници ?

Мнение от Pavlin » 20 юни 2012 14:28

Място само с подбрани часовници едва ли ще намериш. Колекционерски като понятие е доста разтегливо, някои събират история, други военни, трети позлатени и т.н. Търси по антиквари и златари. Последните обикновено купуват са претопяване, предлагаш им повече пари и се надяваш да са на кеф. Но хубав часовник се намира трудно!
Може да ни покажеш какво си събрал за една година :)

morqk
Reactions:
Мнения: 31
Регистриран: 21 мар 2012 23:34

Re: От къде може да се купи колекционерски часовници ?

Мнение от morqk » 20 юни 2012 16:51

Благодаря за съвета.Веднага бях поправил от 3 месеца :) нищо особено не съм купил за сега предимно разпитвам приятели познати за руски часовници и не знам защо някои въпреки, че часовниците ръждясват някъде около къщата им пак не искат да ми дават питам ги "има ли някаква стойност за тебе този часовник" обикновено отговора е "не но да си стои" :).Направил съм и попадения като 1МЧЗ Спортивен но е в лошо състояние тука бях споменал.Последно купих ето тази Слава

[img][img]http://s19.postimage.org/nnspquqzz/944081.jpg[/img][/img]

Защото имам голяма симпатия към медицинската Слава и тази е със същия механизъм и корпус мисля, че е вариант за износ, снимката е лоша но ще ме извините вече.Освен някои неличими драскотини по стъклото е в отлично състояние.На капака пише, че е подарък това според мен придава допълнителна стойност, някаква носталгия и история на часовника а от друга страна е знак, че е бил ценен часовник когато е бил актуален това ми е вкуса падам си по историческата част по малко към техническата.

cerasimi
Специалист
Reactions:
Мнения: 1164
Регистриран: 05 апр 2012 15:23

Re: От къде може да се купи колекционерски часовници ?

Мнение от cerasimi » 20 юни 2012 18:04

Славата е хубава. В София може да потърсиш на " Александър Невски" и на битака.

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”